Veliki problem sa roditeljima...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.11.2016
20
31
3
31
Pozdrav drugari, nije me bilo ovde 100 godina. :)

Naime, imam problem sa roditeljima, koji su veoma zatupljeni kad je u pitanju kanabis, i sve vezano za isti. Kad god im spomenem rec "trava", "marihuana", "kanabis" i sl. odmah negativno reaguju (sto je i razumljivo). Stvar je u tome sto su im doslovno isprani mozgovi u vezi cele te price oko marihuane. Sa caletom sam dosta pricao o medicinskim svojstvima kanabisa, i donekle je za legalizaciju u medicinske svrhe, ali nikako za dekriminalizaciju/legalizaciju u rekreativne svrhe. Mama ne zeli ni da razgovara na tu temu. Stvarno je neverovatno koliko ljudi, narocito oni stariji oupste ne zele da razgovaraju na tu temu i prva stvar koja im padne na pamet je "droga". Medjutim, moji roditelji ne smatraju alkohol i cigarete kao nesto sto bi se svrstalo u kategoriju narkotika, gledajuci na to kao na pijenje vode.

Cale mi je pretio dosta puta da ce mi zube polomiti (u prevodu ubiti me od batina) ako bude cuo da sam duvao. Priznao sam mu da sam duvao, ali samo jedanput u zivotu kad sam bio 3. razred srednje skole, i on je to prihvatio, nekim cudom, potpuno opusteno. Pitao me je kako je bilo i ostale gluposti. Kasnije mi je pricao one cuvene "Gateway drug" price kako se sa travom pocinje, a koje su starije od tocka 3 dana i naravno netacne.

Inace, veoma retko duvam. Jedan od najvecih razloga je taj sto se bojim roditelja i policije. Sestri sam priznao da duvam, i ona je to prihvatila, mada znam da je i ona protiv toga, ali mi kaze da se drzim trave i da ne radim one druge opasne droge blabla.
Poslednji put kad sam duvao bilo je pre skoro 3 meseca. Kad god sam isao da blejim sa drustvom, svaki moguci sekund sam ocekivao da me cale nazove i pita sta radim, posto je iz nekog razloga toliko naporan i po ceo dan me zove, eto jel mu je dosadno pa tako je nasao nekoga da smara.
I zapravo me je nazvao nekoliko puta dok sam bio bas bas navaren. Nekim cudom sam se uvek izvukao, govoreci kako sam pijan. Jednom je cak i dosao po mene, ali sam se polako treznio od trave, tako da nije mogao da me provali, a meni je srce kucalo 200 na sat da mi ne yebe sve po spisku ako me provali... Pre godinu dana je cale provalio da sam preko fejsa pisao svom drugaru kako volim da zapalim buksnu nakon treninga u teretani kako ne bih imao upale, i sestra me je u poslednji momenat izvukla, rekavsi mu da sam tu mislio na nargilu.

Stalno sam pod strahom i stresom da me moji ne provale. Cale mi je isto pricao da bi me bez problema izbacio iz kuce, i da mi nikad ne bi prepisao kucu u testamentu kad umre. Eto dokle je doslo svo to ispiranje mozga. A godinama pokusavam da im objasnim da kanabis nije toliko opasan koliko se demonizuje u drustvu, na televiziji itd. Medjutim, nista od toga. Sto su stariji to vise gubim vremena da im objasnim bilo sta.

Ja samo zelim da s vremena na vreme blejim sa drustvom i nekad sam da duvam, cisto da bih se malo opustio. Nisam neko ko 24/7 duva, mislim i da ne bih imao vremena za to. Uglavnom, planiram da napravim svoj grow, gde bih uzgajao kanabis za sebe i polako se vise upoznao sa tom biljkom, ali opet, roditelji mi ne bi dali da to radim. Na mene trava nikad nije imala negativna svojstva, sem te paranoje da me moji ne provale i naravno policija. Jednom sam i rekao mojima da zelim da im nabavim travu da zajedno puse, jer smatram da bi ih to zblizilo jer su u poslednje vreme konstantno u nekoj svadji.

