Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0

Tema je otvorena kako bi se doslo do sto boljih i raznovrsnijih informacija o fazi vegetacije i cvetanja

Svaki off topic ce biti brisan !!
Nepristojni i nekulturni clanovi koje mrzi da citaju bice banovani ukoliko se ne pridrzavaju TEME .

Da bi izbegli neprijatnosti OBAVEZNO procitajte :

http://www.vutra.org/pravilnik

Odakle krenuti sa vegetacijom?Mozda je najbolje da se o vegetaci pocne govoriti od presadjivanja na "sajt",jer ako ste dovde stigli trebalo bi da ste vec upoznati sa fazom pre presadjivanja, odnosno rastom u casi
http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1371

Da se ne bi ponavljali u temama, "sajt" pre presadjivanja trebao bi da vam bude pripremljen na ukratko objasnjen nacin,tema zemljiste-outdoor
http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1369

Ovo je najjednostavniji a proveren nacin...

VEGETACIJA
Posle stresa od presadjivanja (koji je neizbezan) biljka nastavlja svoj rast.
Posle ovog perioda biljku trebate redovno zalivati,sto ne znaci da joj dajete svaki dan 5L vode.Potrebu biljke za vodom uskladite sa vremenskim prilikama,odnosno padavinama.
Druga bitna stvar u prvih 4-5 nedelja (tjedana) je da biljku zastitite od korova,sto znaci da se mora redovno cupati i suzbijati korov oko biljke.Iznenadicete se koliko ce posla biti oko ovoga.
Navedenog trebate da se pridrzavate dok biljka ne ocvrsne i poraste,oko 40-50cm.
Kada biljka dostigne ovu visinu,pored navedene pripreme zemlje,trebate joj dati jednu dozu djubriva,odnosa N-P-K 20-20-20 ili recimo N-P-K 30-10-20,zavisi sta cete naci u radnji.Presudno kod izbora djubriva je povecana kolicina (procenat) Azota N.Ovako djubrivo treba pazljivo dozirati,dovoljna doza po biljci je jedna saka ili 30-tak grama(ali ne preko ove kolicine).

Kada budete na ovaj nacin hranili biljku pazite da udaljenost navedenog djubriva nije manja od 10-15cm od stabla biljke.Djubrivo savljajte dan-dva pre kise,ako kise nema moracete sami da kvasite djubrivo kako bi se ono rastvorilo.Jos jedna stvar je vazna,a to je da se preko stavljenog djubriva nabaca malo trave kako rastopljeno djubrivo usled kise ne bi prskalo po listovima i stablu biljke.
Ukoliko dodje do ovoga biljka ce dobiti nepopravljiva ostecenja lista i stabla sto ce uticati na njen dalji rast.

Do faze cvetanja biljci je potrebna zastita od korova,stetocina i naravno dehidracije.Potreba biljke za vodom od faze vegetacije do krajnje faze sazrevanja cveta uz prirodne padavine (kisu) jeste do 100L.Voda sa kojom se zaliva biljka ne bi trebalo da prelazi PH vrednost od 6,5-7.

CVETANJE
Za cvetanje se ne moze reci u kojem ce mesecu ili nedelji (tjednu) poceti jer zavisi od toga koju ste sortu i vrstu sadili.
Pogledajte http://www.vutra.org/sistematika.php
Pre samog cvetanja biljci treba dati odredjenu dozu djubriva N-P-K 10-20-30 , N-P-K 10-30-30 .Doziranje primenite kao u fazi vegetacije,sa tim sto cete dozu od 30-tak grama djubriva prepoloviti,sto znaci da se biljci sada daje 15 grama djubriva a druga doza od 30 grama za 15-20 dana.Treba napomenuti da se kontra zeljeni efekti mogu izazvati ako je zemljiste sa malom PH vrednoscu a dodaje se velika kolicina (Kalijuma) K-30.
Ako nemate feminizirano seme i niste sigurni kako zenka a kako muzjak izgleda pogledajte Sl.1 i Sl.2.
Sl.1 Z Sl.2 M
Sada znate kako izgleda zenska i muska biljka cannabisa a vama treba samo zenska Sl.1.
Muzjaci cannabisa pre dostizu svoju zrelost tako da cete imati oko 10 dana da ih odstranite, posle cega ce zenke poceti da razvijaju cvetove.
Period cvetanja moze da traje od 7-13 nedelja (tjedana)u zavisnosti kolikim je delom biljka Indica ili Sativa.
Cvetovi su zreli onda kada im dlacice koje vidite na Sl.1 potamne ali ne mora da znaci da je tada cvet zreo,odnosno da je zavrsio svoje sazrevanje.
Desava se da Sativama zbog dugog preioda cvetanja navedene dlacice potamne od hladnoce i previse kise (vlage) a biljka bez problema nastavlja sa razvijanjem cvetova.Ovo se desava jer neke Sative imaju period cvetanja i polovine novembra,zato se ovakve sorte i preporucuju za staklene baste (green house).
Bilo kako bilo ,biljak je definitivno zavrsila razvijanje cveta kada joj se pojedini delovi cveta pocnu susiti,dobijati braonkastu boju.
Bilo bi pozeljna da se cvetovi uberu pre ovoga, ali nista se nece izgubiti na kvalitetu ako oni na pojedinim delovima dobilu braon boju.
Ovakvo susenje se vecinom javlja na samim vrhovima cveta.

