Ventilacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
kupio sam žarullju 24W philips tornado daylight. , sad znači iman tu i 2 philips WW 827 -znači crveni spektar 20 W, 1100 lum. ,, nemože više stat na krov boxa
i sad kad sam instalira ventilaciju (samo 2 ventilatora 1 upuh 1 ispuh) pošto je mali box ohlade mi ga cjelog i temperatura ne naraste više od 23-24 stupnja- jel to malo? ((ventilatori su od PC-a 8 cm,12V)
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
temp. je aman taman al neznam
očel bit tako nakon 24-0 il 18-6
sa 2-3 biljke tranu+vlaga...!?
malo vidi "isprobaj" situaciju...
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
mali.medo je napisao(la):
temp. je aman taman al neznam
očel bit tako nakon 24-0 il 18-6
sa 2-3 biljke tranu+vlaga...!?
malo vidi "isprobaj" situaciju...

da sad sve testiram....
al pogledaj u prijašnjim postovima dimenzije box-a i vidit ćeš da je nemoguće imat 2-3 biljke nego samo jednu
a neću držat na 24/0 nego prvih 10 dana na 18/6 a onda prebacit na cvjetanje
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
probaj ubacit 2 biljke u box ako ikako budes mogao imas viuse sanse za jednu zensku ovako kad ubacis samo jednu ona bude muska opet sve ponovo,pa razmisli i o tome u svakom slucaju sretno
 
07.10.2009
3
0
0
33
evo moj savijet svima onima koji koriste pc ventilatore da nemoraju kupovat adaptere...
potrebno:
bilo kakvo pc napajanje
mozda lemilica i lem naravno
mozda klješta za rezanje žica

znaci da bi napajanje opce radilo bez ostalih dijelova trebati napravit malu modifikaciju, a to je na 24 pinskom atx konektoru trebate spojit dvije zice, znaci moze rucno moze lemljenjem bilo kako, zelenu(jedina zelena zica koja cete vidjeti izvan napajanja) i bilo koju crnu zicu, mozete najblizu.Ako imate neke sicusne ventilatore mozda cete trebati 3,3v zicu pa sam je oznacio nju imate samo na tom konektoru.

Naon toga primjetit cete da napajanje proradi ako je spojeno na gradsku mrezu i prekidac na straznjoj strani je na 1, ventilator ce se pocet vrtit ako ne onda ste nesto fulali ali to su mali naponi slabe istosmijerne struje pa nista strasno.
Kada vam napajanje proradi onda mozete spajat na njega istosmijerne ventilatore do 12v.
Evo vam slika da pojasni:

ako imate ne ventilatoru molex prikljucak nema problema, ali neki ventilatori imaju 3 pinski prikljucak pa cete morat lemit zice po gornjoj shemi.
ako ima nekih nejasnoca pitajte.