Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.08.2009
11
1
0
47
nisam ih hranio prvih 30m dana već je prošlo možda i 50 dana kada sam ih krenuo hraniti. to sam pročitao i držao se uputa i to mi nije problem.
izgleda da će se prva izvući i druga koja još nema namjeru da cvijeta ali treća će definitivno propasti. samo me mući da druga još nema namjeru cvijetait a već je sredina 6 mjeseca.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ove godine, će vuva biti još skuplja !!! i biće još gore i davanje i kvalitet.... Vidite kakvo je vrijeme? Ljeto? krajem juna da cvjetaju? Sta ce procvjetati, kad je sve skoro zakržljalo - nisam ni ja u boljoj situaciji isto, svima nam je tako (jedino oni koji su južno) pa manje i kiše i oblačnosti.
Evo uzmite prosjek od 04 mjeseca, koliko je sunca bilo (koliko se sjećam svi smo u jaknama hodali) pa onda BUUUM vrućine (dva - tri dana) pa opet 7 dana fuj vrijeme, i to je stres za biljku. One "stres" mogu doživjeti i radi presađivanja, vode, hladnoce (pa naglo vrućine) pa ooogromna količina vode (oni koji su posadili na "brdašcetu" tj. da nisu u ravnici nekoj, te će biljke kao "bolje" proći, od onih koje su zasijane na ravnom.
Zato indoor se uhvatiti ko nije (uvijek ima vremena, hhehe tu nema zakašnjenja :icon_lol:) jer će cijene skočiti katastrofalno a i kvalitetne neće biti lako naći, treba se spremiti za zime!!!
@Zmija, ako me poslusas, ostavi se sobe i prevelikih "zalogaja" nego kad to se završi, odmah da imaš spremne nove .... najgore je početi ali kad krene samo ih mjenjaj...

Da se vratim na stanje koje bi moglo veoma lako biti.... prognoza za ovo ljeto je pravo fuuj, nećemo moći "skupiti" u cugu 10-tak dana sunca radi odmora, a kamol biljke. Tako da će dolaziti iz Albanije i Crne Gore i biće hvatanja na granici kamara. Hvataće po 10Kg ko od šale.
Volio bih da griješim
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
punoglavac je napisao(la):
kad poceti sa djubrivom za cvet,pojavom pistila ili kasnije?
Pred kraj vegetacije, SAMO čistom vodom zalivaj, da ispere se zemlja od starije hrane, onda kad je prebaciš na 12/12 isto nekih par dana čistom vodom, onda možeš lagano početi uvoditi prihranu, tako ih drži i nakon 15-tak dana, reći će ti one same ko je ko (ženka ili mudonja)
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Ljudi, dal je to baš dratsična pogreška ako je biljka u tegli (stara oko 20-ak dana) gnojena tj. hranjena prihranom za cvijetove?

Mislim znam da se ne smije prihranjivati dok su tako malene, ali to nisam ja napravio (jer ja znam da se to NE smije), pa se samo nadam da će dobro proći!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Viditi češ po biljci kako prihvača hranu.Opušteno,nije da se ne smije al treba biti fulll oprezan.
Sretno:)
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Greenpower1 je napisao(la):
Viditi češ po biljci kako prihvača hranu.Opušteno,nije da se ne smije al treba biti fulll oprezan.
Sretno:)

Možda nije ovo mijesto za pitanje, ali

1. da li je normalno da biljka preko noći ima onak lišče spušteno skroz malo, znači ne jako?

2. Pošto su u teglama a tegle na tanjurićima, da li smije u tim tanjurićima biti vode konstantno? Ili bi se najbolje trebalo pridržavati one stare
"zalij, pa kad se osuše, opet"?

3. I kako mogu uranjeno vidjeti da li ih gnojivo smeta ili djeluje?

Hvala unaprijed
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Sada imam neke probleme s forumom,
u biti moram poslati nekakav post,
ili će mi napraviti duplikat prijašnjeg!
Zato se ispričavam
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
normalno je da biljka preko noci ima malo spustene listove jer spava,kad se svjetla upale ona opet digne listove,najbolje je se pridrzavati kad se zemlja osusi ti zalijes,a mozes vidjeti ako joj gnojivo smeta vidis da s njom nesto nije uredu ili spusti listove ili listovi postaju kao kandze ima puno simptoma a ako joj gnojivo odgovara ona lijepo napreduje ima lijepu boju,ako hoces precizniji odg.postaj neke slike ovo je samo lupanje...
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Upravo ovo sto ti je "Mjesecar" rekao. Biljka ce ti odmah u roku 3minute pokazati svoje stanje preko listova, preko noci kad biljke miruju, tad i rastu najvecim dijelom, i treba joj mrkli mrak (kad joj je mrak onda mrak, kad svijetlo onda svjetlo). ako im je vruce, ili vlaga niska, isto ce oklembesiti listove, ako su zedne, ako je zemlja suha, ISTO ce oklembesiti listove, ako im radis neke "zahvate", LST (savijanje), topping, (cjepanje - rezanje vrhove) tu ce takodje oklembesiti listove ali tek nakon par dana kad se oporavi ce ih vratiti, dok u ovim ostalim sto sam nabrojao, u roku 3min, ce odmah dizi (nekad ni 3min. ne treba) sve ovo odmah ce ti pokazati stanje preko listova, osim ako neke "zahvate" ne radis nad njima, tad treba jedno par dana, dok se oporave od "stresa". To savijanje listova i ovo je ooogromna razilka


EDIT: Ja jedva cekam sad u cvjetanju (5-ti dan tek, a nestrpljiv pravo) da pokazu se :balls: da malo napravim prostora u boxu, da ove koje ostanu, imaju dovoljno prostora. Ujutro ja kad ih zalijem, i nakon par minuta upalim lampu, u sekundi se listovi dignu prema lampu, a oni vrhovi skoro pa vertikalno idu.
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Jucer sam pregledao, i jedna je imala par blago savijenih listića, baš poput kandža,
jooooj samo se nadam da ne požute ili se osuše!!!