FEMINIZIRANJE
Ovo je nacin za feminiziranje semena, jednog od Moderatora ovog foruma, u Indoor varijanti koju cemo primeniti na Outdoor.Za feminiziranje indoor postupak je skoro isti ali je mozda bolje da zatrazite detaljnije objasnjenje u odeljku Unutrasnje uzgajanje.Jos jedna bitna stvar a to je da u blizini biljke (500m-nekoliko km)ne sme biti industrijska konoplja.

Recimo da znate sta ste posadili,odnosno koju sortu, i da znate da li preovladjuje Indica ili Sativa, sto bi vam omogucilo da znate kada cete poceti da pravite Hemafrodita.
Recimo da je napolju posadjena sorta koja ima 50%-50%/Indica-Sativa.
Ovakva sorta bi trebalo da pocne cvetati u Avgustu (osmom mesecu) a to znaci da vec pripremljen box za indoor mora biti spreman.
Pogledaj
Biljku od koje se zeli napraviti Hemafrodit, trebalo bi drzati u fazi vegetacije 15 dana (18 sati svetlo/6 sati mrak) nako cega bi se biljka prebacila na cvetanje i to rezimom 12 sati svetlo/5,5 mrak/1 svetlo/5,5 mrak.
Nakon ovakvog stresa biljka bi postala Hemafrodit,pogledaj Sl.3

Sl.3

Biljka sada nije niti muska niti zenska,vec je Hemafrodit a ono sto se vidi na slici jesu tkz. "banane".
Navedene banane treba pokupiti u jednu kesu,odneti do biljke koja vam raste napolju i od koje zelite dobiti feminizirano seme.
Kada budete ovo radili pokusajte da malom cetkicom umocenom u onu kesu sa "bananama" prelazite preko cvetova zenske biljke.
Iz ovako oprasene biljke trebalo bi da se zacne feminizirano seme.
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
hmm, neshta mi nije jasno oko cvjetanja, biljka mi mozda ima 80 cm i ima dosta cvijetova po sebi, vidio sam da se tek poceo skupljati thc po donjim listovima koji su kraj cvjetova i vidio sam da su mi se oni mali cvijetovi koji stoje sami za sebe na glavnoj stabljici osusili, ali ovi ostali gdje ih ima pun ***** josh su uvijek bijeli!!!
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
može se desit da biljka umre i tad misliš da je sazrela jer ima braonkaste dlaèice(kod naravne smrti).
isto kao kad biljku iz cvatanja vratiš na veg.fazu i tad dlèice postanu braun boje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: connor33
31.07.2006
0
1
0
kada (mjesec) po vašem iskustvu poèinje cvjetati indica, indica/sativa i sativa? to me zanima zbog uklanjanja muških stabljika. kada treba poveèati oprez?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nanule963

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Kod mene je period pocetka cvetanja varirao od kraja Juna do pocetka Avgusta.Ne pricam o sorti top44,nego uopsteno.Kao sto je vec neko rekao zavisi i od podneblja,klimatskih uslova,sorte i naravno uslova gajenja.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pazi ove godine su,pricao sam ti,pocetkom Jula pocele da cvetaju.Bile su bas napredne.Meni nije bas jasno da narastu tako visoke a da cveta tako rano!?Po visini i izgledu vise lici na Sativu,a cveta kao,kako kazes ljuta indica.To mi nije jasno.Dao sam nekoliko semenki jednom drugaru i stavio ih on pod neonke i nije smanjivao svetlo,i one su posle neke 3 nedelje pocele da cvetaju?I to mi nije jasno?O cemu bi moglo tu da se radi zapravo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa moguce je.Zemlja je stvarno dobra,i ja sam je pristojno pripremio.Jesam ih rano posadio ali bas mi nije jasno da tako rano pocne da cveta.I bas su bile visoke.Inace nisu bile potomci EM.Hm,jebem li ga.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
A jebi ga,to je seme iz neplanirane kombinacije.Zato ne znam ni otprilike o cemu se radi.Logika govori da je u pitanju indica,a opet visina i izgled da je sativa.Hm.Nisam pametan.I jako me cudi da je sama procvetala u indoor-u bez skracivanja svetla na 12/12?Inace i njemu na tim neonkama raste kao luda.
 
