Veliki problemi malih biljki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.09.2009
5
0
0
39
Pozdrav, evo da iz lurkanja postanem aktivniji, primarno jer imam poveći problem u svom malom growu.

Nemam baš iskustva s uzgojem (tek drugi grow, prvi je bio bez problema, jedna vesela biljcica).
Ove nove biljke su razvile nekakve probleme u zadnje vrijeme, i mada sam gledao sve moguce probleme s prihranjivanjem (ovdje http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688), još uvijek nemam ideje što im je.

Biljke su stare oko 40-45 dana, drugi put su presađene, iz sjemenke i trenutno se nalaze u 6-litarskim posudama pod 24-satnim svijetlom. Hranim ih dušičnim gnojivom jednom tjedno, a zaljevam možda 2 puta, 3 maximalno tjedno. Nekoliko puta sam ih prskao vodom po listovima. Prije dva dana počele su dobivati ove čudne smeđe točkice, i generalno slabjeti. Nedavno sam počeo LST.

No evo i slika problema

ayw7kq


Sva pomoč dobrodošla oko rješenja ovog problema, i koje korake moram poduzeti da zaustavim daljnje propadanje i vratim biljkama vitalnost.
showthread.php
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Zaljevaj malo rijeđe, ubaci i vodikovog peroksida, imaš na sajtu kako se koristi..

I slijedeća stvar..
Nedavno si ih presadio a na 24/0 su..
E pa biljka korjen razvija preko noći.. koje ti imaš 0. A presadio si ih..
Tak da moš i probat stavit na 20/4 barem ako ne i 18/6.
Iako, i to im je xtra stress tak da je i to lutrija.. Al moš probat, ionako umiru.
 
09.09.2009
5
0
0
39
Tarki je napisao(la):
Zaljevaj malo rijeđe, ubaci i vodikovog peroksida, imaš na sajtu kako se koristi..

I slijedeća stvar..
Nedavno si ih presadio a na 24/0 su..
E pa biljka korjen razvija preko noći.. koje ti imaš 0. A presadio si ih..
Tak da moš i probat stavit na 20/4 barem ako ne i 18/6.
Iako, i to im je xtra stress tak da je i to lutrija.. Al moš probat, ionako umiru.

Mislim da ne bi trebalo biti problema u mjenjanju satnice, pošto to emulira prirodni tok smanjivanja dana (postepeno)... al onda ne bih više vraćao na 24/0.
Glede zaljevanja, evo sada ih ne diram, cekam da se osuši zemlja dovoljno, budem vidio to s peroksidom prvi put čujem za. Hvala na infou :)

@balcan_smoke
možeš pojasniti?

*edit
može netko pojasniti zašto ne vidim sliku u svom prvom postu?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
vegeterian je napisao(la):
Hranim ih dušičnim gnojivom jednom tjedno
showthread.php


U, ovo sam tek sad vidio...

Odma prestani hraniti, odma, odma, odmaaa!!!
NE hrane se tako male biljke!
Pogotovo poslje presađivanja.


Evo, objasnit ću ti i balkija -> :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
09.09.2009
5
0
0
39
Tarki je napisao(la):
U, ovo sam tek sad vidio...

Odma prestani hraniti, odma, odma, odmaaa!!!
NE hrane se tako male biljke!
Pogotovo poslje presađivanja.
Stare su mjesec i pol do dva mjeseca (otprilike, vjerojatnije 2) al' svakom slucaju to nisu pre male biljke i sva dokumentacija online navodi da je hranjenje OK nakon što biljke razviju 4. set pravih listova (ili ugrubo nakon mjesec dana starosti).
Vjerujem da hranjenje nakon presađivanja možda nije bila dobra stvar, al za to je sada malo kasno. U svakom slucaju biljke ne pokazuju nikakve simptome pretjerivanja s hranom niti pretjeranog zalijevanja. Najsličnije što sam našao prema slikama su možebitni nedostatci sekundarnih nutrienta ili šokiranje svijetlom.
Ugl. ovo mi je drugi grow, prvi je prošao odlično, a jedina razlika je bila možda 3 puta manje svijetla nego sada i to što nisam držao na 24/0 režimu.

