Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Ne, vecina je musko ili zensko, a nekad se jave hermafroditi i to mogu da se izjasne odma kao hermafroditi ili da se zenska biljka pretvori u hermafrodita zbog stresa ili odredjenih uslova.

Od toga nema nista... seci. Jos ako imas neke zenske u blizini seci pod hitno.

Edit: jel mozes da nam pokazes u kom si clanku procitao da je vecina biljaka hermafrodit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DrOrange

DrOrange

Aktivan Član
23.06.2013
87
807
83
gorgor je napisao(la):
samo mužjak ili i mužjak i ženka, pa se ženski vrhovi kasnije pojavljuju? jer sam pročitao članak da ih je večina i jedno i drugo.. samo da se muški vrhovi koji se ranije pojavljuju skidaju dole..
Po ovoj slici, biljka je muzjak. Kao sto ti je s0va rekao ako imas biljki jos sijeci odma ovoga prije nego sto ti oprasi ostale.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
el_wutrinjo je napisao(la):
Ne znam šta je Plantanela , saksija ima je oko 30 cm duboka i 15x15 cm
ne znam sto ti je tesko da izmeris, ako su te dimenzije (a sumnjam nesto da na tu sirinu ide ta visina) onda je to ispod 7L, bilo bi odlicno da je prebacis u 12~15L sad pred cvetanje (ako jos nije procvetala)
 

ante 1478

Aktivan Član
24.07.2013
45
60
0
Bili se moglo ako uzgajamo biljku vani staviti na cvjetanje tako da je nakon 12 sati prebacimo u neku mracnu prostoriju,i tako raditi dok ne pocme cvjetati?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
i sta ce onda, kad procveta... ostaviti je da se revegetira napolju il nastaviti je nositi tamo-vamo... imaj jos malo strpljenja,krece period cvetanja u outdooru, ako radis out radi kako to priroda nalaze, il se prebaci u indoor pa sam definisi fotoperiode
 

Regular joe

Aktivan Član
20.07.2013
59
16
0
Koliko vutra ima intezivan miris dok raste od klijanja do berbe,znaci jel se moze proci 50-100 m od nje i da se osjeti miris vutre?
 

Regular joe

Aktivan Član
20.07.2013
59
16
0
Hehehe,ne vidi se a fino se osjeti:)
A mozda i nebi bilo lose postaviti temu za vanjsko growanje,u biti svagdje pise koliko rastu,cvjetaju,daju prinosa al nigdje intezitet mirisa,pisem ovo da se nebi netko zaletio sa vanjskim growom i sve mu lijepo pocne a kad krene sa mirisom e onda se toga ne mozes rijesiti,pa ti netko osjeti i onda si u banani
 
20.08.2013
4
0
0
pozzz ekipo,novi sam na forumu i nov na uzgoju al star cca 15god+ na duvanju hihihihihi,nego prica krenula cist bezveze,motas joks,i uvjek jedna kostica radi problema,skoci vamo skoci tamo i bacim ju u teglu od bonzaia onak cisto bezveze i bez razmisljanja jer pepeljara bila udaljena cijelih cca1m od mene a u onom trenutku ljenosti predaleko,nakon nekog vremena to niknulo i nisam skuzil dok se nije pojavio prvi pravi listic,pa ju presadio u teglu i sa kojih cca 20cm izbazio ju u out...evo je vani je jako dobro napreduje makar morao odrezat glavnu stabiljku jer su se vrkovi zasusili(nesto ju sprzilo) zaljevam ju svakih cca 2-3dana zavisi o vremenu i jako dobro napreduje,ja iznenađen od ničega tj. doslovno ljenosti došlo nešto ;)...evo napolje izasla negdje u 5mj. i do danas nisam imao pojima sta je ali po vasim pricama i slikama brijem da je zensko poceli izlazit kao oni bijeli lasići(ali sliku stavim sutra da mi potvrdite).e sad moje pitanje zaljevam samo vodom i ne koristim nikakva gnjojiva zelim 100%nature,tu i tam zalijem koprivom koja odstoji cca 12h kao gnjojivo,i sad dal će to procvijetat i dal će sta biti pošto nema muške....jer kolko citam treba ju nesto oplodit..citao da treba ove veće listove trgat pa to i radim i sve raste super visoka oko kojih metar i nesto sitno......sutra slike i molim Vasu pomoc kud ,kako i zasto ......kako joj pomoći da procvjeta ;) hvala ekipo
 

