Velika greska-molim za misljenje!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2010
30
154
33
40
Poz ljudi!
Najzad sam docekao neko kvalitetnije seme i na poctku sam zajebo stvar.Od proslog grova nisam promenio rezim svetla na timeru tako da su od pocetka isle na 12-12.Biljke su stare nekih 27 dana i vec su pocele da pokazuju pol.Zanima me da li mogu da ih vratim na 18-6 i koliko ce to da ih stresira ili da ostavim kako jeste pa da guram do kraja.Planirao sam duzu vegetaciju ali cini mi se da je kasno za to.Svaki savet je dobrodosao!!!
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma nemoj nista sad, pusti ih da cvijetaju do kraja. U suprotnom riskiras hermice, znas to i sam. Nema ti tu nikakve cake da se izvuces bez rizika.
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
nazad na 18/6 bit ce stresa i stat ce s razvojem na par dana ali to je ok
vjeverice jako tesko da ce bit hermica tako sam i ja radio
 
24.03.2010
30
154
33
40
Pozdrav ljudi evo mene opet sa malim update-om.Biljkama je trebalo vreme da se oporave i nastave vegetaciju.Posebno su stagnirale one koje su vec pokazale pistile tako da im je trebalo vise vremena da se vrate u vege fazu.Pre 5 dana sam ih prebacio opet na 12/12 tako da je krenulo cvetanje.
Sad mi se javio problem,pa nisam siguran sta bi moglo da bude.Na svim Hollland hope biljkama su poceli da zute donji listovi.Po prvi put sam radio lst metodu pa sam mislio da je zbog toga jer donji fan listovi ne dobijaju dovoljno svetla i odumiru.Do sad sam ih 2 puta prehranjivao sa 1/3 preporucene doze jer mi se u proslosti desavalo da preteram.Evo par slika pa bih zamolio ako moze neko da mi pomogne.

Grupna:
SAM_0305.jpg



Listovi:
SAM_0306.jpg
SAM_0310.jpg



Na prvi pogled po boji gornjih listova ne bih reko da je posledica manjka prehrane jer sve imaju zdravo zelenu boju.Svaki komentar je dobrodosao!!!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Super šuma!
Može biti svašta jer revegetiranje može a ne mora ostavit traga na razvoju biljke. Ovako po obliku listova (opušteni, uvijeni unutra) bi rekao da prezalijevaš a može biti i da ti je PH izvan kontrole. Moglo bi biti i nešto s korijenom - ili se nema gdje više razvijati (pa se biljka rješava onog što ne može s korijenom održati) a kako su ti posude bijele boje, sigurno donekle propuštaju svjetlo. Vlaga + svjetlo = alge koje okupiraju korijen i guše ga...Ovo su ti sve nagađanja i bubam ovako na prvu, zanima i mene što će ti drugi reć. Ja bi na tvom mjestu, malo omotao s nečim te bijele tegle i slijedeća 2 zalijevanja dodao malo 3% peroxida da se korijen eventualno očisti. I provjerio da pirka zrak i ispod krošnje :) Generalno mislim da im nije ništa već biljka rješava listove za koje nije predvidila da budu tako daleko od svjetla. S(p)retno dalje krasne su.