Ne znam sta da radim povodom toga. Kako resiti ovaj problem? Da im priznam, bolje bi prihvatili da sam na primer gej, nego da duvam. Mozda je problem taj sto su previse zabrinuti za mene, i da treba malo da 'olade. :)
Pomozite mi oko ovoga, braco! :D
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
spomenem rec "trava", "marihuana", "kanabis" i sl. odmah negativno reaguju (sto je i razumljivo
Vidiš kod mene nije tako,mene je kanabis spasio veceg zla i moji to znaju,sve je stvar osvješćenosti..i ja sam svoje dugo uvjeravao ali sami su svjedočili koliko mi pomaže u mojim problemima ali svaki slucaj je poseban.. jel tajna koliko godina imas ti frend?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Dobro veli Himalaya, treba vremena i treba biti uporan...kad oni protiv, ti 5X jače za i to još sa pravim argumentima ;)...s vremenom će shvatiti i popustiti. Mene su bili testirali, stari mi je takvu šljagu jednom prilikom zaljepio da mi je glava doslovno odletila u ormar jer bi naravno dolazio naduvan doma...al ja se nisam dao i dalje sam pušio svakodnevno...danas growam, a stara mi predlaže kakvu da si grijalicu kupim za box. :lol:
 
Poslednja izmena:

KönneR

Đubrica G
20.06.2013
476
3.861
143
New Zeland
Imam ti konkretan primjer kako možeš probat, ako naravno vidiš smisla u tome

evo frisko mi se od stola ustali deda i baka koji su trenutno u 70tima.Bili su stali u povratku sa sprovoda. Prijatelj im je ostao slijep i žena mu je jedina ostala kao potpora. Istoj je nakon mjesec dana od njegove dijagnoze ustanovljen rak. Nakon dvije kemoterapije joj se slomio organizam i aktivirao tumor na mozgu a četvrta kemiterapija ju je evo usmrtila i danas je bio ispraćaj.
I Tako deda između ostalog sad započne pričati o doktorima, terapijama, lijekovima Itd, žali se na liste čekanja, žali se na terapije, prepisane lijekove i medicinu općenito pa mi je to bas bilo plodno tlo za započeti o temi ulja i konzumacije mare u globalu.
Inace već godinama slušam iza leđa s njegove strane kako to sto konzumiramo nije normalno i na šta su generacije spale...

tako lijepo velim, pred ,sad ima i 6
godina, bio je slučaj na poslu gdje je mama kolegice bila izložena kemoterapiji koju je jako teško podnijela,pa su se djeca složila priuštiti joj 10ml malo kvalitetnijeg ulja .Nakon konzumacije ustanovilo se poboljšanje ali je nažalost (ne znam detalje) iz nekog razloga opet bila izložena terapiji i ista ju je također dotukla.Nisam čitala ali vjerujem da topic medicina ima bezbroj takvih primjera pa sam ti pročitaj vise o tom.

takoder i tata mi je trenutno u situaciji da se oko njega prekrecu njegovi poznanici i godišta pa je itekako poslušao neke price vezane za ulja koje smo mu pričali.

ako ništa drugo, Iskoristi priliku da dokažeš koliko je tu raznih drugih načina konzumacije za puno ozbiljnije svrhe, ako ti i kada prilika bude za to, ne iz vedra neba naravno jer to bi mogao ispasti samo tvoj još jedan pokušaj da ti sam dobiješ zeleno svijetlo.

deda i baka samo su me sa nestrpljenjem saslušali do kraja, komentara nije bilo ali njihove suze na kraju puno su govorile... nadam se da nisam smorila pričom, ima ih na tone..držim fige da i ti nađeš svoj način i da budeš prihvaćen od strane onih koji bi i trebali biti najveća potpora, glas razuma!
 
