Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.10.2015
27
3
3
@Tantor jel mozes napisat gdje si nasao tu akcisku cijenu za blauberga?Zvao sam vec za tu turbinu prije god dana i trebala se cekat nekih 2 tj da dodje u hr posto je nemaju na lageru a meni bila hica..Specifikacije blauberga su malo podebljane na online stranicama al mislim da se oko toga ne treba puno uznemiravat posto rade posao odlicno..Imao sam tt125 sa regulacijom brzine i potenciometar mi je malo zujao dok se turbina skoro pa nije ni cula..Ako moze review od ponosnih vlasnika blauberga sa potenciometrom/original ili vanjski kako im se cuje potenciometar i jel se uopce cuje?
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
http://eng.blaubergventilatoren.de/products/turbo-125#description
Nek mi netko pojasni da ne kupujem bzveze
akcijska cijena za blauberg turbo 125 sa kontrolom brzine i temperature je oko 550 kn(75€)
@Tantor jel mozes napisat gdje si nasao tu akcisku cijenu za blauberga?Zvao sam vec za tu turbinu prije god dana i trebala se cekat nekih 2 tj da dodje u hr posto je nemaju na lageru a meni bila hica..Specifikacije blauberga su malo podebljane na online stranicama al mislim da se oko toga ne treba puno uznemiravat posto rade posao odlicno..Imao sam tt125 sa regulacijom brzine i potenciometar mi je malo zujao dok se turbina skoro pa nije ni cula..Ako moze review od ponosnih vlasnika blauberga sa potenciometrom/original ili vanjski kako im se cuje potenciometar i jel se uopce cuje?
stoĺarijamraz
Imaju isti vent bez reguacije brzine i temerature za nekih 320kn sto je džabe sa obzirom na garanciju od 5 god..
 
01.09.2016
40
7
8
55
Evo informacija iz prve ruke, ja kupio u ***** shoping centar. Oni su inače online shop, ali ja sam išao direkt tamo i tamo naručio, čekao par dana i podigao kod njih.
BLAUBERG BB TURBO-E 1125 INDUSTRIJSKI CIJEVNI (230-345 m3) 266kn
BLAUBERG BB REGULATOR BRZINE CDT E DO 1,8A 175 kn
ukupno 551,50kn

reče mi žena da ima i taj na kojem je sve ugrađeno, ali ja sam zacrtao posebno vent, posebno regulator, možda ih rasparim jednog dana, a cijena ti je skoro ista, 20 kn mislim da je ovo moje skuplje

5 godina garancije na neprekidan rad
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
01.09.2016
40
7
8
55
navodno je taj blauberg jedna od tiših, ja sam ovo uzeo dosta istražujući po forumu i čini mi se da je baš ovaj puno ljudi preporučilo
meni treba za box 70x70x170 sa hps 250
nadam se da će raditi posao, prijašnja iskustva nemam, i sam sam početnik :)
 

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
A koji vent bi trebao(koliko m3) recimo za prostor 80x120x220 i HPS 400 W? Da li bi taj Blauberg Turbo E 125 (230-345 m3 ) bio dovoljan?
 
01.09.2016
40
7
8
55
@beštija @IS80 nemam pojma ljudi ja sam tako kupio, tek sklapam box, ali puno sam čitao i mislim da će ovo biti dovoljno za moj box

@IS80 moj prijedlog ti je da pogledatš neke dnevnike sa boxovima tvojih dimenzija pa da skontaš kako su drugi izvukli i koje su konfiguracije opreme i probleme imali

uvijek je bolje kupiti nešto jače pa smanjiti okretaje, ja evo od svake plaće 400-500 kn uložim u box pa pomalo sklapam, ali trudim se sve dobro proučiti tako kad sklopim da ne moram puno prepravljati.....a siguran sam da ću sigurno imati neke probleme i prepravke/popravke
 

afghanistanac

Aktivan Član
07.03.2016
123
460
63
33
Kabul
treba mi info vezano za struju.. nije mi jasno kako se to dogadja i zasto.. znaci imam ventilator vk125 na jednoj uticnici u sobi i u toj istoj sobi na drugu uticnicu prikljucim 100W cfl zarulja zatim ventilator na drugoj strani sobe promjeni rad.. zasto se to dogadja? nekakav pad napona mozda? nie mi jasno ako neko ima konkretan odgovor ili objasnjenje zahvaljujem..
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
pozdrav treba mi pomoc a nisam bas pametan..imam box 1.5 * 0.5* 1.5 i unutra je 400w hps zanima me hoce li biti dovoljan vent TT 145-180 m/s jer nebi htio imati glasan ventilator. Molim vas da mi netko odgovori na pitanja : Hoce li mi ta kombinacija smanjtii temp u boxu ako stavim vent u raznini lampe tj pored da odvodi zrak? I jel jako uništi vlagu taj ventilator koji odvodi jer sad mi je oko 40-50% i ne zelim da ga kupim pa da mi cijela vlaga ode u krasan znate kaj :).,,,,

edit: Cuo sam da su blauberg turbo jako tihe turbine al jel velika razlika medu njome i ove koje sam ja naveo po zvucnosti? ova koju sam naveo znam da je mi je dostupna a za ovu drugu nisam sguran
 
Poslednja izmena:

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nebi ti preporucio ovu koju si naveo.Nisam imao dobrih iskustava sa njima.Jedna mi radila relativno dobro u granicama normale a druga nakon kojeg dana pocela da lupa kao da vlak prolazi.Ustvari ono sta mogu ja rec za te ventove je da nisu neke izrade i da groz dva growa cuju se duplo jace.
A sta se Bluberga tice nemam iskustva al u opisu proizvodaca pise kolko decibela db proizvodi.Pa si mozes usporedit jacinu buke od venta do venta.Iz mog iskustva ti mogu preporucit da si uvijek uzmes jaci ventilator nego sto ti treba.I onda nekim potencijometrom smanjis okretaje.Samim time i smanjujes buku samog venta.Pri izracunu pazi da ti se kompletan zrak u boxu izmjeni svakih pet minuta.Na taj izracun dodaj jos 20,30% vise ako koristis karbonski filter.Jer logicno i on zacepi protok zraka.Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Nakon svih pokusavanja usutkavanja turbine s ebaya sam uzeo kontroler za industrijske ventove do 5 ampera i taaa daaaaa tisina je tu jer je turbina za moj mini prostor bila overkill na svoj snazi. Ne cuje se nikakvo zujanje, mumljanje buzzanje i slicno. Potenciometar ima na sebi puno kao u plus i u minus ali koliko vidim u praksi ventu daje 3 brzine. Normalna, niza i najniza... Melem za usi...sad se glasnije cuju vent s hansa i 3 sa drugog leda! Na najmanjoj brzini i dalje uredno vuce kroz filter.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and mr.dr.Smok