Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja licno koristim Dospel Kupaonski vent Fi 150, radi posao na jesen i proljece, ljeti je malo zajebano ako nemas klimu u prostoriji.

Edit: Dobro bi bilo da prostor mozes prosiriti na 60x80 ili 70x70, to je idealno za hps 250w. i visina je bitna, sto visociji to bolje.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: LarryBird

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hempatia prodaje nama balkancima muda pod bubrege.
Ovog puta varaju nas s zvučno - toplinskom izo flex cjevi, naime na slovenskim stranicama ljepo piše da prodaju disilnu cjev sono - toplinsku izoliranu po cjeni istoj kao i ranije skuplja zvučno - toplinski izo flex, no na stranicama namjenjenim glupim balkancima pise da je ta cjev zvučno izolirana. Razlika u cjeni inače je 2 e. Kupujemo te cjevi iskljucivo radi zvučne izolacije, ovo je najciganskija fora kramara s placa.
I reflektirajucu foliju i dalje nazivaju platnom.
Steta, kad sam pocinjao uzgoj i kupnju sve sam kod njih nabavio, brzi i tocni, i cjevi su bile prave, i prije godinu dana jos uvjek su prodavali zvučno izoliranu cjev, ovako imaju extra zaradu po metru 2e na prevari. Da podsjetim, na slovenskom tržištu se ne usude zaboraviti izbaciti rjec zvučno. Još i napišu za potrebe smanjene buke.
Ima ona latinska nomen et omen, (ime je znak) a ovaj se zove Romi!!! vec me drugi put prevarili za sitnu lovu, najgori kokosari, e nes više. Lopine
Ima u zg firma Pavo promet u Dugavama, spec. Za klimu i prodaju samo vrhunsku kvalitetu (i cjene su im takve) paket prave zvučno izo cjevi je 10m za fi 100 je 360k. 50e. Spavat cu na 8 metara.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Nisi dobro shvatio, ta cjev koju sada prodaju je beskorisna nama u uzgoju, to je toplinski izo cjev a nama ne treba toplinski već zvučno izolirana i apsorbirajuca cjev kakvu su imali po istoj cjeni i istim opisom proizvoda na istoj stranici s istom fotkom. Sad su ostavili sve isto samo nam prodaju slican proizvod koji je jeftiniji jer niti ne služi stisavanju već samo toplinki izolator, na slovenskim stranicama nema obmane o zvucnoj izolaciji pa kome treba toplinska izo cjev eto moze je kupiti po cjeni zvucno - toplinsko cjevi. Platis vise dobijes manje ali si upoznat s mogucnostima, ovako prevara kod svakog metra 2eura, na moja 2 metra cjevi vise je zaradio prevarom ( 4e) nego na paketu od cca 50 e.
Da pise na stranici za balkance da je to toplinski izo cjev nista nebih kupio kod njih jer sve ima u zg osim zvucno izo cjev na metre.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nisi dobro shvatio, ta cjev koju sada prodaju je beskorisna nama u uzgoju, to je toplinski izo cjev a nama ne treba toplinski već zvučno izolirana i apsorbirajuca cjev kakvu su imali po istoj cjeni i istim opisom proizvoda na istoj stranici s istom fotkom. Sad su ostavili sve isto samo nam prodaju slican proizvod koji je jeftiniji jer niti ne služi stisavanju već samo toplinki izolator, na slovenskim stranicama nema obmane o zvucnoj izolaciji pa kome treba toplinska izo cjev eto moze je kupiti po cjeni zvucno - toplinsko cjevi. Platis vise dobijes manje ali si upoznat s mogucnostima, ovako prevara kod svakog metra 2eura, na moja 2 metra cjevi vise je zaradio prevarom ( 4e) nego na paketu od cca 50 e.
Za nije u toj cijevi mineralna vuna?
Mineralna vuna je zvucni izolator zbog svoje vlaknaste strukture i mogucnosti pretvorbe zvucne u toplinsku energiju (apsorpcija zvuka) pa ima visoku zvucno-izolacijsku moc.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Kolega @Sensi Star, velika je razlika u tim proizvodima kako u cjeni tako i u mogucnostima. Staklena vuna je jedan od sastojaka obje cjevi, i sluzi kako si i rekao gore. Ali ova skupa cjev koja se jos naziva zvucno - toplinski izo flex cjev je ono sto zapravo trebamo i ocekujemo od placenog, ta je cjev dodatno obradjena ima perforaciju na unutarnjoj cjevi kako bi dio zvuka dosao do te vune i u njoj izgubio na jačini ima i jos jednu cjev pvc koja sprječava cupanje te vune iz cjevi. Postoji i jeftinija cjev, isto ima vunu ali na apsorbira zvuk vec ga samo prenese do izlaza, 0 bodova. Takvu sad prevarant prodaje pod ovu skuplju, pa vec je bilo o tome prepirke, ljudi kupe u prevarantskoj hempatiji od lopine bofl robu a plate po cjeni prave i naravno na forumu objave da je to prevara, jer ovaj jeftilen sa staklenom vunom nije ono pod sta se prodaje.
Poslikam po danu, sve bu jasnije,
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Zvucno-toplinski izolirana cjev, kupljena u hempatiji ranije, ta valja. IMG_20160910_074256.jpg

