Vegetacija - Cvjetanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.01.2010
4
0
0
37
Evo pošto me to malo zbunjuje,a ima vas koji posjedujete poveliku količinu znanja,zanima me koliko dana traje vegetacijska faza,tj nakon koliko dana se prebacuje na cvjetanje????hvala unaprijed
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Ako Uzgajas pod umjetnom rasvjetom vegetacija traje onoliko koliko ti zelis, biljka minimalno mora bit visoka 30 cm ali je i mali urod pa ces vjerovatno stavit na cvjetanje oko 70-100 cm visine. Ako u prirodi posadis recimo u 4 mjesecu biljka ce vegetirati dok dani ne postanu kraci znaci 7-8 mjesec i onda cvjeta 8-10 otprilike. Jesi punoljetan?
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
Kakve gluposti? Molim te nemoj govorit ak neznas. Mozes stavit na 12/12 ali ja mu kazem jer vjerovatno nema prostora, i biljka nemoze procvijetat ispod 30cm, mozda moze al onda ti treba mikroskop za cvjetove
 
  • Sviđa mi se
Reactions: justgrow

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
weberjohn2 je napisao(la):
Ako Uzgajas pod umjetnom rasvjetom vegetacija traje onoliko koliko ti zelis, biljka minimalno mora bit visoka 30 cm ali je i mali urod pa ces vjerovatno stavit na cvjetanje oko 70-100 cm visine. Ako u prirodi posadis recimo u 4 mjesecu biljka ce vegetirati dok dani ne postanu kraci znaci 7-8 mjesec i onda cvjeta 8-10 otprilike. Jesi punoljetan?

koje gluposti,hehe,biljku mozes staviti odmah na 12/12 iz sjemena,ali ona opet nece pokazati spol oko 3-nedelje,zavisi od velicine boxa i koja je sorta jer sativa i indica nece narasti isto za 30dana,gledaj da ti biljka ide sto vise u sirinu a ne u visinu ti nju mozes izduziti sa svjetlom kako hoces bar to nije problem pa bi molio ove sto nisi sigurni da ne sire dezinformaciju,bas me zanima kako na kraju izgleda biljka koja je narasla do 100cm u vegetaciji i koliki je taj box,i da napomenem da in i out uzgoj nema veze,kad radis in ti si njen bog i ona se ponasa kako je tretiras,otvori dnevnik ako vec nisi i tu ce ti ekipa odg.a ako si tek poceo i nisi iskusan bit ce tu dosta problema,
 
07.01.2010
4
0
0
37
E to me je zanimalo..Malo sam se pogubio u tim dnevnicima stoga mi trebala inf iz prve ruke!bila mi na vegetaciji skoro 2 mj.,pa je prebacio na cvjetanje i laganini je eksplodirala!!thnx ljudi,sada nemam dvojbi :D!!
peace
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
biljka moze odmah na 12/12 i tjerat se tako do kraja jer se jos izduzi tokom cvjetanja tako da urod jest manji ali definitivno nije pravilo da se ne moze to tako
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
nije prepucavanje nego utvrdjivanje istinite informacije... covjek je pitao, dobio losu i netocnu informaciju i evo javilo nas se par koji smo reagirali i ispravili. A tvoj post je zapravo nepotreban jer nisi dao nikakvu informaciju koja bi mu mogla pomoci i otisao si off topic

a odgovor na njegovo pitanje je:

vegetacija - koliko god zelis, cak do nekoliko godina je moguce
cvjetanje - dok ne sazriju trichonomi tj oni kristalici smole ( ulja koje sadrzi thc i mnoge ostale spojeve ), provjerava se mikroskopom ili od oka, svaka seed kompanija na svojim sortama ima otisnuto otprilike koliko im traje cvjetanje

a sve to si mogao saznati uz malo citanja, a tema je onda suvisna

malo truda ljudi i samo nebo je granica! :sun2:
i štujte svemocnog boga Google jer ce vam u mnogim dilemama biti najbolji prijatelj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: visimir