28.03.2007
5
4
0
43
ovo je mozda malo OT al me zanima...

dali je neko probao kombinaciju indoor/outdoor sadnje??
da vas ne zbunjujem, na ovo sam mislio:

stavim da raste vani, pustim je do neke velicine i onda je premjestim u zatvoreno. znam da vas zbunjujem(sorry) al malo sam nestrpljiv (i neda mi se davat pare za njesra od vutre) pa bi ja neke od njih probao na taj nacin pozurit. kako nemam uvjete za indoor ( da imam bilo bi jednostavno) biljke bi najvjerovatnije bile na 0/24 rezimu, total darkness osim kad bi ih ja odlazio odrzavat...

nek mi se javi neko ako ima ko je probao drzat biljke na takvom rezimu svjetlosti

znam da su ovo mozda nebuloze (ako jesu nek mi neko to i kaze!!!) al eto, ja mastovit:ridinghorse:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Žaoka

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
neznam što bih ti rekao na ovo što si napisao nego da pomno pročitaš grow guide koji je ovdje na forumu i ne pišeš takve nebuloze kao što kolega inq kaže . Kako ćeš ih ti molim te završiti u indoor kad si sam rekao da nemaš opremu a biljci je naviše svjetlosti potrebno u fazi cvjetanja znači HPS svjetlo koje ti nemaš i kako bi ti molim te simulirao danje svjetlo odnosno sunce ,dalje kako bi presadio biljku izvana kad marijuhana voli puštat duboko korjenje u zemlju takav je tip biljke jednostavno i kako bi ju presadio bez velikog stresa prouzročenim kidanjem korjenja itd... a o režimu koji si spomenuo o tome neznam što bih ti rekao nego što ti misliš imisliti toplu vodu ? Jednostavno moj savjet ti je pošto na ovom forumu sve ljepo piše i nas dosta se potrudilo da to napiše jednostavno nas poštediš suvišnih pitanja i pročitaš malo pa ajde nije to tako teško ili ???

Bez zamjerki :icon_lol:
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
ChronicKroner je napisao(la):
ovo je mozda malo OT al me zanima...

dali je neko probao kombinaciju indoor/outdoor sadnje??
da vas ne zbunjujem, na ovo sam mislio:

stavim da raste vani, pustim je do neke velicine i onda je premjestim u zatvoreno. znam da vas zbunjujem(sorry) al malo sam nestrpljiv (i neda mi se davat pare za njesra od vutre) pa bi ja neke od njih probao na taj nacin pozurit. kako nemam uvjete za indoor ( da imam bilo bi jednostavno) biljke bi najvjerovatnije bile na 0/24 rezimu, total darkness osim kad bi ih ja odlazio odrzavat...

nek mi se javi neko ako ima ko je probao drzat biljke na takvom rezimu svjetlosti

znam da su ovo mozda nebuloze (ako jesu nek mi neko to i kaze!!!) al eto, ja mastovit:ridinghorse:

Možeš probat s indoor outdoor npr ako si ju vani posadio u nekoj vazi.. Ali za indoor trebaš imati uvjete kako stoner kaže...
 
28.03.2007
5
4
0
43
tako nesto sam i imao u planu, sadit u vazama pa ih onda prenest u indoor..
mozda stvarno izmisljam toplu vodu al mislim da nije sve tako strogo odredjeno i da su margine prilicno velike (iako to vjerovatno smanjuje urod), na kraju krajeva ta nasa biljka je ustvari korov otporan na masu toga i on ce svim silama pokusati preziviti.
mislio sam da je neko mozda probao pa da kaze...

da ne idemo sad u OT toliko od mene
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
korov je tamo đe je landrace sorta(mada ni tamo neće bilo đe da raste)
nije korov mexička sativa sasadjena u timočkoj krajini ili zagorju ili triglavu ili lovćenu....
i zasto mislis da ljudi ovoliko pišu o biljci koja je u stvari korov i raste kako god da je posadiš jer se bori da preživi
ako je tako lako,poštedi nas ovakvih nebuloza
ili napravi svoj experiment na način koji si opisao
pa postuj to na forumu da ljudi vide dobre i lose strane takvog ophođenja prema biljci

da ti pravo rečem,ni meni se ne sviđa moj ton
tako da me toga možeš pošteđet
 
28.03.2007
5
4
0
43
ok, nisam htio nikoga vrijedjat!!!
niti necu, to nije ok, pogotovo za ovakvo mjesto


a zasto se toliko trudimo?? mislim da je to bar lako, jer volimo sta radimo a kad volis sta radis postajes perfekcionist


peace
 
23.10.2006
8
5
3
balcan_smoke je napisao(la):
vidis ja dok sam sadio samo sam bacao sjeme a ono samo nicalo
daleko sam od nekog visoko tehnološkog uzgajanja,opusteno...

peace ol so tu ju maj brate[/QUOTE

a sta ako muzjak procveta :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vaki13