IMG_20160910_074523.jpg IMG_20160910_074553.jpg perforirana unutarnja alu flex cjev i najlonska cjev (ovdje izvrnuta s vanjske strane), staklena vuna se ne vidi jer je cjev zatvorena (da bi zvuk ostao zarobljen i apsorbiran u cjevi)
Dakle za placenu skupu cjev sam dobio kvalitetan proizvod.
Danas prevara!!!
IMG_20160910_074040.jpg IMG_20160910_073954.jpg
Za isti novac pod istim nazivom (laznim) prodaje nama, kupcima van slovenije sasvim nešto drugo, nema tu perforacije, nema ni najlona, nije to isti proizvod, to je jeftilen kojim nas romi vara i podkrada. Za razliku od slovenskih stranica hempatije, tamo samo aludira na zvučnu izolaciju nazivom sono cjev ali je u opisu proizvoda ispustena riječ zvučno i jasno piše toplinski izolirana. Njih isto vara samo perfidnije.
Tip vara na robi prodanoj u rifuzi, originalno pakirani proizvodi su u redu. Slicnu prevaru radi s nazivom reflektirajuće platno a prodaje foliju. Isto na metre, po tom zakljucujem da ga nitko od nadredenih ne kontrolira, tesko za vjerovati da bi politika velike firme bila obmana i prevara kupaca a trude se imati solidne proizvode.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Zvucno-toplinski izolirana cjev, kupljena u hempatiji ranije, ta valja. Pogledajte prilog 105169

Pogledajte prilog 105170 Pogledajte prilog 105171 perforirana unutarnja alu flex cjev i najlonska cjev (ovdje izvrnuta s vanjske strane), staklena vuna se ne vidi jer je cjev zatvorena (da bi zvuk ostao zarobljen i apsorbiran u cjevi)
Dakle za placenu skupu cjev sam dobio kvalitetan proizvod.
Danas prevara!!!
Pogledajte prilog 105167 Pogledajte prilog 105168
Za isti novac pod istim nazivom (laznim) prodaje nama, kupcima van slovenije sasvim nešto drugo, nema tu perforacije, nema ni najlona, nije to isti proizvod, to je jeftilen kojim nas romi vara i podkrada. Za razliku od slovenskih stranica hempatije, tamo samo aludira na zvučnu izolaciju nazivom sono cjev ali je u opisu proizvoda ispustena riječ zvučno i jasno piše toplinski izolirana. Njih isto vara samo perfidnije.
Tip vara na robi prodanoj u rifuzi, originalno pakirani proizvodi su u redu. Slicnu prevaru radi s nazivom reflektirajuće platno a prodaje foliju. Isto na metre, po tom zakljucujem da ga nitko od nadredenih ne kontrolira, tesko za vjerovati da bi politika velike firme bila obmana i prevara kupaca a trude se imati solidne proizvode.

Je l ovo ok dzapanezeru?
Mislim da je to ta,prava zvucno iso cev..

Nisam je jos testirao,resavam jos ventilaciju
 

Prilozi

  • DSC_0381-768x1365.JPG
    DSC_0381-768x1365.JPG
    181,2 KB · Pregleda: 49
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@bastovan20. To je to, perforaciju ne vidim ali ona je sitna u novoj cjevi kao sitne rupice, rasire se u upotrebi a imai najlon i to debeli da sprjeci izlaz vune kroz rupice, trebala bi biti i bolja od ove moje stare.
@Sensi Star cjev u Pavo prometu su iste kao i moja stara s tim da sam vidio i cjevi s puno debljom izolacijom, vidi na njihovim stranicama, ima ih puno a najbolje do njih otići i opipati, ima Pavo vent za kojeg daje 100e tko ga čuje, mali kupaonski 60m3, i kosta 100e, necujno na pol metra od njega. Mali cjevni ventici fi 100, helios po 550k i skuplji takodjer 100e, rade prigusivace na mjeru i apsolutno sve sto ide u klimatizaciju objekata, prava firma i strucnjaci. Pitat ce te za sta trebaš i u koju svrhu, zele pomoci, pa spremi odgovor, ja sam mladjem djelatniku rekao za sto mi treba i dopalo mu se pa je s isto mladim majstorom usao u gruntanje oko klime u mom boksu, pitat ce te i gazda e njemu nemoj rec istinu, njemu sam rekao inkubator za bilje, zdrava mrkvica i tak, bas ne vjeruje.
 