DrOrange

Aktivan Član
23.06.2013
87
807
83
Cim ti se pojave bijele dlacice znas da je zenka, zalijevas je redovno, sacekas strpljivo dok cvjetanje zavrsi, osusis i to je to. Imas temu gdje ti je objasnjeno sve od a do znj u vezi vanjskog uzgoja.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Sad za gnojenje u out-u neznam, ali ako ju držiš u tegli, onda počni gnojiti sa pola doze svako 3. zalijevanje i polako povečavaj dozu, ako slučajno pretjeraš, napravi flush (zalij 5 puta više čiste vode nego je zapremnina tegle i pazi na ph) ali to ti govorim ako imaš biljku u tegli za out se ne rrazumijem baš, to će ti neko iskusniju objasniti. Ja sam ove godine prvi put posadio out tako da mi je to još nepoznanica, a i nisam čitao baš o tome. Lišće nemoj čupat jer svaki list ima svoju ulogi i donosi više energije. Ako želiš oplodit biljku moraš imat muškarca (jer za djecu je potrebno dvoje)....I da, čestitam na ženki..pzzz:DD
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta i gde si citao ali si sve lose skontao, listove ne treba skidati a isto tako ne treba ni da se "oplodi", odakle ti uopste te informacije, sa foruma? nema sta da joj ti pomazes da procveta, pa biljka je to i procvetace ako vec nije, a kako opisujes verovano jeste, ajd fotke
 
Prvi out ove godine... I moja je biljcica bila u tegli - saksiji 2mes zatim sam je presadila u prirodu jer sam bila primorena haha :) Menu su takodje listovi bili nesto kao izgoreli i pozuteli, ali cim sam je presadila odma je lepse izgledala :) koren je imao vise mesta, dobila je prirodnu svetlost, malo se izcelicila vani i super joj je :) Ne znam sto je drzati u tegli, majka priroda ce uraditi svakako svoje! Moje iskustvo sa out-om je da je mnogo laksi od indoora(logicno), cist primer je gerila grow... Ljudi zasade biljku dodju pokupe je posle 8-9 mes i na kraju bude bolja od najsavrsenijeg indoor-a :D Oplodnja? Nemoj razmisljati o tome, a trgati vece listome hm... nisam sigurna, mislim da su joj uslovi za uspeh obezbedjeni 99% cim je u pitanju out :dada samo pozitiva! Dobila sam savet od prijatelja da razmutim nesto humusa u flasi sa vodom i dobro promuckam pa sa tim da zalivam umesto gnojiva... Efekat je isti mozda cak i bolji jer biljka lakse prihvata elemente kad su u prirodnoj formi, organskoj, kao sto i covek ne moze da deponuje vestacke vitamine vec samo prirodne... Ovaj mali savet je meni puno pomogao nadam se da ce jos nekome ko je zainteresovan za experimente. P.S. susenje je zanimljivije kad se radi suvim ledom(postoji tema) PEACE :smoke18:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sun and sinyx
20.08.2013
4
0
0
semenke05 je napisao(la):
Prvi out ove godine... I moja je biljcica bila u tegli - saksiji 2mes zatim sam je presadila u prirodu jer sam bila primorena haha :) Menu su takodje listovi bili nesto kao izgoreli i pozuteli, ali cim sam je presadila odma je lepse izgledala :) koren je imao vise mesta, dobila je prirodnu svetlost, malo se izcelicila vani i super joj je :) Ne znam sto je drzati u tegli, majka priroda ce uraditi svakako svoje! Moje iskustvo sa out-om je da je mnogo laksi od indoora(logicno), cist primer je gerila grow... Ljudi zasade biljku dodju pokupe je posle 8-9 mes i na kraju bude bolja od najsavrsenijeg indoor-a :D Oplodnja? Nemoj razmisljati o tome, a trgati vece listome hm... nisam sigurna, mislim da su joj uslovi za uspeh obezbedjeni 99% cim je u pitanju out :dada samo pozitiva! Dobila sam savet od prijatelja da razmutim nesto humusa u flasi sa vodom i dobro promuckam pa sa tim da zalivam umesto gnojiva... Efekat je isti mozda cak i bolji jer biljka lakse prihvata elemente kad su u prirodnoj formi, organskoj, kao sto i covek ne moze da deponuje vestacke vitamine vec samo prirodne... Ovaj mali savet je meni puno pomogao nadam se da ce jos nekome ko je zainteresovan za experimente. P.S. susenje je zanimljivije kad se radi suvim ledom(postoji tema) PEACE :smoke18:
fala,pomogla si puno,ma cura radi to sranje sa koprivama na prirodnoj bazi,dobro gnjoji a i tjera one insekte kaj se plaze po biljci,a probat cu i ovo tvoje od viska glava ne boli,a znas ono rekla kazala pa tako i ja potrgal listove ali neću više a sutra konačno stavljam slikicu i naravno svaki savjet dobro dođe...
 
20.08.2013
4
0
0
nmlf.jpg


nl8y.jpg



evo moje biljčice,malo me namučilo ovo stavljanje slikica,ali kaje tu je....jel zna ko naziv toga i kako sta dalje zaljevam i cekam ili...svaki koment/pomoć dobro došla ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: giovanni007

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
naziv cega? biljka ti je tek pocela cvjetati,,samo nastavi dalje zalijevati ako si zalijevao do sada,, mozes pocet i gnojit nekim gnojivom za cvjetanje npr. plantella cvijet..imas tu jos nekih mjesec i po do kraja sigurno..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marim