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Haveru, biljku u fazi vegatacije mozes drzati koliko hoces (kao sto su ti rekli) znaci sto je vise u vegetaciji, vise ce se razviti (razgranati) i dobit ces vise uroda (vise cvjetova). Sto vise vege, to vise pusenja na kraju. Cvjetanje isto je kad ti zelis, znaci ako si zadovoljan sa biljkom u vegetaciji (visina, koliko se razgranala i sl) prebacis je na cvjetanje. Cvjetanje traje dok ti (pretpostavka da su zenke) bijele dlacice (one koje na pocetku samom pokazuju spol biljke...) one ce rasti i rasti (takodje i siriti se u "potrazi" za polenom muzjaka, i formirati cvjet, eh kad ti od prilike 70% bude smedjkasto - tad je vrijeme za skidanje biljke. Imas slika kamara gdje se vide "bijeli" cvjetovi (to su te male dlacice (pistile) koje su formirale veliki cvijet, sad jos da sazrije, takodje imas i slika gdje se vidi smedjkaste boje) pogledaj Foto Galeriju
Kratko i jasno
 
25.04.2008
15
5
3
37
decki molim vas da mi pomognete imam biljke na cvijetanju u boxu 12-120-200 i to je upaljeno tijekom noci i imam 10 malih fem.biljcica na prozzoru i sad me zanima jel bi ih mogao drzat na prozoru dok je dan a kada padne mrak da ih drzim jos 4 sata u mraku i onda prebacim pod hps 600 u box za cvijetanje i onda prije nego gasim lampas stavim djecicu natrag na prozor i tako da ih drzim dok se ne maknu ove zakasnjele i po tome bih imao 20-4 rezim znaci na prozor pa u box pa na prozor i tako u krug.hvala vam puna
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan _ 2

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Stavi ih u box i nek tamo i ostanu.Puno petljanja i premještanja će samo rezultirati pojavom hermića,a to vjerujem ne želiš.
Za vegetacijski period je sasvim dovoljno 18h svijetla,nije potrebno 20 ili 24,jer je to bacanje struje (čitaj novaca).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pustolovac
25.04.2008
15
5
3
37
sve stoji ali onda bi moro biljke koje cvijetaju izbacit a to nikako a radi se o tome da su mi ove male sad nekih 7 cm na prozoru a ja sam mislio drzat ih u boxu s ovima sto cvijetaju pod 600w 12sati i ostatak na balkonu jel se to moze ili nemoze?da nebude nikakvih posljedica
 
  • Love
Reactions: Pustolovac

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Stavi u box na 12/12,rasti če bolje i brže pod lampom nego na prozoru,preko stakla i sjena.Nije prozor priroda ma šta logika govorila.Na prozoru nema pravog sunca,nema pravog povjetarca da jača,nema prirodnog zraka,i još puno toga šta ne primječuješ golim okom.Poslušaj radije Z&N:)
 
25.04.2008
15
5
3
37
ali prosli grow sam ujebo zbog toga sto su skroz malo vegetirale a i sad su to male biljcice od 5 do 10cm na prozoru i kad ih prebacim u box one ce pocet cvijetat a mislio sam im scrog mrezu napravit danas pa neka narednih dana popunjavaju i kaj da napravim narode pomagaj

nebi zelio krzljave biljke a sad trenutno nemam mjesta za njih u boxu da im dam rezima 18-6 mogu ih drzat s biljkama koje cvijetaju i ostatak na prozor-dal je dobra ta ideja ili da ih stavim na cvijetanje ali to su skroz male biljcice stare 1 tjedan i bilo bi mi zao ih ujebat a ja mislim da su stvarno pre male da ih stavim na cvijetanje
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne kužim šta si sadio a imaš več biljke u boxu.Od prozora jednostavno nema previše sreče,malo je kom na prozoru išta pošteno uspjelo.A biljka ti neče početi cvjetati dok ne prođe otprilike 4 tjedna starosti,niti če cvjetati ispod 20-30cm.A male če ti ostati jedino ako ih držiš na prozoru jer se to nemože nazvati suncem,terasa je druga stvar,na otvorenom direkt na sunčevoj svjetlosti.Također če ostati male ako imaš male saksije,ispod 10 litara zemlje je sve slabo.
Ja san imao LSD od barneysa,od starta su bile na 12/12,bile su u 12 litara zemlje i za 4-5 tjedana su imale 90-100cm pa ti vidi.također pod 600w.Glupo da pitaš i opet radiš po svom,po tom nisi trebao ni pitati.Koliki je uopče taj box za 600w,može nešto slika?