McNesto

Aktivan Član
30.03.2016
104
521
93
Pošto se često spominje Blauberg ventilator samo da se zna taj ventilator se prodaje pod specifikaciju 230-345m3/h a dok se kupi i vidi kutija tamo to baš i ne piše tako. Iako ne kažem da ne valja samo da su napumpane specifikacije.
20160911_115552.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@McNesto moj je takav, kupljen prije dvije god. tad nisu imali jaču verziju od te , sva sreca jer i ova je dovoljna a jaca bi bila i glasnija.Bez brige, nisi ostecen ni zakinut jos nisam cuo da je nekom bio preslab a bome ni da je i jedan riknuo :) nabavi i regulator vrtnje, trebat ce ti, original je odlican izbor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: McNesto
13.12.2015
96
146
33
31
Ne mogu da nađem Blauberg u Srbiji. Našao sam JILK 150-B, 450m3/h, 51db, CORE TD-500/150 580m3/h, 33db i VENT 150B 560m3/h, 46db. Da li neko ima iskustva sa bilo kojim od ove tri turbine? Najgora varijanta je da kupim, pa da mi ne odgovara.
mozes da uzmes soler & palau TD-500/150-160 SILENT , on ima 22db/19db , 430/580m3 ... jesu malo skuplji al rade posao ...
 
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
hvala delpiero, kupio sam sp vent 150l, 51db, 700m3/h, na 20% se skoro i ne čuje, a ni na 80% nije strašno, izolovao sam turbinu i cevi.
Ne čuje se u sobi pored, a to mi je najbitnije. Problem rešen ;)

Kome u Srbiji treba prava zvučna izolacija, mora da uplati avans od 1000din i čeka mesec dana da stigne. Košta oko 36-37e 10m fi150. A to je prava zvučna izolacija, na lageru imaju samo termičku

- Sono-JAKKA 3.0: troslojno crevo + 25mm staklena vuna, gustine 12kg/ ; za radne o temeperature od -30/+150 C; pritisak do 3000 Pa / three layer aluminium duct + 25mm glasswool 3 o with 12kg/m density; for temperature range -30/+150 C; operating pressure Max 3000Pa. 3
- Sono-JAKKA 4.0 M1: četvoroslojno crevo + 25mm staklena vuna, gustine 12kg/m ; za radne o temperature od -30/+250 C; pritisak do 5000 Pa; protivpožarne zaštite M1 / four layer aluminium 3 o duct + 25mm glasswool with 12kg/m density; for temperature range -30/+250 C; operating pressure Max. 5000Pa, M1 Certified 3
- Sono-JAKKA 5.0 M0: petoslojno crevo + 25mm staklena vuna, gustine 12kg/m ; za radne o temperature od -30/+80 C; pritisak do 3000 Pa; protivpožarne zaštite M0 / five layer aluminium duct 3 o + 25mm glasswool with 12kg/m density; for temperature range -30/+80 C; operating pressure Max 3000Pa, M0 Certified
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Delpiero

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Nisam siguran ali sam siguran da sam ovoga kupio pod 348m3 i to prije cca dva mjeseca ali neka se javi još netko tko je kupovao na friško.
Ja sam isto svoj Blauberg kupio prije cca.mjesec i pol sa istim specifikacijama - 348 m3. Dodjem doma otvorim kutiju i idem gledati specifikacije i pise max. 280m3.
Zovem nazad u ducan i kazem prodavacu da mi je prodao krivi vent. Kaze on da nije, da to je 348m3 novi, samo su stare specifikacije i da nisam ja prvi koji je zvao zbog toga i uvjerava me da je sve ok. Sad pitaj boga jel to novi ili su nam uvaljali staru robu sa skladista.
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Moze mala pomoc?
Da li da kupim ventilacijski komplet ili da ulozim malo vise novca i kupim kvalitetniji vent..
Do sada sam odradio sve bez filtera pa bio zelio uloziti malo u room a vidim da je u cijeni kompleta nije kvalitetan vent a malo bolji samo vent je oko cijene kompleta..
Imam sobu od centalnog cca d150ך100×v220 u kojoj mi je bio box ali sam ga skinio jer falilo mi mjesta za posude od biljki..
Hps 250w radim 3-4 biljke na 90×60cm.. samo obicni ventovi i cesto prozracivanje prostorije
Znaci box nemam i znam da gubim puno ali tako sam odlucio..
Po zimi mi cent grije sobu a ljeti je u hladovini soba pa nemam problema toliko sa temperaturom.
Vise bi zelio napraviti to kako treba pa staviti pasivni ulaz(rupa na zidu) i nek vent vuce zrak van kroz filter.