Vege faza i njezin utjecaj na visinu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.05.2014
21
28
0
Pozdrav, nisam nasao nigdje slicniju temu ali ako negdje postoji slobodno me obavijestite...

Znaci zanima me koliko samo vegetativna faza ima krajnji ishod na visinu/ veličinu biljke, vidim da svi obavljaju vege fazu po 4-5 tjedana a cvijetanje po 7-8 tjedana, što bi bilo ako ja odradim vege fazu npr. 6-7 tjedana? da budem tocniji, moj box koji je u izradi biti ce visok 2m a od tih 2 metra mi ostane nekih 150 cm za rast same biljke, u planu mi je stavljat sative unutra ali sam cuo da one mogu ici dosta visoko, znaci mogu li ja skratiti vege fazu kada su u pitanju sative ako ona izraste vise nego 150 cm u tih 5 tjedana vege faze (To se nikada najvjerovatnije nece dogoditi u ovako kratkom roku) i naravno mogu li indicama produziti vege fazu da se pretvore u prave ogromne grmove?

Eto, zanima me jel to uopce moguce ili se s razlogom postiva vege faza od 4-5 tjedana...

Unaprijed hvala




P.S. Zapravo me zanima jeli moguce napraviti biljku kao u outdoor uvjetima (puno zemlje, veliki grmovi) ali sve to u indooru?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
naravno da mozes skratiti il produziti vege fazu kako hoces, mozes i krenuti od 12/12, sve je stvar growera i njegove procene
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ako imas uslove biljku teoretski u vege mozes drzati koliko hoces, dok god korjen ima mjesta za razvoj
sto veci korjen, veca biljka, veca biljka veci urod, u outu biljka ima odredjeno koliko ce biti u vege dok u indoru sam to olducujes
a trajanje cvjeta ti je sve do gena biljke, neke cvjetaju krace, neke duze, neke srednje, svjetlo, uslovi, sve to utice

edit..
ime teme ti nema nikakve logike, sam pojam vegetacija ti je rast, logicno visinu, al opet to ne mora nista da znaci jer ti biljku mozes trenirati vezati je praviti grm sa x vrhova a mozes pustiti da pici do plafona
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amrildooo
17.01.2014
43
109
33
Kako misliš donjim granama dati svjetla-energije, ako su biljke visoke?
zašto?
Jer svjetlost umjetne rasvjete naglo, al stvarno naglo gubi snagu na većoj udaljenosti do vrha!
Može se puno toga izvesti i u indooru, ovisi o jačini rasvjete!
Postoji negdje tema gdje je Power postavio tabelu gdje je točno naveden 'domet' za sve jačine hps-ica.
Potraži potrebne informacije u tabeli, pa planiraj dalje.