Veliki pozdrav svima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rope73

Form
Poznanik Foruma
02.06.2015
591
4.662
163
50
Dnevna baza ili mjesecno? Ili kako...Ma ovo su zadnji trzaji "vladajucih" i bice ona legalna kao psenica. R&R (Djeca cvijeca) generacija preuzima Planetu...i siri se ,iako se nama cini sporo..ipak se brzo siri.Folko medicinske svrhe,to da tvrdim glavama bude lakse za podnijeti legalizaciju (kako *upku objasniti da Zemlja nije ravna ploca na ledjima slonova),natenane ha ja :) pozzz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja se nadam da je clanovima koji citaju sad malo jasnije kako izgleda "legalizovana" holandija, cisto da se ne nadaju previse od legalizacije na balkanu. to je zapravo i bila poenta mog pitanja u osnovi posto sam koliko toliko upoznat sa realnoim situacijom u holandiji. mozes da prodajes i kupis u kofi sopu (kao ovde na ulici) al ne mozes da uzgajas :) very nice indeed
mislim da bi sad trebali prekinuti pricu o komercijali, onde ili ovde, to definitivmo nije tematika ovog foruma, zapravo nije ni dozvoljeno sa aspekta pravilnika. perici se zahvaljujem na informacijama iz prve ruke
 

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
U pitanju je više napredna forma dekriminalizacije i kontrolisane upotrebe, pre nego legalizacija u punom smislu - kolokvijalni jezik i zakon nisu isto. Holandija se tako i vodi (sustinski je samo posedovanje do 5 grama legalno, a prodaja samo od kofi shopova. Transport i prodaja su potpuno zabranjeni.

U tom smislu je najnapredniji Urugvaj pa Chile, kao i Kolumbija (do 20 biljki :), kao i delom Jamajka (uzgajanje do 5 biljki bez hemijskih aditiva). Zanimljivo je da su stari drugari Indijanci legalizovali kanabis u nekim rezervatima i Koloradu, Aljasci i Orgenu. Daleko bolje nego pre 10 godina kada je "Holandija izgledala kao svetli primer". Danas je to Urugvaj.
https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_cannabis_by_country
 
Poslednja izmena od urednika:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
u svakom ima najvise deset vrsta,nema ih toliko koliko vrsta trave ima ali sve moze da se nadje zavisi sta trazis

Ej, pozdrav, ja sam par puta bio u Damu u 1980 ima i pošto smo htjeli kupovati malo više a ne snimati se po kofi šopovima za koje smo znali ako kupiš 50 gr vutre i 25 šita sam mogao je onda 1980 ih da te lagano prijavi da te lagano drže na oku jer kao stranac kupuješ previše a kao domaći isto pa su nas jedni frendovi koji su tamo onda živjeli upoznali sa 2 ekipe super opremljene i jeftinije pun kufer na onim brodovima silnim rječnim na kojima hrpa ljudi i živi uzduž kanala, na kraju smo u cofee shopovima samo išli na space cakeove (po 2 i za 25-35 minuta mi kreteni naručili još jedan svaki treći po glavi a bili na pun želudac iz fast fooda pa nisu odmah prva dva prošljakala brzo a kad jesu ...:skot::a treći na putu i ja skužim kako smo za šankom bili da sam se na 15 sekundi zamrznul od napljuganosti i rekoh sam sebi brzo dupla kava i saberi se konju velim ja sebi i izvukoh se ali bilo je pol sata jebeno.

Siguran sam da i danas ima u Damu pametnijih mjesta od kofi šopova za kupiti jeftinije ganđu...:rasta:
bar pretpostavljam pa te eto pitam, jel se promjenilo što od 1985 cca?
velik pozdrav&wellcome na forum.....e da ti je naša klima tamo na tvom polju bilo bi ti baš dojaja...:lol:..jbga ne moš sve imat...:rasta:


:respect:
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Neka, i ne treba da se mjenja, rekreativno bi išso često, zato želimo svi tu isto i porez smo spremni platiti i da to integriraju u turizam i zatvore na neki od 1000 Jadranskih otoka a taj bi se prozvao otok grijeha sa kockarnicama, whorehouseovima i kofi šopovima svega što ima u Damu...i dozvoliti duvanje strancima ali moraju domaće kupovati sa finom taxom i porezom i euro po rizli za one iz -AT-D- CH -GB, oni sretni mi sretni, proračun državni vrlo sretan...Colorado se obogatio od posrnule ekonomije sad su prvi u CBD u u praksi i laboratoriju...
 
28.05.2015
12
4
3
72
druze za prosli vikend je bila gej parada,u tri dana poseta damu je bila preko milion ljudi,zamisli koje su pare uzeli na travi i pivu
pozdrav
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Mogu da zamislim, to me i mući, brate mili 1/3 do 1/4 turista koji dolaze na Jadran bi jadni duvali, stalno na more kada idem nalazim na podu sviježe opuške đoxova.....otvoriti na Jadranu 50 kofi šopova....
 
Poslednja izmena od urednika:

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Što je najgore, nije NL samo najpametnija u politici vis-avis THC-a nego u svim drugim djelovima društva kako socijalnim tako i ekonomskim, pa ne da mi se tu citirati ali kog zanima može na wikipediji vidjeti njihove brojke i koliko imaju industrije većinom proizvoda sa visokom dodanom vrijednosti pa brodogradnja, pa poljoprivreda, pa tek onda tržište usluga, sve zemlje bivše Jugoslavije su pale na tom testu, osim Srbije koja nje dovoljno pametna da oživi ZCZ&FIAT i drugu svoju industriju, recimo u Hr bi svi bili direktori i imali firme i pružali usluge i industrija je uništena, pazi brojke, 70 ih je samo Zg po sebi je imao 15% ukupne industrijske proizvodnje ex Yu...ni u drugim državama nije nažalost bolje ....i onda ih još ćudi&smeta da duvamo naše "vlasti", to što su većina korumpirani gore od Meksikanca koji nije 3 dana jeo nije važno...:rasta:

ae malo filozofiram pa nek me mod sasječe&premjesti po potrebi...

uglavnom još jednom bienvenido al forum de la hierba...:D
 
Poslednja izmena:

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Ima svega u holand i lako se nabavlja za dimit sta god hoces..I nije ni tamo i ako je legalizovana bas tako da mozes da gajis koliko i gde hoces kako vecina ocekuje od legalizacije,growam i tamo ali nema tu neke velike razlike..zivim dugo god na relaciji Holand i Srb tako da se slazem sa Pericom to sto je rekao...samo Perice ima ovde i pandura nezaboravi to tako da i vodi racuna sta pises ,narocito na pp ...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sry na off cekaj blonda,nisam sad ovo skontao da pazi sta pise na pp? Jel to hoces da kazey da se pp poruke proveravaju od strane plave sluzbe,wtf?interesuje me informativno da znam zbog sebe... hvala unapred
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Moze svako biti clan ovog foruma pa i plavci ,tako da mu mogu i oni postavljati pitanja na pp a da nezna da su oni ...na to sam mislila..jer vidim da perica odmah na prvu kaze da je komercijala itd, pa reko kako je krenuo da na pp nekaze nesto i previse...Cisto da ima mali oprez,jer sigurno da im je takva njegova izjava interesantna...
 

lud

31.01.2015
183
106
43
to je istina,i meni je perica bas bas komercijala,tako da se moramo paziti....o_O sta pisati,samo ima dosta stvari ovde koje nebi pricao,a koje se vide iz aviona,a to ce skontati neki ljudi ovde.....da nismo mulemansi:vozdra: