Velicina boxa za dobiti oko 500grama potrebnog za izradu ulja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Pozz svima , evo nakon šta je majka pogledala dokumentarni film run from the cure , te nakon što sam joj ispričao pravu istinu o marihuani bilo joj je jako zanimljivo i vidim da bi definitivno uz malo nagovaranja pristala da doma zasadim(mislim vec jesam ali u PC stealth boxu hihi) , razlog tome je šta ima tumor na maternici ali srećom dobrocudni , a pošto ja jako volim ovu svetu biljku i vjerujem u njezinu moc , tako i u izljecenje s uljem od THCa , a doktore i njihove kemije mrzim vise od ičega.

Sad glavno pitanje kako ja to nemogu nikako sam ocjenit , kolike bi bilo dovoljne dimenzija BOXa i rasvjeta te koliko biljaka da bi se dobilo od prilike 500 tinjak grama cvijetova? Te mozete li mi preporučit sorte koje se cesto koriste u medicinske svrhe , ja mogu nabavit tu gdje zivim bez da se zezam sa narucivanjem preko neta big bang i white rino , za njih je bas pisalo medical use , imate li vi jos kakvu preporuku?

Sorry sta topic mozda malo glupo zvuci , ali na ovo idem definitivno , pošto nisam neki preveliki konzumator , konzumiram uglavnom samo vikendom i koji put tijekom tjedna , tako da mi nema potrebe imat veči box nego sto mi treba za dobiti količinu za izradu ulja , a sebi za pušit ce taman ostat malo od toga.

Hvala svima!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
sorta big bang, havaiian snow, super lemon haze , ili bilo koji jaci strain da u sebi sadrzi sto vise CBD-a i CBG-a
najbitnije ti je svijetlo: 2x 400w

2 kvadrata prostora...

sretno
 
13.06.2010
25
3
0
32
ma možeš pola litre i sa 600w na 1,5m2,a jesi li ikada probao raditi ulje...ako nisi probaj prije sa nekom manjom kolićinom da nebi uništio tolike hedove kad ih uzgojiš...i preporučio bih ti big bang ,jer puno daje a i jeftino je sjeme
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
moras bit jeben car da bi dobio pola kile sa 600 wata...a na skucenijem prostoru...
prvi puta to covjek radi, bolje 2x 400 viska mu nece bit... i svjetlo moze bolje rasporedit...

radje ti uzmi vise mjesta i vise svjetla...
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Nije da mi je prvi put imam vec nekog malog iskustva , evo pc grow je pri kraju , napravia sam jaku lijepu i zdravu biljcicu , tu se dosta dobro ispeka zanat , naučile i ispravile greške koje početnici rade u startu , osnovnu opremu imam , mjerač vlage i temperature , 2 ph metra , timer. Pošto pare nisu problem koliko mi je bitan kvalitet ici ce MH za vegu , HPS cvjetanje , koliko bi to bilo biljaka od prilike onda potrebno za 500tinjak grama , nekih 5 komada ali dobro odradjena vegetacija i recimo neki SCROG odradjen ??A 1 biljcicu bi za sebe stavia , neku sativčugu recimo pošto ih obozavam!!! Mozda cak i necu biti toliko ograničen prostorom jer imam novu ideju gdje to stavit sve , pa mi nije bitan prostor koliko mi je u kuci bilo bitno s obzirom da je jako mal stan.Kad bude realizaciaj ovog svega , ice ce jedan lijepi dnevnik , sad treba malo vremena za organizaciju i izradu svega.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Onda lijepo dvije 600W i da vidiš :)
Kad pare nisu problem,onda je bolje što više svijetla.Recimo,120x240 površina,a visina koliko god može i tu možeš stvarno lijepu količinu dobit.
Bolje da ljulja nego da žulja :)
Pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Onda lijepo dvije 600W i da vidiš :)
Kad pare nisu problem,onda je bolje što više svijetla.Recimo,120x240 površina,a visina koliko god može i tu možeš stvarno lijepu količinu dobit.
Bolje da ljulja nego da žulja :)
Pozz
 

razvratnik

Aktivan Član
29.04.2010
57
22
8
57
www.i-am-flying-so-high.me
Dosta ti zavisi i od vrste koju gajis. Moj savet ti je da za to uzmes Super Lemon Haze (preko 20% THC-a), a imas moj dnevnik pa mozes da pratis da vidis kako ce ispasti. Ja racunam da ce meni yield biti oko 600-700g suve sa 600MH + 600HPS a box je 120cm x 120cm x 200cm. Kada budes pravio box od 2m, racunaj da ce korisni prostor za biljku biti 120cm - 140 cm(visina saksije, visina cool-tuba, razmak vrha biljke do cooltube), tako da ako mozes pravi box preko 250cm (ako sadis sativu, a pretpostavljam da hoces)....
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Haze nema frke vise , kuci bi to bilo nemoguce , imam inace veliki podrum cca 40m2 koji je samo moj niti itko drugi ima pristup tome ,temperatura SAVRSENA , ljeti hladno zimi toplo ,ima i veliki prozor koji je inace sa vanjske strane ogradjen zidom od 3 metra a tu izmedju zida i prozora je ogromna draca i smokvetine neke , tako da nitko ne moze vidit tko je unutra niti što se radi niti bi ubiti uopce nekog zanimalo.Samo cu trebat napravit jako dobar i jebački filter da miris budu doslovno 0% jer je to jedna i jedina moguca opasnost da nesto krene po zlu mada je to tako i u stanu kad se radi.Prakticki je podrum vise ko stan , ima wc , struju , vodu koja je spojena sa stanom i ide na račun stana tako da je sve odlicno!
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
razvratnik je napisao(la):
Dosta ti zavisi i od vrste koju gajis. Moj savet ti je da za to uzmes Super Lemon Haze (preko 20% THC-a), a imas moj dnevnik pa mozes da pratis da vidis kako ce ispasti. Ja racunam da ce meni yield biti oko 600-700g suve sa 600MH + 600HPS a box je 120cm x 120cm x 200cm. Kada budes pravio box od 2m, racunaj da ce korisni prostor za biljku biti 120cm - 140 cm(visina saksije, visina cool-tuba, razmak vrha biljke do cooltube), tako da ako mozes pravi box preko 250cm (ako sadis sativu, a pretpostavljam da hoces)....

Da , ice ce 5-6 komada iste sorte za izradu ulja malo cu prosurfat po netu da vidim sta se najvise koristi, a za sebe i svoje potrebe vec imam greenhousov sativa mix Super Silver Haze, Arjan's Strawberry Haze, Arjan's Haze #1, Neville's Haze, Hawaiian Snow koji san trebao ovo ljeto out odradit , ali spletom okolnosti i dosta problema , nisam imao više volje pa odustao od svega. Šta se toce svjetla , s obzirom da ce box biti velik vjerovatno radi boljeg rasporeda svjetla ide 2x400 MH,HPS komb , a ako smanjim malo svoju zlocestu pohlepu i posadim za sebe samo 1-2 stabljike mozda je dovoljno ipak 1X600 MH,HPS. Sta se tice mirisa dobar kvalitetan filter i kad box dihta sve kako treba , tesko da bi se moglo namirisat , inace kako ima u ulici dopaša koliko hoces oni to nanjuse bilo sta na 2 kilometra.
 
13.06.2010
25
3
0
32
ako počneš za koji mjesec taj veliki indoor prporućio bih ti da makneš sav drač sa vanjske strane prozora i da posadiš lavande....da ubije ono nešto mirisa ako filter ne pokupi sve.
Pošto ja planiram za godinu dana isto u podrumu.....
kakvu ćeš ventilaciju raditi i kako misliš postaviti reflektore sa lampama,i velićina tegli