Vegetarijansko kuvanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Nemam pojma sta je vama zasto imate problem da jedete meso?
Ja mislim da nema nista lepse od pecenog praseta ili jagnjeta, koje se okrece na raznju dok kilometrima okolo mirise, a ti prelazis hlebom preko onog praseta i uzivas u svakom zalogaju, pa otkines malo kozice a ona krcka.AAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa GLADAN SAM
Pa onda onako vruce uzmes i pocepas 5kilograma iz jednog zalogaja, a tek kad se prasetina ohladi!!! Joooojj
U cemu je fazon, stvarno to ne mogu da razumem, sta kao jedes biljke.. Mislim, ne kapiram i nije mi jasno kako neko moze da zivi na kolacicima rizama i liscu.
Bas bih zeleo jedno objasnjenje jer me je to zanimalo ceo zivot!
Jel jedete ribu?
Sta jedes kad si MRTAV Gladan onako ko pas?
Sta jedes u restoranu?
Kako kad odes na slavu ili svadbu. JOjjjj!
I da upravo jedem jaja i kobasicu sa kajmakom, i nemam pojma kako neko nesto takvo moze da ostavi zbog travki, bez uvrede ali ja stvarno to nemogu da razumem.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ja sam imao fazon kad nisam mogao shvatit kako ljudi mogu jest meso, kako nemaju svjesnost o drugim bićima, o hrani, gdje im je empatija...

Dakle riječ je o svjesnosti, a to je nešt što mnogi ljudi i 99% mladeži ne konta ni pola posto, niti neznaju tko su ni šta je ovaj svijet, samo znaju za svoje ego brije, tu leže razlozi vegeterijanstva, u svjesnosti... a kad ti se to dogodi iz nekog razloga, kad počneš osjećati ovaj svijet drugačije i dublje, kad razviješ empatiju i počneš gledati na druga bića kao na samog sebe... onda jednostavno nemoš jest komade mučenih, ubijenih i masakriranih leševa.

Biljke i životinje su dva različita svijeta svjesnosti/energije. Životinjska svijesnost funkcionira kao i ljudska, imamo slični sustav reakcija, emocija, straha, energije... neda mi se ulazit u filozofiju, to sve djeluje na nas... i kad čovjek teži višoj svjesnosti u zen smislu tad ga energija ubijenih životinja neće pustit da napreduje.

Vegeterijanska hrana su večinom plodovi flore i faune, tako da ništa nije ubijeno, ali i bića flore se jedu jer je eto riječ o drugačijim energijama i svijesnostima

...i ima hrpa preukusnih vegeterijanskih jela koja sasvim kvalitetno zadovoljavaju potrebe ljudske gladi... a to šta u našoj tradiciji je to jako siromašno i šta ljudi spremaju sve s mesom... to je druga stvar
 
22.08.2009
49
4
0
38
funkymtina.deviantart.com
Weekend_Nacho je napisao(la):
ajde da malo dignemo nazad pricu...

prvo sta nam sve treba:

- sojini odresci
- soja sos ilitiga sojin umak
- sol
- senf
- crvena mljevena paprika
- moze i ne mora vegetica
- origano

znaci uzmemo sojine odreske i prvo ih prokuhamo. dosta je niti 10 minuta da se prokuhaju, tj. smeksaju. nakon toga ih fino iscjedimo koliko god mozemo i pri samom cijeđenju ih izravnano i pazimo da se ne raspadnu (jer zna se desiti da se soja mozda prekuha pa se jako raspada, a to moze biti problem). nakon toga ih malo zalimo sa soja sosom, premazemo sa senfom. onako malo senfa tek toliko da povrsina odrezaka bude premazana senficem, i onda nakon toga idu zacini u obliku soli, mljevene paprikice, vegetice, origanica i tako. kada smo to sve dobro zacinili da nam mirisi laganini stavimo malo ulja na tavu i grijemo. uopce ne treba puno ulja, tek toliko da se i tava prekrije s uljem. ubacimo zacinjene sojine odreske i przimo ih na ulju sve dok ne poprime fino smedjkasto-crvenkastu boju. na vatri se prze oko 5minuta, mozda malo vise, sve zavisi...

i to vam je to uglavnom...bon apeti braco i sestre..

ovo je oodličan recept tako i ja radim , ali dodala bi još i češnjaka, vegete svakako, ALI ja napravim marinadu iliti , kad skuham soju, u jednu posudu stavim pola tube majoneze, začine koji mi se nadju pod rukom iliti svi gore navedeni, malo maslinowog ulja, i vode, i ostavim da se soja marinira 5h pa na dalje, jer onda je posebno sočna upije swe začine, i nema onog papirnatog drvenog okuusa, tj, tajna dobre soje je u SENFU i dugotrajnoj marinadi , što se duže soja marinira bit če ukusnija, jer newrijede ti swi začini ako ona stoji samo 3min ui njima, i dalje ima onaj okus papira,drva zemlje, čega god, hehe

