Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
evo i ja sam pitao mraza za
BLAUBERG INDUSTRIJSKI VENTILATOR BB TURBO 125 G SA REGULATOROM BRZINE I SENZOROM TEMPERATURE.. na njegovom sajtu pise da je max protok zraka 275m3, a na stranicama proizvodaca pise 345m3. Mraz kaze da su tocni podatci sa stranice proizvodaca i ispricava se.. Rekoh nema potrebe, jos bolje :D

Pa ako netko misli narucivat da znate da je ipak 345m3. Ja sam mislio da je eventualno starija verzija, ali izgleda da nije.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Na stranicama proizvodjaca vec duze vrijeme pise 345 m3 jer su to podaci za novi model, ali problem je sto Mraz, odnosno glavni uvoznik, imaju zalihe starog modela koji je 275 m3.
Najbitnije je ono sto pise na kutiji. Prije nego narucis pitaj ih da ti provjere sta pise na kutiji 275 ili 345.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry
22.05.2017
8
20
3
28
Pozdrav. Novi sam na forumu i ovo mi je prvi post. Nigdje nisam nasao, a zanima me jako jer zelim da pocnem praviti box. Da li ventilator mora konstantno da radi, 24h, ili ima neka shema? Hvala i izvinjavam se ako je glupo pitanje :)
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Evo Mraz na upit dali je sigurno vent 345m3 odgovara:

"Poštovani, na kutiji piše 280m3/h, točni podaci stoje na Blaubergovim stranicama.

Zbog propisanih europskih normi pakiranja su različita za Europsko i ostala tržišta."

sta vi mislite, dali ovo drzi vodu? ja sam skeptican
 
16.07.2011
197
180
43
Jel imate neku preporuku za neki obični ventilator kome nije problem da radi 24h. Uzeo sam onaj obični u ***********, radio je jedan grow po 12 sati i kad je trebao doći drugi grow, jednostavno nije palio. Tako da ako imate neku preporuku, unapred zahvaljujem. Jer malo mi čudno da neki ventilatori bez prestanka biju 24h po 3 meseca... možda i može, ša znam...
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Htio narucit

BLAUBERG INDUSTRIJSKI VENTILATOR BB TURBO 125 G SA REGULATOROM BRZINE I SENZOROM TEMPERATURE za 600kn

i vidim da imaju i 150mm verziju za 587kn

BLAUBERG VENTILATOR INDUSTRIJSKI BB TURBO-E 150 IND. CIJEVNI (430-560 M3/H)
u opisu pise:

Opcija: mogućnost reguliranja brzine vrtnje motora na samom ventilatoru kao i odabir vrijednosti referentne temperature prostora

Nije mi bas jasno dali ovaj 150mm ima regulator brzine i senzor temperature ili je to moguce naknadno ugradit?
 
17.04.2017
48
50
18
pozdrav ljudi
kao što gore ranije čovjek kaže blaubergov turbo -E 150 imam problem od jutros jedva prede kao mačkica i neće ni čut da se pojača na maksimum. Mjerena snaga protoka jedva 150m3 ne znam što se dogodilo u noći. Spojen je preko regulatora sa termosenzorom i sve je bilo uredno. Nekad u noći mu se nešto dogodilo
Tlaka mi je sad slati ga nazad i čekat nemoguće dugo da ustanove što je pa ako tko zna da je imao nekakav takav problem.
Probao sam sve logične poteze prije toga uzmite u obzir i nisam otkrio nikakvu manu.
Maknuo sam ga sa termopara i ništa. Projerio par radi normalno na drugom ventu. Lud sam više
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Kako se ponasa kad je normalno spojen na N i L2 ?
125 nema nikakvu elektroniku u sebi, pa pretpostavljam da nema ni 150. Sto znaci da nema sto otic osim zavojnice.
moguce ako si krivi regulator koristio pa je zujao cijelu noc i spalio zice. Mislim da bi to po mirisu morao prepoznat.
 
17.04.2017
48
50
18
Spojen je bio cijelo vrijeme na N2 a reglator je za potrebe smanjenja. Kad maknem regulator nije ni približno punoj snazi, mjereno nekih 200 m3 (nije mi mjerač baš najbolji plus matematika al okvirno. I osjetim, čujem vidim da nije to to.
Nema stvarno što pregorit posebno u njemu. Ima onaj crni par unutra na spojevima konverter neki ne znam ni ja zatvorio sam ga nazad pa ne mogu vidit.
Do sad je na regulatoru radio uredno. Provjerio sam regulator na drugom ventu sve uredno pali. Pazio sam da su kompatibilni.
Nije bilo mirisa nikakvih spaljevine, a i u tome slučaju neb gurao ni ovako malo kako gura.
Sinoć u zadnjoj provjeri kad se pali svjetlo radilo sve uredno.
Prebacio sam danas bio vezu na L1 i tad jeeeedva radi onak okreće da mu vidiš lopatice dakle skoro ništa. Vratio na L2.