Velika trojka zdravlja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
Svi koji su patili od bolova kod akutnog gihta ili napadaja reumatoidnog artritisa sve bi dal iza lijek koji ce ih brzo spasiti ovih muka. večina lijekova počinje djelovati tek nakon nekog vremena, kad njihova koncentracija u tijelu naraste. Mnogi od njih pored toga uzrokuju i neprihvatljive nuspojave.
pto bi ste rekli na tvrdnju da si možete sami napraviti napitak koji će vam u svega nekoliko minuta pomoći ublažavanjem bolova na podnošljivu razinu, ili će ih potpuno suzbiti? zvuči vam predobro da bi bilo istinito? Ipak je moguće!

Osnovni uzrok artritisa, gihta i fibromialgije neravnoteža je sustava zbog koje dolazi do acidoze - temelja za većinu fizičkih bolesti. Jednostavnim riječnikom rečeno, kod acidoze dolazi do poremećaja ravnoteže pH koju tijelo pokušava svim sredstvima ponovno postići (sjetite se koliko se puta na dan žalite samo na umor. Uzrok? Kiselo tijelo!) takva je neravnoteža korjenski uzrok čak i autoimunih bolesti poput reumatoidnog artritisa. Pokušaji tijela da uspostavi homeostazu dovode do artritisa, povećane koncentracije mokraćne kiseline, mišićnih grčeva i mnogih drugih problema. Rješenje je u tome da se unošenjem prehrambenih namirnica koje djeluju lužnato 8alkalno) tijelu pomogne uspostaviti normalan fiziološki pH.

Napomena: nabavljajte medicinsku sodu (ljekarne) a ne ovu iz marketa. takva soda nerjetko sadrzi malu dozu aluminija

SODA BIKARBONA



Smjesa sode bikarbone i vode može gotovo istog časa ublažiti bolove u zglobovima kod gihta i sniziti koncentraciju mokraćne kiseline. nekada će olakšanje treba prićekati i do dva dana, a pijete li ovu mješavinu redovito, ona će napadaje spriječiti i prije nego se dogode. Pomješajte pola žličice sode bikarbone s 236 ml vode i sve odmah popijte. Najveća je preporučena dnevna doza, koja se može uzimati u slučaju akutnog napada, do 4 žličice, a uzima se više puta. Dozu smanjujte kako se smanjuju i bolovi. Soda bikarbona vam može povisiti krvi tlak. Uzimate li ljekove za hipertenziju prije no što čete na ovaj način uzeti sodu bikarbonu posavjetujte se sa liječnikom.

JABUČNI OCAT


Neka osobna iskustva, ali i klinička izvješća, govore kako jabučni ocat ublažava bolove u zglobovima, želučanu kiselinu, glavobolje (ovo sma isproba i djeluje...baš prije nepunih 2 sata dok pišem ovo) giht, mišićne grčeve i artritis. Jabučni ocat pomaže uspostavljanju lužnatijeg pH organizma tako što stimulira lučenje nekih probavnih sokova, uključujući i bikarbonat iz gušterače. Ova vrlo lužnata tvar neutrlizira kiseo ocat i želučanu kiselinu. Pomješajte jednu do dvije žlice octa s 236 ml vode i sve odmah popijte. Netko će ovaj napitak radije pijuckati lagano, no čini se kako je on najdjelotvorniji kada se popije odjednom. Ukoliko vam je ova mješavina prejaka, ispočetka stavljajte manje octa, a onda polako povećavajte količinu dok ne postignete propisanu dozu. Poznato je kako je jabučni ocat osobito koristan za ublažavanje akutnih napadaja gihta. neka ocat bude iz organskog uzgoja i neka u njemu bude uvijek octene matice.

