vege box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
pozdrav svima

planiram radit box gdje bi mi bile biljke od klijanja pa do nekih 10 cm.
Imam jedno kučište 60X60 sa 4 neonke po 18 w. a i toliki bi mi box bio možda malo veci. ali temperatura u tom boxu sada preko zime bi bila mala. Sad mene zanima dali mogu ja stavit u box i jednu žarulju 200W s žarnom niti da mi održava temperaturu u box-u. dali bi ta jačina svijetlosti pomogla ili bi štetu biljkama napravila.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Trebao bi provati u tom malom boxu bi li zaista bila mala temperatura,možda bi i neonke zagrijale dovoljno taj mali prostor.
Nekom san neki dan predložija da stavi običnu žarulju za zagrijavanje i kasnije izbrisao jel jbga,zvuči kao glup savjet ali mi ništa drugo nije palo na pamet.
Ako se več radi na tom ipak provati s žaruljom od 100w radi same potrošnje.
Ai neonke bi trebale ipak biti dovoljne,šta više njih dok ne postigneš odgovarajuču temperaturu jer je ipak s njima bolja iskoristivost svijetla i znatno manja potrošnja.
Provaj ipak s neonkama kolika je temperatura na prazno,onda daj report kakvo je stanje pa se može poboljšavati.
+ bi bio kad bi režim bija stalno na 24 da je temperaturam konstantna :)
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
pa da i biće na 24 ali s neonkama necu dobiti temperaturu jer to u sobi koja sa nikad ne grije. tamo je vanjska temperatura. ako nece moći žarulja moraću s grijalicom ići. da vidija san ja taj tvoj post mislim od njega da mi je i došla ova ideja. prva moja opcija je bila grijalica, ali ona je velika a box mal.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
jel s ute neonke kod tebe ili tek namrejavas kupit?

ja neonke nebi nikad koristio.

kaj ti nije lakse zveknut CFLove?

ili stavi te 4 neonke i jos 2 cfl-a od 23w, ionako su ti neonke slabe.

ja imam 2boxa, jedan veliki za flower i manji za veg.

u veg boxu je 25˙C konstantno isto nikad ne grijem...
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
pazi ja iman box za cvijetanje. ovo bi mi bio box koji bi upalia 15 dana prije finisha u cvjetajućem boxu.i da imam te neonke i dobre su mi za 10 biljaka.

neda mi se više ništa kupovat potrošia san love i love. ako nebude išlo lako ja stavin sjeme klijat kad ove budu gotove. ali bi ja taj mali box koji bi mi radia samo za proklijavanje.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
idi do prve elektre i reci tipu da ti treba 70W hps da ti osvjetljava dvoriste...

daj mu 100 kn za cijeli set.

bit cete oboje presretni :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ipak te ne razumijem ranrom...
Šta ima veze da je soba hladna ko led kad če box biti zatvoren i sa neonkama unutra a onda box može zaboraviti na temperaturu iz vanka,a ventilaciju reguliraj prema potrebi.
Meni zvuči jednostavno.
Pusti grijalicu,pa troši po 1-2kw.
Zato i služe boxevi da i radiš dobre uvjete :)
 

Termoking

Aktivan Član
18.11.2011
90
7
8
53
Ako stavis i prigusnice u box i izolujes ih dobro, recimo u metalnoj kutiji od napajana za komp i stavis jos i vent od istog da duva kroz kutiju i eto ti grealice dok ti svetlo radi.
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Probaj kolika ti je temperatura ako zacepis usis zraka.. Znaci samo ispuh i pasivni usis..mozda bude dovoljno.

EDIT: jbg, nisam kontrolirao datum, samo sam nastavio niz :p sorry