03.11.2016
20
31
3
31
Punoletan sam i imam 22 godine. A osecam se kao da iman 12... Razumem ja da roditelji imaju samo dobru nameru, u smislu da deca ne pocnu da se drogiraju, ali malo ko od njih shvata da su cigarete i alkohol narkotici i da i te kako mogu da budu stetne po coveka, cak i vise od vutre. Medjutim, alkohol i cigarete su nasiroko prihvacene na balkanu. Problem je u edukaciji i informisanju. Ljudi moraju znati sta je opasno a sta nije po ljudsko telo i psihu.

Jbt cale je pre 3 godine slucajno otisao na moj mejl i video notifikaciju sa ovog foruma! To sam zaboravio da napisem gore.
Jos me je pitao "ko su ti ovi vutra.org?!". Ja sam se izvukao pa sam mu rekao da je to sajt gde ljudi "prodaju ulje od kanabisa za rak". Jos sam sa jednog sajta narucio spravicu za motanje "cigara", i tu me je provalio, ali sam mu rekao da zelim da prodam drugaru iz srednje za kao vise para nego sto vredi. Dobro sam se izvukao haahhaahhaah :D :D :D
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
"Ja sam se izvukao pa sam mu rekao da je to sajt gde ljudi "prodaju ulje od kanabisa za rak"." Po meni si ovo totalno glupo rekao i napravio, bolje bi ti bilo da si im objasnio cemu ovaj forum sluzi i pokazao sta sve ima na forumu pa bi onda i oni mozda poceli mjenjati misljenje i vidjeli o cemu se radi. Neobicno da te starci bas toliko moraju kontrolirati zvati i svasta nesta ako im nisi dao povoda, cudno je to sve malo!
 
03.11.2016
20
31
3
31
Pa da sam mu to rekao on bi bio u fazonu "sto se ti toliko zanimas za tu marihuanu" blablabla. Znam kakav je i bolje je da sam tako uradio...

Definitivno trebam naci posao, mada u isto vreme i studiram tako da treba uskladiti ta dva.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
t ilazes sebe ili sta?
Pa da sam mu to rekao on bi bio u fazonu "sto se ti toliko zanimas za tu marihuanu" blablabla.
a sajt na kome se prodaje kanabisovo ulje protiv raka mu je ok odgovor? nema blabla serser kenjkenj?
i odakle ti da se ovde nesto prodaje?
naivno je sve to.

'el ce neko da sa"rani ovo? :D
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
CannaPlanet
Ne kužim te...ako ti se vari, onda vari.
Ti sam daješ preveliku važnost tome, a čudiš se svojim roditeljima.
Kao da se pripremaš za ruski rulet.:D
Pričaš kao da ti to nisu roditelji, mislim da je tebe samo strah suočiti se s njima...stani pred njih ponosno i reci: "varim ponekad" i gotovo, možda će biti burno ali vjeruj mi neće te izbaciti ili slične gluposti...blef koji smo svi prošli, ti kao dijete si im najvažniji u životu i kad tad će te saslušati, samo treba probiti led.:)
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Vutra.org - savjetovalište za bračne i obiteljske probleme vezane i nevezane uz kanabis, i međuljudske odnose općenito. Mislim da ovakvog foruma nema nadaleko i naširoko... :)

edit:
kad ste već ovdje, usput naučite i ponešto o uzgoju biljaka, ili barem uživajte u slikama. :lol:
 
Poslednja izmena:

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Ok... "ispitivao si teren", roditelji su zaključili da si narkoman ili da si na putu da to postaneš i stavili su te "pod mere". Ako stvarno imaš 22. godine, mislim da je problem mnogo dublji i nije za internet već za savetovanje psihologa. Za eto neki slučaj da nemaš baš te 22. probaj sa školskim psihologom. Reci priču jednom probao, nije ti se svidelo i od tada ti je život pakao. Ti ovde nemaš problem sa vutrom, problem je u porodičnim odnosima.