SOK OD LIMUNA I SODA BIKARBONA



Još jedno alkalizirajuće piće, nekim osobama pravi spas, koktel je limunovog soka i sode bikarbone. Kad pomješamo vrlo kiseo limunov sok s vrlo lužnatom sodom bikarbonom dobit ćemo piće savršeno uravnotežena pH koji odgovara zdravom tjelesnom pH i pomaže nam vratiti kiselo-lužnatu ravnotežu gotovo trenutno. Sok jednog limuna (približno 60ml) iscjedite u visoku čašu. Dodajte pola žličice sode bikarbone i pustite da smjesa pjeni sve dok se reakcija ne smiri. Traje oko 2 minute. Ukoliko vam se žuri, reakciju možete ubrzati mješanjem. Dodajte 236 ml bode i odmah sve popijte. okus bi trebao biti poput obične vode.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nesto slicno vec trosim...

Svako jutro jedna cajna zlicica ulja od konoplje i to zalijem sa 2 dcl soka od limuna sa medom. Sad cu samo med zamijeniti sodom :D

Thx bro
 
  • Sviđa mi se
Reactions: yoda 53 and Tropico

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Imam drugara koji već dugo vremena ima problema sa gihtom. Pokazao sam mu ovo i hoće da proba. Već je nabavio medicinsku sodu. Jedna stvar ga zbunjuje. Kako misliš 236 ml. vode ? Da je 240 ili 230, ali 236 ml. kako izmeriti, mora li baš 236 ml. ? Mislim, gde nadje onih 6 ml. ?

Zamolio me je da pitam, pa evo pitao sam. Naravno da ću javiti da li mu je pomoglo. Pozdrav
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
iskreno ne znam tj. i ja sma se čudija đe baš 236 mL...ugl moze i 2 i pol deca...samo ne kse drzi doziranja sode i ostlaih....na krjau krajeva ista je količina u 1 ili 5 deca ;)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
za glavobolju jabučni ocat provjereno djeluje...koristija par puta u zadnjih 10-ak dana i pomaže.....no more kafetini end kompani...

Sta se tiče sode i limuna :9 ...hihi..."energetska" bomba za tijelo...nisma si mjerija ph mokrace, nemam za to volje ali znam samo da se dizem do 8 sati kako god znam...bija ja zaspa u 4 sata jutro ili 21 sat po noci nebitno....točno osjećam energiju...

Btw svi bi se trebali okrenuti uzroku...a to je loša hrana....postepeno izbacivati sranj* i početi ubacivati prave stvari u sebe...a koje su to mozete pogledati u temi, Regulirajte Ph/alkalizirajte ili umrite, ima od clana mario 339 post gdje je okačio knjigu u pdfu, Alkalizirajte ili umrite a imate i par postova kasnje slike koje sma kacija iz te knjige gdje se vidi koje namirnice podizu a koje spustaju ph organizma :)

pis! :)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Jabukovo sirce je dobro za mrsavljenje, pre obroka popijte sirce sa vodom i momentalno ce
apetit da vam se smanji a sirce je dobro za srce, onda cisti krv, utice na holesterol itd.
Ja nisam mogao da pijem sirce i vodu zajedno nego prvo popijem sirce(drmnem na eks)
pa ugasim vodom isto posputak kao kod rakije :p

Naime manekenke svoju "savrsenu" figuru odrzavaju j. sircetom :D

Kali je napisao(la):
Nesto slicno vec trosim...

Svako jutro jedna cajna zlicica ulja od konoplje i to zalijem sa 2 dcl soka od limuna sa medom. Sad cu samo med zamijeniti sodom :D

Thx bro
sa medom mozes da pijes i cimet, imas na tjubu zbog cega je to korisno...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.992
34.350
2.598
WeeDiC je napisao(la):
Naime manekenke svoju "savrsenu" figuru odrzavaju j. sircetom :D
Manekenke svoju (ne)savrsenu figuru odrzavaju Barbituratima,izgladnjivanjem,bulimijom;) Hahah...Placeni racuni,dobra primanja i mlada zena to je trio fantastikus;) od toga se dobro zivi......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r