Velicina biljki napolju? Vasa iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ni ja nisam zadovoljan visinom :gr

nikis je napisao(la):
Kada zalivam dodajem FERTICO GREEN (Organsko-neogransko djubrivo, pola cepa na 2l vode) i kupio sam i SLAVOL koji ne znam kakav je, ali nadam se da ce pomoci.

Da li smem da mesam FERTICO GREEN i SLAVOL, tj da im dodajem i jedan i drugi?


9ftrfc.jpg
i kao se pokazao fertiko? ja jos nisam poceo da prihranjujem za drugi deo vegetacije/cvetanje a imam fertiko bloom i drugu vrstu kristalnog djubriva, ne znam za koje da se odlucim, ali s obzirom na cenu, 180d za pola litre, 1.6€, sumnjam da je dobar, dodje nekako kao zamena za plantelu cvet.


slavol mozes da kombinujes sa djubrivom
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kad je covek corav, ili ne cita do kraja...

ne valja fertico, ili bar ne za normalno zemljiste, povisen mu je ph, 7-8.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Domar

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Ja imam neku moju internu zabunu,biljke su out.Jedna je u 10,a druga u 7 litara zemlje (malo jeste,ali namerno je tako).Ova u 10L je debela 1 cm u precniku,u dnu pri korenu,a ova u 7L je sigurno duplo deblja,odokativno,semena su random,ali razlicite sorte (iz razlicitih budova).Obe su visoke oko 170cm,mada je ova u 7L mnogo vise otisla i u sirinu od ove u 10L.Ova u 10L je "siromasna" :).Zalivam ih istom kolicinom i isti dan,na istom su mestu.Mozda je do sorte jer to je jedino sto ne mogu da utvrdim,ako je to,onda skidam kapu.Ne znam sta bi uradila ova iz 7L da sam je turio u zemlju bez granica :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako su razlicite sorte razlicito bi izgledale i da su u istim posudama a kamoli u razlicitim, ne znam sta te buni, uz to, ako ih zalivas "istom kolicinom i isti dan" a biljke su razlicite sorte u razlicitoj kolicini zemlje, dodatno ne znam sta te buni, mozda toj u vecoj posudi treba i vise vode. svakako dovoljno je i da su razlicite sorte pa da razlicito izgledaju ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić

Karlitos

Aktivan Član
30.06.2013
89
175
33
Buni me to sto je ova sa manje zemlje duplo deblje stablo i duplo veca u obimu :) kapiram da su razlicite sorte,ali razlicite sorte "from da street"..smatram da ulicarke nemaju toliko razlike izmedju sebe...sad mi se ta kolicina zemlje odrazava na pistile..ovo je ova iz 10L
2emz9cp.jpg

A ova iz 7L tek pocinje da izbija pistile...ali vec sad vidim da ce ona dati vise dima nego ova sa slike..mada videcemo do kraja..
malo se cimam stavljanja slika,mada ne bih trebao s obzirom na neke zanimljivosti vezane za moj grow koje cu izneti po harvestu :)
Sve u svemu stavicu ih sutra.

Edit:
7L pot
2ppx8gw.png

10L pot
2uqygev.png
 
31.03.2014
11
1
3
Pitanje za iskusne.
Ako je biljka hermafrodit, ima muške i ženske cvetove, da li je pametno pincetom skidati muškarce a ostavljati ženske?
Pošto ne bi da sečem celu i bacam...
Ima li neko iskustva sa takvim slučajem?
Hvala.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
mozes ih skinuti..pincetom recimo..ali oprezno i stavi papir ili nesto odmah ispod muda dok ih skidas..ne zelis da ti se polen razleti po cvijetovima..
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Karlitos je napisao(la):
Buni me to sto je ova sa manje zemlje duplo deblje stablo i duplo veca u obimu :)
imao sam i ja taj trip, cak i kod brendiranih bankova imas razlicite fenotipe iz istog pakovanja semenki, a kamoli od ulicnih, pa makar bio i albanski skank :D
eno mozes videti moju kuknjavu u outdoor galeriji :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
nikis je napisao(la):
Pitanje za iskusne.
Ako je biljka hermafrodit, ima muške i ženske cvetove, da li je pametno pincetom skidati muškarce a ostavljati ženske?
Pošto ne bi da sečem celu i bacam...
Ima li neko iskustva sa takvim slučajem?
Hvala.
Tesko da ces sve banane pocupati uvijek se negdje jedna zavuce a jedna je dovoljna ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Hermi daje u 70-80% slucajeva hermi sjeme...neznam kakva je situacija kod tebe ali ako je samo jedan herimc cupaj ga :( pa i pola growa da su hermici ja bi njih pocupao
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
znaci sve, nemam problema sa tim, samo sam se nadovezao a otisli smo od teme, nikis nam pokvario fantaziju :gr
 