Tarki je napisao(la):
Evo, objasnit ću ti i balkija -> :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Ne kužim? Jel trebam shvatiti nekakvu internu bazu?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ajd za početak opet stavi slike.. jer ja se em ne sjećam dobro, a možda sam i u krivu pa nek neko drugi reče kad vidi :D

Al gle..za mjesec ipo dva to su male biljke...
Koju rasvjetu imaš?

"Sva dokumentacija navodi ovo ono gnojenje bla bla...."
E pa ista ta dokumentacija u 99% slučajeva savjetuje svjetlosni režim za veg 18/6. Ili sam u krivu?
A znaš zašto? Zato da se brže razvije korjen i da biljka može bolje primati nutrijente.
A tvoja biljka ima slab korjen, lako mougće prezasićen s nutrijentima..

Još jedna stvar.. To što ne pokazuju znakove pretjerivanja s hranom.. e tu sam slab i to ne znam baš dobro, al znam ovo..
Ne pokazuju ni znakove nedostatka hranetine.. to sigurno. Jer prvo što biljci najčešće fali je nedostatak N, a to se manifestira drugačije nego je ovo kod tvojih biljoza..

Tak da ajd stavi biljke slike opet :D

I nemoj hranit bar 2 tjedna, posebno sad nakon presađivanja, ima i u toj zemlji novoj dovoljno hrane za neko vrijeme...


Tolko mudrosti od mene, ispunio sam kvotu za naredna 2 mjeseca :D

lp
 
09.09.2009
5
0
0
39
Hvala Tarki, much appreciated na brzim odgovorima :)

slika
http://qikr.com/files/pics/p/problem52656.jpg

Rasvjeta je kombiniranih 13 CFL od po 1500 lumena po žarulji.
Glede režima svijetlosti poprilično su mixed savjeti. Jedni kažu 18/6 radi korjenja i da biljci treba odmor, drugi kažu 24/0 jer je cannabis C4 vrsta biljke koja to može podnijeti, uostalom korjenje joj se ionako razvija stalno a pod 18/6 navodno ne dobija ništ extra osim što gubi konstantnu mogucnost da koristi CO2. (ugl, ne tvrdim da znam išt, samo navodim sto sam citao)
Da nadodam da ću je prebaciti na 18/6, jer bez obzira na dokaze kako 24/0 funkcionira jednako dobro ili bolje, barem ću biti miran da bolje pratim prirodni režim hahaha.

Većina koji su probali jedno i drugo kažu da nisu primjetili bitnu razliku, ne znam, valjda sam htio experimentirati malo :) (inace dost provodim vremena na growery.org)

Slažem se da ne pokazuju nedostatak dušika sigurno, al nisam siguran za sekundarne potrebštine tipa željezo, boron, magnan i što već ne :S

U svakom slućaju su na pauzi sa zaljevanjem i hranjenjem neko vrijeme (poslušam savjet o 2 tjedna ne hranjenja :) ) a kod slijedećeg zaljevanja dobiju izvorsku vodu.

Misliš da je moguće da su ih spalile kapljice vode na listovima?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Zanimljiv slučaj...
Nisi napisao koji ti je ph zemlje.
Slažem se sa NoTrippin-om-nikako nisu spalene zbog vode po listovima.
A ne izgledaju mi pregnojene.
Jesu li ti stabiljke i grane uvijek bile ovako crveno-ljubičaste?
Meni to izgleda kao manjak fosfora- spori rast, malo lisće ovakve boje...i te fleke...ae provijeri ph pa javi.
Additional question-kakava ti je ventilacija i vlažnost zraka?
 
09.09.2009
5
0
0
39
Koristim Cvijetko zemlju za cvijeće (humus?) bez mješanja s perlitom/vermikulitom... icim drugim. Racunao sam da je bila OK za prvi (davni) grow, pa zašto ne sada.
Inace nemam PH metar, a nisam uspio naci neki jeftini :(
Mjesto uzgoja je uglavnom otvoreno i ventilator piri više od 60% vremena tako da je provjetrenost jako dobra. Za vlažnost zraka ne znam.
Također su do nedavno imale konstantan dodatak CO2 (dvije boce s kvascem, secerom, malo sode i vodom)


Ako je stvar u fosforu, da li da ih nahranim preko lišća ili zagnojim zemlju?

*edit
E da, nisu uvijek bile ljubičaste stabljike, zapravo dok nisi ukazao na to nisam ni primjetio, al imam starije slike gdje su sasvim zelene.