Ventilacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Hoće! ja sam x biljki uzgojio bez ventilacije u smisli ventilatora,provjetrio sam sobu jednom na dan 5 min otprilike je bilo dovoljno več 10 godina uspješno uzgajam nikad nisam koristio plavi spektar svijetla u veg fazi od od poćetka do kraja visokotlaćna natrijeva žarulja crveni spektar berem 200g po biljci suhoga:sick::icon_lol:
 
17.04.2011
5
1
3
Koja bi bila optimalna pozicija za postavljanje ventilacije? Pročitao više stvari tu po forumu, svatko ima svoj recept,al me zanimaju mišljenja ovdje na jedom mjestu, pa ako se nekome da natipkat... :) Ja sam inače napravio manji box, sa 5cfl, i unutra mi se temperatura digne na nekih 30, što je podosta, pa me zanima kako postavit vent, da seo hladi box: gore u ravnini sa žaruljama pa da puše na unutra i hladi žarulje, ili gore na ispuh pa da izvlači topao zrak van a drugi vent dole na upuh...mislio sam da će mi vent bit najmanji problem al ispalo je da se previše mozgam i da uopće nisam pametan glede te jednostavne stvari, lakše mi bilo spojit struju nego ovo...
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Dr Grow je napisao(la):
Hoće! ja sam x biljki uzgojio bez ventilacije u smisli ventilatora,provjetrio sam sobu jednom na dan 5 min otprilike je bilo dovoljno več 10 godina uspješno uzgajam nikad nisam koristio plavi spektar svijetla u veg fazi od od poćetka do kraja visokotlaćna natrijeva žarulja crveni spektar berem 200g po biljci suhoga:sick::icon_lol:

kako ti se ponašala stabljika?jel bilo kakvih problema?
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
aha...oce to 200gr suvog po biljci,u indooru...
kolike su bile saksije i koliko je trajala vegetacija...
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
i ja neiskusan ču ti reči pre malo svjetla.mogao bi izgurat bez ventilacije ak ti nije u sobi jako toplo i obavezno otvoren box i da ventilator puše unutra.znam kak ti je i da si nestrpljiv.meni je prvi mjesec raslo u sobi bez ormara i ičega.pa sam premjestio kao u neki veči ormar.bez ičega.samo s jednim ventilatorom.imaš u dnevniku pa vidi kaj se zove fuš haha.a ovo da češ se vratit dilerima....neznam od kud si i kolko puno pušiš al ja kad kupujem ostavim 200kn za petardu neke slame šugave(skunk 400kn) i traje mi 2 dana.pa sad računaj kolko bi para dilerima dao u roku od 7-10 dana.za te novce kupiš ventilatore od kompa za jeftine pare.neke rabljene u oglasniku a dobre imaš po 20 kn.snalazi se doma ak možeš kaj iskoristit.u metrou imaš vent za aute na 12 volti.pušu jebeno po 30 kn.al ja bi na tvom mjestu prvo uložio u rasvjetu.imaš tu na forumu dečki za čavle prodaju žarulje i te gluposti.fakat bagatela. odeš u neku birtiju i skineš im one in line ventilatore u wc.to ti je taman hahah.
 

