Vegeterijanska hrana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Eto..potaknut ovim filmom dolje...ubijanje delfina....zatim sam otišao na youtube i [neznam zašto],.....pogledao šta rade psima u korei...zatim vidio kako ubijaju svinje...ovce..i sve slično...bila je i cura kod mene....i ona ode kući,...i naravno vrijeme ručka..imao neko meso...
i šta mi se dogodilo...stavio sam u usta to meso....
I NAKON 5 MINUTA ISPOVAĆAO SE!

nemogu više jednostavno jesti meso,..zgadilo mi se!!!
Nazovem curu da joj to kažem i prije nego sam joj to reko...i ona mi kaže da jednostanvo nemože više staviti meso u usta....pa sada da vas zamolim..
pošto sam isusov ovisnik o mesu kako prijeći u vegeterijance?
imate neke prehrane?
neke upute?
kako..odakle početi i slično..
bilo koja informacija bi dobro došla..
jednostavno mi se zgadilo meso...
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Samo ti želim poželiti sreću.. Teško je to.. Moraš bit 100% siguran da to želiš.. I da postoje neki vege dućani gdje se kupuje hrana pretežito je to soja...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
domba je napisao(la):
i šta mi se dogodilo...stavio sam u usta to meso....I NAKON 5 MINUTA ISPOVAĆAO SE!

Ako se osvjestiš za vrijeme mesnog ručka od kud je došlo to meso i kojim načinima, mislim da se svima bar malo stisne želudac, ali kada okusiš i osjetiš kako je ukusno, sve to zaboraviš i nastaviš uživati. Ja imam taj, ajmo reči problem, da nemogu nikako zaboraviti i nemogu nikako to prihvatiti. Odvija mi se u glavi rat morala i suosjećanja sa čovjekovom fizičkom prirodom bića. I zato uvjek za ručkom s obitelji izgubim tek kada ovi jedu meso. A da stavim meso u usta vjerojatno bi ga tjelo odbacilo zbog konflikta svijesti.

Domba ja nisam uopće neki poznavaoc vegetarijanske hrane ali reči ću ti šta ja jedem obićno: kruh, putar, pekmez, mlijeko, musli, sir i vrhnje, riža, salata, mliječni namazi, tjestenina, gljive, knedli, imaš za kupiti razno razne odreske od soje, neki su čak i slični okusom na meso...
uglavnom nije sve šta se jede meso, to je samo navika ljudi.
... i meni uopče ni malo nije teško bilo postati vegetarijanac, ali ljudi su različiti, i metabolizmi ljudi su različiti.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ja cu probati..jer nemogu više sam sebi goviriti..da odožavam životnje..a onda ih hladno pojedem bez ikakvog problema i na kraju kažem kako fino :(