Rekao je frend da je stavio 1 čep (nekakve cvijetne prihrane) na 2L vode...
Nažalost, nisam vidio flašicu, ne znam kak je preporučeno da se razrjeđuje ta prihrana!

Što bi onda te kandže bile? Kak se riješi? (idem pregledat po forumu, a u medjuvremenu se nadam vašim odgovorima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nanule963

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Ma nista uzivaj, to ti je rega kod uzgoja, pa moraju se deonji listovi spustiti, boja je bitna, jel ona fina "zdrava" zelena? ili su poceli sa strane da zute? To nece za dva-tri dana, odmah ce ti se to pojaviti ukoliko joj nesto ne stima. Trebas znati da biljka u 99% slucajeva ODMAH reaguje na stanje oko nje, ukoliko joj upalis lampu, npr: ako je suha pa je zalijes (listovi ce automatski gore)
To je normalno sasvim !!! :)
 
30.11.2009
8
0
1
33
Ovako imam jedno pitanje sto se tice outdoora...imam biljku od metra i još nije poćela cvjetat i za nju od gnojiva u tekućem stanju koristim trenutno plantellu list.To mi se sad ćini dosta slabo đubrivo pošto se preporućuje za prvih mjesec dana biljkinog rasta i zato jer se s njim više ne vide baš neki rezultati...pa me zanima dali bi mogao početi s nećim za cvijetanje iako je biljka još uvjek u vegetaciji.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Cvijetanje bi uskoro trebalo početi pa radije pričekaj još malo.Bila bi poželjna slika da prezentiraš malo biljku i ko zna...možda se polako nadzire spol pa slikaj malo strateška mjesta pa da se vidi kako to sve izgleda.
Inače,prvih mjesec dana se NE preporučuje gnjojenje pa te malo ne kužim od kad hraniš.
Neznam na kakve slabe rezultate misliš...ako je zdrava nemaš problema,ako je narasla "samo" 150cm možda je do vrste pa ne ide 3m u vis...
Sliku i biče lakše:)
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
B3r0 je napisao(la):
Ovako imam jedno pitanje sto se tice outdoora...imam biljku od metra i još nije poćela cvjetat i za nju od gnojiva u tekućem stanju koristim trenutno plantellu list.To mi se sad ćini dosta slabo đubrivo pošto se preporućuje za prvih mjesec dana biljkinog rasta i zato jer se s njim više ne vide baš neki rezultati...pa me zanima dali bi mogao početi s nećim za cvijetanje iako je biljka još uvjek u vegetaciji.

Govoris o vegetaciji? i outdoor-u?... cvjetanje je pocelo prije 2 dana (po nasem vremenu) tacno u 13:28, tako da jos jedno 15-tak dana pa ce ti tek tada pokazati spol, mada neke znaju i duze od 15 dana, ali od prilike vani za nekih max. 20 dana bi trebala (svaka vala vrsta) pokazati spol. Ukoliko ima muzjaka, samo ih uklonis jer njihove bobice nemaju zreo polen, tako da neces oprasiti druge nema sanse, eh, da je npr: august, tad bi vec druga prica bila... ali sad jos malo pricekaj i idi slobodno izcupaj je i sasjeci skroz, u crnu kesu od smeca i nosi dalje od sajta, po mogucnosti do nekog konetjnera mnoooogo dalje i od tvoje kuce i a od sajta da ne govorim.
Kao sto Green rece, slika - hiljadu rjeci !!!!
btw: jesil to samo jednu posadio vani? mislim outdoor???


------------------
EDIT:Imam i ja jedno pitanje, pa ne bih 2 posta, kad moze sve u jedan, ako je ovako kao sto govore, za cvjetanje da pocijne sa ljetom i sl. zar tad nije dan duzi a noc kraca???? Mislim da tada dobijaju (logicno gledajuci samo) vise svjetlosti nego kad je noc!!! To mi nikako ne ide u glavu, a sve negdje procitam, pocinje 21.06. tad i tad...
Pa ako neko moze da mi objasni ovo... ne kontam nikako
 
31.05.2010
47
3
0
40


pozdrav svim groverima
nadam se da sam pitanje postavio na pravom mestu posto se tice i vegetecije i cvetanja,ako nisam obrisite ga?
novi sam na forumu i u principu sam dosta toga naucio citajuci vase poucne tekstove,ali sam malo zbunjen po pitanju co2 obogacivanja pa ako moze da mi neko malo pojasni tj odgovori u kratkim crtama na sledecih par pitanja ili da me uputi gde da to trazim:
1 pitanje:procitao sam da visoka temperatura tj preko 3oc umanjuje thc,a za obogacivanje sa co2 za idealnu kolicinu od 15oo ppm je potrebo temperatura od 32c do 35c i oko 45% vlaznosti,ako moze malo da mi se pojasni??
2 pitanje: u kom tacno periodu se pocinje sa co2 obogacivanjem, i u kom zavrsava?
3 pitanje: da li je dovoljno da se postavi samo na vrh bilje cev pa da slobodnim padom pada po celoj biljci ili da to bude sa vise strana?
unapred hvala!​
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
zar nije ovaj post več negdje?
-odgovorio bi ti da znam,ali se slabo kužim i imam svoje metode(co2 tablete) pa makar i neznam jeli valjaju.