Ventilacija

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.319
4.715
188
A kakvi su stavovi oko ove vrste ventova. Čini se zanimljivo s obzirom da puše i ispod krošnje.

vent.jpg

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
915
635
113
planet earth
ja razmisljo za uzet i stavit da puse izmedu krosnje i svetla (polozen vodoravno, objesen) medutim cena me vrlo brzo odbila. morat cu opet razmislit. najbolje uzimat na kraju ljeta jer onda budu akcije jer se resavaju zaliha. mislim da ispod 300kn nema.

• Sviđa mi se
Reactions: Blader

Usted Kief

Aktivan Član
28.11.2018
191
515
93
uzmi obavezno od 125mm lako smanjis protok zraka za ormar.
Mislim da ventovi koji nisu turbinski malo gube na snazi kad prolaze kroz filter, a i vent ti se dosta više čuje kad je na max brzini. Za taj boks su preporuke 125mm pa naviše. Pa ga lijepo držiš na 70 %.
Uvijek je bolje ici na veci vent pa mu smanjiti okretaje (i imati rezervu) nego na manji i voziti ga na 100% ( i ne imati rezervu)
Super, hvala momci, 125 ide.

Poslednja izmena:

Stipe

④②⓪
Urednik
Moderator
20.03.2014
11.357
27.641
1.198
Preporucljivo je da ventilacija radi 0-24 :) Samo mi je lampa na tajmeru.
A kakvi su stavovi oko ove vrste ventova
po meni najefikasnija opcija. vodoravno ga okrenut i to je to. jedino sto neki znaju malo fejkat pa je vent dugcak metar a ispuh mu je valjda duplo kraci tak da gledaj da sirinom pokricijes sto vecu sirinu boxa. nisam nikad isprobao al mislim da 2 takva jedan nasuprot drugoga bi bila najbolja opcija opcenito za unutarnju ventilaciju :D

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Poznanik Foruma
Zna li netko možda jel postoji neki jednostavniji način, kako provući ventilaciju (cijev) kroz zatvoren prozor bez bušenja rupa i sl.?..
Do sada sam imao cijelo vrijeme otvoren prozor, box odmah ispod, a ventilacija je slala zrak iz boxa van kroz otvoren prozor...bi ja tako još uvijek, al će mi radit krov na zgradi i šta ti ja znam, pa moram za to vrijeme držat zatvoren prozor...tako sam dobio naređenje :D
Ako nema izbora, kako da to izvedem i s čim a da se ne vidi iznutra ni izvana? smiley9934

• Sviđa mi se
Reactions: Usted Kief

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
271
1.032
143
Imas na ebayu za kupit priključke za pritvoreni prozor.
Guglaj ovak nest pa prosiri potragu
Air Lock Window Seal Living Room 400 cm Mobile Portable Air Conditioner Home New
Window Lock Seal Cloth Sealing Baffle for Portable Air Conditioner Tumble Dryer

• Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Poznanik Foruma
Auuu ništa od toga, zatvaram prozor i čekam da završe radovi...upravo sam saznao da mijenjaju krov tj. rade novi, jer je ovaj stari od azbesta :eek: ::ludak::...tzv. salonitske ploče... odavno se zna da su azbesti kancerogeni za ljudski organizam, ako se udišu sitne čestice raspršene zrakom, prilikom oštećivanja i lomljenja istih.
Kod učestalog udisanja čestica, uzrokuje rak pluća, azbestozu, itd., te je danas njegova uporaba u Republici Hrvatskoj kao i cijeloj Europskoj uniji zabranjena. :djede:

• Sviđa mi se
Reactions: Netkotamo

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Poznanik Foruma
Ma da 80-ih se pretežno gradilo sa tim; kuće, zgrade, tvornice, škole, bolnice, vrtići itd., iako ih danas sve češće skidaju i mijenjaju još uvijek ih ima po svuda. Čak država daje poticaje ljudima da mijenjaju krovove i sl. ali još uvijek ima onih koji to ne shvaćaju ozbiljno...baš kako kažeš, nažalost :(
Nećemo više o azbestu otišli smo predaleko od teme, ali dobro je da svi pročitaju jer ima još uvijek onih koji niti ne znaju za to :D