Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.09.2015
13
15
3
Beograd
Pozz ekipa,
S obzirom da sam novi pitat cu mozda glupo i banalno pitanje, ali molin vas za strpljenje jer je kljucno... Slazem box i sve je postavljeno osim ventilacije unutar boxa s tim da imam ventilator na coolboxu za hladenje zarulje kupaonski/silent tip... Htio bi provjeriti dvije stvari: da li ventilator spojen na coolboxu za zarulju treba puhati zrak prema zarulji ili prema vani? Meni je spojeno tako da upuhuje jaci mlaz zraka prema zarulji, povlaci ozvana...treba liozda obrnuto (cisto provjeravam jesam dobro napravia , meni je ovako logicnije) ? Drugo pitanje: skuzia sam da trebam jos dva ventilatora za dvije rupe sa strane u boxu... Zanima me kakvog tipa i snage ? Imam box 80x80x120cm... Na koji nacin njih spajam, jedan puse prema unutra a drugi prrema vani? Masu hvala ;)
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Taj koji ti je spojen na cooltube (ne coolbox) mora puhati prema van, a ne prema unutra kako si ga ti spojio. Svrha tog ventilatora je da izvlaci topli zrak van iz boxa. I ne trebas jos 2 ventilatora za te rupe sa strane u boxu, eventualno jedan ako hoces da ti upuhuje zrak unutra (taj onda okrenes da vuce iz vana, a upuhuje u box). Ali taj upuh ti moze biti i pasivan (znaci bez ventilatora). I treba ti jos jedan manji ventilator koji ce biti u boxu da puse po biljkama. I to ti je to sta se tice ventilatora. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kushin
10.09.2015
13
15
3
Beograd
Taj koji ti je spojen na cooltube (ne coolbox) mora puhati prema van, a ne prema unutra kako si ga ti spojio. Svrha tog ventilatora je da izvlaci topli zrak van iz boxa. I ne trebas jos 2 ventilatora za te rupe sa strane u boxu, eventualno jedan ako hoces da ti upuhuje zrak unutra (taj onda okrenes da vuce iz vana, a upuhuje u box). Ali taj upuh ti moze biti i pasivan (znaci bez ventilatora). I treba ti jos jedan manji ventilator koji ce biti u boxu da puse po biljkama. I to ti je to sta se tice ventilatora. :)

Puno hvala covek, cjenim :)... Cooltube naravno s te strane di je zarulja mora biti otvoren , a ne spojen na cijevi tako da moze izvuc zrak iz boxa? Peace
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da sam cak vidio negdje savjet da se vent/turbina stavi izmedju ct-a i filtera(na ovoj slici) kako vruci zrak iz ct-a nebi prolazio kroz vent/turbinu. Ne koristim CT pa mozda krivo kazem, ali ima logike.
 
10.09.2015
13
15
3
Beograd
Moj je spojen tako da povlaci zrak iz ct-a, moze li se ostetit vent tako ili nesto sl? Ima li potrebe za preraspodjelom jer mi se cini da bi ovako imalo vise efekta, a i jace bi hladilo zarulju? Usput, nemam ni filter, ne znam koliko je to bitno za ovu drugu shemu
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
Moze mi netko objasnit kako da spojim ovo cudo da radi,totalni sam antitalent za struju.hvala unaprijed ;)
 

Prilozi

  • IMG_20150929_170735.jpg
    IMG_20150929_170735.jpg
    252,1 KB · Pregleda: 71
10.02.2015
142
118
43
32
Kingston,Jamaica
Pozz ljudi, posto sam planirao da sklepam neki pc box pa me zanima koliko se glasno cuju ventilatori kad su upaljeni, posto pretpostavljam da moraju da budu upaljeni 24/7 a ipak ako je pc grow box to bi trebalo da bude stelth pa mi ne bi islo na korist da mi se ventilatori cuju kao traktor :D zanimaju me prvenstveno iskustva ljudi sa ventilatorima i mozete mi preporuciti neke bolje :rasta::rasta::rasta:
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Što se pc ventilatora tiče čuće se kao bilo koji drugi računar.
Među tišim, kvalitetnijim (ali i skupljim) PC ventilatorima su Noctua ventilatori. Odlični su.
Koliko buke proizvode možeš da vidiš u njihovoj specifikaciji.

A koliko će da rade dnevno, generalno mislim da je pravilo stalno dok rade svetla i 15 minuta u toku jednog sata kada je mrak.
Ali to ispitaj još malo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrock

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Upravo kako je i Space_lulu rekao...čuje se kao da pc radi,a i izgleda tako...znači to i je stelth ;)
 
20.09.2015
9
0
1
30
Koliko je učinkovito i pametno imat one klasične rashladne venitaltore unutar boxa? I ako je izvedivo, kako i gdej ga postaviti?
EDIT: pošto već dolaze hladniji dani i zima kuca na vrata, zanima me ako ventovi trebaju raditi cijelo vrijeme ili ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Koji su to klasnicni rashladni, posto je vecini svrha da hladi :) Ako mislis na sobni vent, moze. Treba puhat po biljkama, po krosnji ili izmedju lampe i krosnje.
U pravilu rade 0-24 da i nema bas veze kakvo je vani vrijeme :)