Vegetacija - Cvjetanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ee ljudeki, izgleda da sam prerano spustio svjetlo iznad jedne biljke, trenutno autos u 50-tom danu života, dakle cvjetanje.
Visoka je oko cca 30 cm, do kraja možda nabije još 10cm.
No problem je što je dosta grmasta i neprozračna.

Panel mi je na visini oko 40cm od vrhova, tako sam ga spustio prije 15-tak dana sa 55cm.

Jel mi sad kasno da panel podignem na 50-60 cm u nadi da se još možda izduži, barem na 3-4 dana da provjerim?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nije kasno, medjutim automatik ide često kako on hoće. Nemozes ga bas zaustaviti spuštanjem svijetla. Slično i s dizanjem. On u svom preflower periodu kad raste raste koliko raste. Nisam upratio koji panel je u pitanju uopće? :)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
A koji - DIY sa 12 grla. ::listomahanje::

Ma zeznuo sam, uvijek sam ih u vegi držao 50-60 cm (ovisno koliko žarulja radi), pa spustio na 40 kad krene cvjetanje i znao spustiti 25-30cm zadnja 2-3 tjedna.

Sad sam pogriješio, bila je na dodatnom komadu stiropora i nemam pojma kako to nisam zamjetio - tek sad vidim u dnevniku po slikama gdje sam fulao. Budem podigao danas panel na 50cm, pa ću promatrati šta bude.
 

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Znam da ne bi trebao postaviti pitanje u dvije različite teme al mentor neće da odgovori pa valjda ce ovdje neko odgovoriti. Da li će naškoditi biljkama ako ih zalijevam u periodu mraka tj ako otvorim box i prekinem im mrak sa malom količinom svjetla jer mogu spustiti roletne i da ne bude puno svjetlo prisutno?
Problem mi pravi što je mrak od 6 ujutro do 18:00 a radim u smjenama pa nisam uvijek kući poslije paljenja svjetla, sinoć sam zalio u ponoć a dijete spava pa je baš nezgodno. Dajte odgovor, pomozite
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.884
256
@Čađara nije bas preporučljivo otvaranje boxa kad je foto-periodnim biljkama mrak.
Ono, studija kaže (skoro čitao baš, ostaviću link ako zatreba) - male količine svetlosti, ne jače od mesečine (što je i logično, kao u prirodi isto) neće naškoditi, ali - zašto rizikovati?
Mogućnost hermafroditizma je velika, a rizik nepotreban - zaista ne moraš zalivati noću, neće im ništa biti ako ih zaliješ u sred dana

EDIT : važi za cvetanje, naravno :) u vege mo'š slobodno
Sad kontam da je tebi zbog smena zapravo lakše noću..a jbg, smisli plan. Ako je potrebno dan, dva duže da budu žedne - lično mislim da je manje opasno sigurno nego da rizikuješ sa otvaranjem boxa :)
 
Poslednja izmena:

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
Tako sam i mislio ali mi je trebao odgovor nekog iskusnijeg i bolje upućenog. A nisam ni mislio da je problem zaliti u danu, očistiš vode ako ima po listovima i rješena stvar. Ali meni problem pravi taj rad u smjenama, recimo danas sam druga svjetlo se pali danas u 18:00 a ja sam tad na poslu, dolazim večeras u 23:15 a tad mi dijete već spava jer box je u spavaćoj pa bi bilo lakše da mogu ujutru u 10 zaliti a tad je curama mrak. Ništa, uglavnom moram se snalaziti neko vrijeme šta bi. Hvala na odgovoru i može link te studije.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.884
256
Ma i da ih pustiš žedne koji dan duže, najgore što se dešava je - ako koristiš neki peat based supstrat, poput Pot H - postaje hidrofobno, okameni, pa je zalivanje maltretiranje malo.

Ovde za čitanje :

A DeBacco ovde analizira, ako te mrzi čitati :)
(Na 5:40 negde priča o količini svetla tokom mraka)


Samo bez briga, bude to ok :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čađara

Čađara

Aktivan Član
28.01.2021
210
812
93
30
Kingdom City
A baš njega i koristim :lol: ja sam forum prevrnuo za tim odgovorima al nema. Još najviše što me je*e je što sam siguran (ruku bi dao) da sam negdje pročitao da je jedan od iskusnijih growera ovdje pisao kako ih on čak i slika u cvjetanju i nikad problema ali nisam siguran gdje je to bilo, možda je na chatu. U svakom slučaju hvala ti puno.
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.335
9.884
256
@Čađara ma nema na čemu bro
Vidi, ima growera koji koriste zeleno svetlo u periodu mraka bez problema (pošto biljke ne reaguju na taj spektar), ima i koji opale blic, tačno.
Ti sam proceni, ništa drugo :)
Ja lično volim da smanjim rizik na minimum, e sad da li je to previše opreza ne'm pojma, ver jeste.
Ali sprečiti-lečiti i to :)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ne,ne moze pomoc!
Nauci se koristiti forum i upoznaj se sa istim,vec si jednom upozoren radi takvih stvari!
Evo teme za tvoje pitanje,procitaj obavezno prvi post teme da bi tvoje pitanje pomoglo kolegama da ti daju pravi odgovor na tvoj problem…