--------------------------------------------------------------------
za početak , potpisujem amam baš sve što je ROX napisao/la , upotpunosti se slažem sa razmišljanjem

pa ima više razloga zašto veheterianstvo, moje društvo se sastoji od 98%vegeterianaca,, neki su postali prisilno vegeterianci zbog želučanih problema, jedna kolegica je samo pšrestala spontano jer joj je bilo zlo kad bi pojela meso neko, a nije da joj nije ffino, ali joj se neda grlir wc školjku, neki pak nežele jest ništa što nemogu sami ubit hehe,, a neki su vehgeterianci zbog načina na koi se postupa prema životinjama, jer cijeli taj životinjski život je u tom mesu, sav stres od farmi, taj strah (ta energija ) pri ubojstvu životinje zapisana je u mesu,, tamo je,, i kasnije ti taj strah unosiš u sebe,, ako gledaš na to sa te neke energetske razine,,,

ukratko ima dostra razloga zašto vegeterianstvo ja osobno nisam,, sve ovisi sa kime živim, ako živim sa 3vegeterianca nepada mi napamet držat meso u zajedničkom frižideru il peč isto na tavicama koje koristimo,, ali to sam samo ja hehe,,

btw, DR.Manijak, ako nemožeš da razumiješ , pa onda ni nemoj , jednostavno je , ako se nekome nejede meso, gledaj to ovak, bit če više tebi hehe ;)
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
btw, DR.Manijak, ako nemožeš da razumiješ , pa onda ni nemoj , jednostavno je , ako se nekome nejede meso, gledaj to ovak, bit če više tebi hehe ;)
MOglo bise reci... Hm hm cekaj da razmislim... PA JA VOLIM VEGETERIJANCE.
Salu na stranu treba nekim danima to jesti recimo odvojis sebi jednu nedelju u mesecu, ili 2 dana u nedelji ZDRAVO JE, ali non stop biti vegeterijanac nisam bas siguran da je zdravo.
Naravno oni koji zbog bolesti ili neceg drugog nesmejuto je druga prica...
Ali pazi, ako si ti PRAVI ja kazem ORIGINAL vegeterijanac zasto je zalosno piti MLEKO od krave ili sta god, tomi vec spada u neku bolest?
Licno poznajem coveka starijeg od sebe ali nikako da ga pitam jer mi je glupo, kako brate on moze da zivi na suncokretu sto nikako nije zdravije od case mleka.
Jedino od toga svega sto mi je ok to su pljeskavice od Soje, one su extra.

Dakle riječ je o svjesnosti, a to je nešt što mnogi ljudi i 99% mladeži ne konta ni pola posto, niti neznaju tko su ni šta je ovaj svijet, samo znaju za svoje ego brije, tu leže razlozi vegeterijanstva, u svjesnosti... a kad ti se to dogodi iz nekog razloga, kad počneš osjećati ovaj svijet drugačije i dublje, kad razviješ empatiju i počneš gledati na druga bića kao na samog sebe... onda jednostavno nemoš jest komade mučenih, ubijenih i masakriranih leševa.
Te iste zivotinje su gajene bas iz razloga da se ubiju i pojedu, a moje i tvoje vegeterijanstvo ili kako vec nece pomoci nista u tome da ih se manje ubija, mislim da ako je neka osoba svesna da ona bas treba da jede meso, da treba da se zdravo hrani, da pije mleko, jede ribu, jede na masti hranu, u restoranu selepo pocasti mesom. Nemam pojma meni je opet sve to cudno. ja recimo bez mesa ne bih mogao da zamislim bilo koj dan, e sad me zanima.
Sta pomislis kad vidis kako se prase ili jagnje okrece na raznju?
Jel pomislite vidi ovu lesinu, kako neko moze da jede leseve, sta bi bilo kad bi njima tako neko jeo rodbinu.
Ali svako ima pravo da jede sta hoce, a da ce necije vegeterijanstvo smanjiti broj ubijanja zivotinja se nikada nece desti.
Ja bih iskreno probao da budem ali tesko da bih izdrzao.
To znaci da ni eurokrem nemogu da jedem jer u njemu ima mleka!
Samo mleko u prahu. To mi se nikako ne cini zdravim.
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Mrzi me da te chitaM sve, al kontam vegane skroz. Mada se vetjinja njih ugoji i psihichki oslabi. . . Jbga nama je genetski urezano da nam je potrebno meso, dodushe nekim krvnim grupama manje, nekim vishe.

I Iskreno kada bih se prihvatio celog tripa, dozivljavao bi i biljke na isti nachin, bez obzira na Wedranovu spiku po mom mishljenju biljke i zivotinje se jako malo razlikuju. A i mi sa svima njima zajedno, tj nas same razlikuje najvishe onaj 1%, tj svest.

Tako da bi na kraju balade bio HC vegan i jeo bi samo plodove koji padnu sa drveta, a mislim da bi to bilo jako loshe po moje zdravlje xD

Inache keva pravi opasne sojine fashirane shnicle, napisatju recept okvirno.

Uzme one sojine ljuspice, potopi i kako to vetj ide. . . Sve u svemu stavi tucanu alevu papriku, beli i crni lukac, pershun, brashno (da bi se to sve sjedinilo). Ovo je jakoooo dobro!
 
12.07.2011
15
0
1
ja sam postala vegetarijanac jer mi je stvarno muka kad vidim sta sve ljudi rade od zivotinja,kako ih muce...stoke -.- ok je to sto vecina ljudi jede meso,ali da se neko izivljava nad zivotinjama ,stvarno ne kontam zbog cega to rade.. :/
 
19.12.2010
42
8
0
33
Ghi - teku
Evo ljudi ovo je jedna stvarno super stvar ako vas zanima, potpuna zamjena za ulje,
a ima specifičan miris i okus koji odlično paše uz svu hranu. Jednostavno se priprema
a ima ga i za kupit u ducanima s bio hranom za 40/50 kuna.