SlowRider

Banned
Banovan
27.04.2011
21
4
0
47
dr.grow koje su to biljke bile i jesi dobio 200g po metru kvadratnom ili po biljci?šta je je ventilatori puno pomažu.mi mislimo da je to samo puhanje po biljkama al njima to puno znači.da si sadio u ajmo reč idealnim uvjetima sigurno bi više dobio.jer npr za mataro blue kažu 700g na metar kvadratni ali ako imaš 800w po metru kvadratnom.tak da ja mislim da vlaga,svjetlo i ventilacija te zemlja i tegla puno znače.čitao sam blog od dr.growa i super je napisan samo za nekog ko nema ama baš pojma o ničemu mislim da bi možda malo detaljnije trebalo jer neki ljudi nemreju shvatit neš i ako im nacrtaš.inače blog je A1 !!!
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Saksije valjda misliš na tegle znaći 10 litara NEO vegetacija 2 mjeseca i cvijetanje 2 mjeseca slike su ti na mom blogu pa pogledaj-Slow rider hvala ti i ja mislim da je blog ok i da moraš biti mutav da ne shvatiš šta piše,ventilacije je dobra ali ne nužna kad sam pisao blog vodio sam raćuna da ne ulažemo brdo love u box znaći može se i bez toga samo treba provjetrit sobu-dobivam 200-250 g po biljci ne kvadratu zadnje sam sadio SENSI SEEDS-skung i GREEN HOUSE-a.m.s (a.m.s je na slikama na blogu)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bolje da stalno rade e sad...Sve ovisi koliki je box, koliko je gusto u boxu i koliko zraka biljke troše.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
pozz ekipi ovdje.. imam jedno pitanje koje me u zadnje vrijeme dosta pati i vec laganini prelazi u paranoju. ovako. radi se o indooru na 1 m2 u špajzu.. dakle biljke su vec oko 4 tjedana u cvijetanju, sve ide svojim tokom, ali imam problema sa jako jakim mirisom. Dakle ventilacijski sustav je napravljen tako da osim ventilatora koji pušu po biljkama imam odsisni dimljak pri vrhu prostorije(orginalni). e sad, radi se o tome što je to ventilacijski dimljak koji vodi prema vrhu zgrade i svaki stan iznad mene(a ima ih 10tak) ima isto takav odsisni dio u svom špajzu (takvi dimljaci ce naleze i u WC-ima koji nemaju prozore). i mene sad zanima dali netko zna od vas dali susjedi iznad mene mogu osjetiti miris biljaka. Molim nekog stručnjaka koji zna o čemu se radi(takav sustav provjetravanja ima večina visokih zgrada koja ima prostorije bez prozora barem u starijim zgradama) da mi odgovori na ovo pitanje jer je miris stvarno intenzivan, a ja sam postao paranoičan. Hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Karbonski filter ako si u zgradi i ventilator. Karbonac za 50€ možeš več nači, možeš i za manje a i više. Sve hermetički izolirati osim usisa i ispuha kojeg bi trebao riješiti. To je tek počelo mirisati a osjetiti če se 2-3 puta više kako vrijeme bude išlo.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Mislim da oni imaju isto nešto u špajzi xDD.Šalim se.Ovako zamišljam nisam stručnjak.Topli zrak i miris idu prema gore a ostali stanari imaju vjerovatno poklopac na toj rupi tako da im ništa ne ulazi.U wceima imaju vjerovatno wc ventove.:icon_confused:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne želim nabivati još veču paranoju. Miris "cvijeća" je specifičan i ne prepoznaje ga svatko šta je dobro. Wc ventovi ovično rade kad se upali svijetlo. Neznam, nisam stručnjak, znam da u 4 nedjelji cvijetanja to još ne miriše jako. Kad je svijetanje pri kraju ima raznih mirisa ovisno od sorte i ne miriši klasična marihuana kao kad zapališ...
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ovje se radi o sortama koje su prilično kratke oko 7-8 tjedana cvijetanja. tocnije afgani hush rider. i vec su odprilike u 5 tjednu. ventilacija nije prisilna vec je samo ventilacijski dimljak(radi na principu običnog dimljaka) stručno se naziva "Schiedel ventilacijski kanal" i nevjerujem da je sebi itko iznad ugrađivao ventilator na princip da se pali kad upališ svijetlo. vjerujem da svi imaju ili ovako kao ja ili su zacepili tu rupu. nemam nikakih problema sa mirisom u ostalim prostorijala, ali kad otvorim špajz miris je tolko jak da te obori sa nogu. :D
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
UNDERCOVER je napisao(la):
Same here,a moje u vegetaciji i taj miris više "smrdi" nego u cvatu,bar predpostavljam jer mi je prvi grow i neznam kako ce mirisat poslje.Meni je veći problem strujanje zraka kroz fleksibinu cije.Čuje se u PM.Zhebo se i uzeo onu koja nije zvučno izolirana.Jbga nije bilo za kupit.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ma joj. miris vegetacije je mica-maca za cvijetanje.. vjeruj mi da u vrijeme cvijetanja miris bude jaci za 10x. tolko jak da mi se cini kako ce mi špajza mirišat iducih mjesec dana nakon berbe. :D