31.03.2014
11
1
3
opa cupa je napisao(la):
Hermi daje u 70-80% slucajeva hermi sjeme...neznam kakva je situacija kod tebe ali ako je samo jedan herimc cupaj ga :( pa i pola growa da su hermici ja bi njih pocupao
Hvala na odgovoru.
Ja imam iskustvo od pre tri godine kada je samo jedna biljaka bila, hermafrodit, nisam zeleo da je cupam jer ne bi imao sta da izgubim - samo ona je i postojala. Bila je fantasticna za pusenje, tako da nemam uopste lose misljenje o pusenju hermija. Jedina losa stvar - puno semeki koje morate baciti pre pusenja.

Za sadasnju situaciju, ne bi zeleo da je cupam jer imam veoma malo pored nje. Mislite li ako skinem sva "muda" ili mi ostane bar poneko, da ce ono sve okolne biljoze pretvoriti u muske, ili ce ostale biti hermafroditi pa cu morati i sa njih da skidam muskarce???
Da dodam da ove pored nje nisu jos pocele sa cvetanjem.

Molim za sto konstruktivniji predlog, i hvala unapred na odgovoru.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako je biljka hermic, ona ne napravi drugu biljku hermicem, jedina
šteta je to da oprasi cure. Sjemenke sto dobiješ u većini primera
se razviju u hermica. Zbog toga se maknu iz boxa in outa. Ako je cura oprasena
ima manje THC, jer oprasena cura se onda usmjeri u razvoj sjemenki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
29.05.2014
17
6
0
Istina je da hermiji imaju neki poseban rad..prosle godine sam na pecanju nasao jednog hermija pored vode,bila je malo visa od dva metra,ali je stvarno lepo udarala..imao sam da varim skoro 2 meseca svaki dan i to sa ekipom..jes da je muka bilo odvajati semenke ali isplati se jer je bio ekstra dim..Samo sam tog hermija vario i bio je extra,imao neki poseban full rad..
Ne znam za druge hermije kako rade,ali licno garantujem da hermi zna lepo da puca..

Sharp zaboravio sam ti odgovoriti...da te 3 su bile mudonje..dakle od 10 random semenki 7 cava i 3 geja..
Na klijanju je bilo ukupno 11 ali jednoj se nije dalo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
mislim da sam ovo vec XXX puta spomenuo na forumu (al traziti ne mogu, a verovatno ni novi clanovi, vidim), evo sad jos jednom i je se vise ne mesam. razlikujte genetski i sredinski hermafroditizam, prvi je drek a drugim pravite fem seme (kome je do toga stalo) genetski uzrokovan herm. se javlja na pocetku cvetanja, il u plafon prvoj trecini cvetanja (retko) sredinski herm. je izazvan nekim od 7~8 vrsta mogicih stresova za biljku, dobjate banane u drugoj plovini cvetanja i ako cupkate iste moz da prodjete (ako iz istih uzmete polen... znamo pricu dalje). prvi pravi sranje okolo a drugi kad vas i koliko zadesi... preduvan sam da bi mogo dalje objasnjavati (koga zanima nek pise na pp, ako nisam blokiran) naravno da i jedan i drugi pravi seme al od prvog bacajte... ne mogu vise kuckat :mrtva_banana: peace to all
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
fali im malo na volumenu ali gde su nisu ni lose ;) a da li ce valjati zavisi od genetike. u temi si velicina biljki, bar da si napisao kolike su a ne pitanje da li ce valjati, kako neko da zna sta si sadio, a tebi tesko da napises