Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
ljudi posto ne znam gdje bi postavio pitanje vamo cu ga postavit...billjke su vec dosta u cvjetanju tocnije 30 dana(radi se o automaticima)...ljepo su se razvile ali sam skuzio da su neke grane zapostavljene od strane sunca i to zbog lisca...dali mogu osisat te listove koji smetaju a da ne stresiram biljku i ne usporavam u razvoju...i zanima me jos samo dali voda kad odstoji gubi na ph vrijednosti...meni stoji 4 dana u plasticnim karnisterima dali mogu u tu vodu roknit plantelu i zalit bez ikakih posljedica??
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
koliko znam pravilo je da sa stajanjem vodi raste ph, a ovo za lolipop kako hoces, kad biljke cvetaju mesec dana ja ih ne diram. mogla bi i neka fotka da vidimo te bujne listove sto smetaju na automaticima
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
znaci pametnije mi je isipat tu vodu i sipat drugu...nisam rekao da su to bujni listovi i da ih ima nezz koliko nego da su jednostavno neke grane zapostavljene...okinem dns ili sutra fotke gore
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
dovoljno joj je da odstoji dva sata, onda sipaš gnojivo, promućkaš i zaliješ
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
do sad sam ostavljo vodu da odstoji bar 24 h ...ali opet nista od gnojenja i zaljevanja padala je kisa skoro cijeli dan i sad sija sunce...nadam se da cu imat priliku bar jos jednom ih zalit odnosno pognojit...da bi im troduplu dozu sad 45ml na 2 litre vode...nadam se da necu pogrijesit
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Prosli put sam postavio pitanja u pogresnu temu, pa se nadam da sam sad pogodio..:) Biljke fino napreduju, danas dobile duplu dozu plantele crvene i jos jednu kupku od koprive folijarno ( fotke postavio na outdoor sa kom). Zadovoljan sam jako ali ova jedna nikako da pokaze spol, jos nije pocela cvijetati pa se pitam jel' to u redu (valjda ce do zime stici ako bude dama)? Zdravo djeluje, i od samog pocetka ima nekako sporiji rast od ostalih a primjetio sam da je cak i "drugacija" od ovih ostalih (naravno sjeme je unknown) :D. Evo fotke:

65yjkk.jpg


2ket1e.jpg


2a6moec.jpg


10wlcwl.jpg


14ag6tg.jpg


2nk6p03.jpg


x5zalx.jpg


244pkdd.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kristin

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Cim nije do sad procvjetala imas fige da bude cura, mislim da je vrijeme muskih proslo .
Dobro ti je bilje , okopaj ih malo bice ti zahvalne ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Game_Over
30.08.2014
7
3
3
Pozdrav ljudi,
prvi put sadim te imam jedno pitanje.
Zasadio sam 6 biljaka sredinom 4.mj. te sam pocetkom 7.mj. iscupao 3 biljke pretpostavljajuci da su kuglice pri njihovim vrhovima muski prefloweri. Biljke su tada bile oko 70ak cm. 3 preostale biljke su stvarno pocele brzo rasti te su sada dosegle 2.2metra. Jucer sam ih posjetio te vidio da dvije lagano pocinju cvjetati dok je treca razvila takoder kuglice pri vrhu(pretpostavljam muske cvjetove). Zanima me trebam li tu trecu biljku iscupati ili je mozda bolje da ju prepilim pri dnu zato sto je udaljenost od druge svega 15ak cm te pretpostavljam da bi se korijenje moglo ostetiti. Unaprijed hvala
 
30.08.2014
7
3
3
Hvala na odgovoru:)
To sam i sam mislio al mi je previse zao pokosit toliku biljku pa sam trazio savjet strucnjaka;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jeste, preslica, rastavić, konjski rep, koseterka (equisetum arvense) potomak praistorijskih biljaka, ja sam je koristio kao caj, jedna cajna kasika se prelije sa 2dcl vrele vode, ali ne znam recepturu za prskanje biljaka, javice se vec neko ko je prskao, mada ima i na forumu al ne mogu se sada setiti gde :(
 

Big Head

Aktivan Član
31.07.2014
100
276
63
Ok, hvala ;) Valjalo bi preventivno da krenem sa prskanjem zbog budji, kod mene najavljuju jos 6-7 dana kise :(
 

Game_Over

Aktivan Član
11.08.2014
72
174
33
Evo par recepata objavljenih na forumu za pripravak od preslice;


Recept pripravka poljske preslice lat. Equisetum arvense: -30g osusene preslice u 1 litru vode kuha se 1 sat,ostavi se da odstoji jos koji sat zatim procjedite
taj se pripravak razrijedi u omjeru1:5 ili 1:10 sa vodom i prska se po bilju 1 put tjedno za vrijeme kad postoji opasnost od plijesni i gljivica kao preventiva od pljesni i gljivicnih oboljena bilja ,ali i kao ljek ako plijesni i gljivicna oboljena vec nastupe ali tada se prska 3dana uzastopce i opet ponovo za 10 dana i tako dok se pljesan i gljivice ne povuku sa biljke.

UPOZORENJE: nije za upotrebu na suhom bilju nego na zivučem bilju



PRIPRAVAK OD PRESLICE PROTIV PLIJESNI I HRĐE: Ovim se pripravkom istodobno suzbijaju i grinje i crveni pauk. Kilogram svježe preslice (može i 50 grama osušene) potopimo u deset litara vode i ostavimo stajati tijekom 12 sati. Sutradan veći dio tekućine odlijemo i tu masu lagano kuhamo 30 minuta, zatim ohladimo i dodajemo preostalu vodu od namakanja. Litru takvoga pripravka razrjeđujemo s pet litara vode, procijedimo i prskamo biljke. Prskamo po lijepom i sunčanom vremenu, a sredstvo možemo miješati i s pripravkom od koprive i prskati zajedno.

Taj recept ja koristim protiv plijesni uskoro cu kolcit biljke pa idem odma i malo naprskat,ako vidim da mi je negdje tokom growa udarila plijesan i dok spricam onda u tekucinu dodam jos malo sode bikarbone oko prstohvat i sa tim nastavim spricat i uklanjam zahvacene dijelove ukoliko do tog dode a nadam se nece.
 
30.08.2014
7
3
3
Pozdrav ljudi jos jednom, evo prilazem sliku ako bi mogao netko reci koliko tjedana jos otprilike. Slika nije neke kvalitete al sta je tu je;) Kako ce utjecat ovo hladno vrijeme na sam cvijet?