Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Kod hladenja hpsica ljeti nece pomoci da je neznam kakva turbina zato sto samo ubacujes zrak sobne temperature i s njime hladis hps, ako vanjska recimo bude 30 taj zrak ce ici kroz turbinu i hladiti hps tako da lako moguce da ces imati problema sa temp bez adekvatnog klima uredaja!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Kod hladenja hpsica ljeti nece pomoci da je neznam kakva turbina zato sto samo ubacujes zrak sobne temperature i s njime hladis hps, ako vanjska recimo bude 30 taj zrak ce ici kroz turbinu i hladiti hps tako da lako moguce da ces imati problema sa temp bez adekvatnog klima uredaja!

Lako bi ja druže da je 30
Toliko kod mene bude noću a danju nas je strah i pogledati termostat jer se većinom vrti od 40 do 45 a pošto sam ja na vrhu zgrade bude i gore :D
Napravio sam odličan cool tube a kasnije kupio i pravi ali ni on nije pomogao
Stavljati još jednu klimu samo radi biljaka mi je i preskupo a i privlači poglede
Da mislim dilat bilo bi isplativo ali gajim samo za sebe pa mi je to skupo
Radije ću naručiti 16 cobova po 50w full spectrum pa složiti i rasporediti 800w po svom izboru a Hps ostaviti za zimu da uštedim na grijanju
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Već sam se malo raspitivao o tome na piku i čovjek mi reče da bi me 10 cobova od 50w koji idu direkt na 220v koštalo 150 km što znači da bi me 16 komada koštalo max 240 km ili 120 eura što nije preskupo

Šta mislite hoće li ovo funkcionisati
Pošto kroz zid sobe idu dimnjaci sa donjih spratova izbušio sam rupe na 3 koja ae ne koriste , napravio kutiju od stiropera 100x50x50 i zaljepio na rupe
To izgleda ovako
Plan mi je obložiti je iznutra kamenom vunom da razbije zvuk samo ne znam bi li još stavio par malih pregradica unutra da još malo uspori protok
U ovu kutiju će ići fleksibilna cjev za odvod zraka
Na kraju crjeva ,unutar kutije će biti ona plastična klapna koja će sprječavati izlazak toplote kad vent ne radi

Ventilator za mješanje zraka sam izbacio da ne zauzima prostor i ubacio svoj ručni rad za koji mislim da će se bolje pokazati
Rastavio sam stari platneni garderiber i iskoristio djelove , iskoristio gomilu starih ventova od kompa i napojnu i sastavio dva ovakva kompleta po 10 ventova koje mogu dizati i spuštati po potrebi a mogu i birati između 5 i 12 V ili kombinovati

I moj mali homemade Co2 :)
 

Prilozi

  • IMG_20180216_155939.jpg
    IMG_20180216_155939.jpg
    195,5 KB · Pregleda: 73
  • IMG_20180216_155820.jpg
    IMG_20180216_155820.jpg
    210,8 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20180216_160034.jpg
    IMG_20180216_160034.jpg
    406,7 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20180216_155701.jpg
    IMG_20180216_155701.jpg
    260,2 KB · Pregleda: 87

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.860
358
Mislim da ti cobovi sto idu direktno na 220v i nisu neka sreca nesto se pricalo da trepere nisam ih previse proucavao, imas led sekciju pa tamo pitaj ima znalaca a i puno toga je vec napisano.
 
30.07.2017
71
90
18
obozavam da vidim ove DIY akcije, pogotovo ova zverina sa ventovima haha brate sjajna ideja.svaka cast na radu i izvedbi :)

cobovi od 50w (noname kineski) sto idu direkt na 220v ne bi smeli biti vise od 5-6km ili 2,5-3e. vidi na oglasima/ebay/aliexpress
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Purepleasure4life

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Mislim da ti cobovi sto idu direktno na 220v i nisu neka sreca nesto se pricalo da trepere nisam ih previse proucavao, imas led sekciju pa tamo pitaj ima znalaca a i puno toga je vec napisano.

Nisam znao da ima sa njima problema a i nisam detaljno čitao teme o Ledicama jer ih do sada nisam koristio
pogledaću večeras kad ulovim vremena

obozavam da vidim ove DIY akcije, pogotovo ova zverina sa ventovima haha brate sjajna ideja.svaka cast na radu i izvedbi :)

cobovi od 50w (noname kineski) sto idu direkt na 220v ne bi smeli biti vise od 5-6km ili 2,5-3e. vidi na oglasima/ebay/aliexpress

Druže slab sam sa engleskim i nisam nikada naručivao iz inostranstva a ne bih ni volio da me poprjeko gledaju na pošti ili carini pa ću radije potrošiti malo više :)
Ovo je u prvoj verziji bilo planirano da radi sa 3 kompjuterska venta koja bi izvlačila zrak iz venta ali pokazalo se kao preslabo pa ga sada prepravljam
Ova 2 stalka za mješanje zraka u boxu su posložena u 4 kompleta po 5 ventova tako da npr mogu donje staviti na 12 a gornje na 5v ili obrnuto
Ovaj Co2 generator je isto ideja sa foruma samo sam ga ja pojačao i stavio duža crjeva tako da može stajati van boxa da ne zauzima prostor
male bočice idu u box a iz njih nova crjeva i mali rasprskivači na kraju
Kabal od struje koji ide u ovu kantu je za grijač za vodu od 50w namješten na 28 stepeni tako da se ne brinem zbog hladnih dana
Dobro sam ga izolirao da mu voda ne smeta i stavio ga na dno kante
Na velikim bocama sam umjesto 1 izbušio 2 rupe za 2 crjeva
Ljeti ih planiram skopčati na zračnu pumpicu da pojaćam izlazak co2 a i malo dodatne vlage će im dobro doći :)
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
E da, meka veza protiv vibre, to je to, fino si objasnio, znam!- kaj je najgore i cjelo vrijeme izbjegavam jer mi se neda bušit strop više, bojim se da mi na glavu ne padne pošto već je dost zbušen, pa ću morat iskoristit nekak postojeće rupe. Sad drži ovak jer je cijev proturena kroz dupli knauf pa tak stoji stabilno al vibra i buči jer ne visi.
Niš, imam puno posla :razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
davno sam i ja stavio od vents-a veliki 125 direktno na drveni box. to je no-no. mora bit odvojen sa obe strane necim mekanim (pvc ili alu crijevo) i visit na necem mekanom,a ne lanci jer lanac ce isto prenest vibracije na plafon, box... ja ga objesim sa onim debelim lasticima ili spaga. ono za vezat stvari na portapak sa kukama na oba kraja je meni najbolje,al ode dosta brzo jer se gume unutra pojede/nestane brzo (mozda je kod mene zbog ozoniranja boxa jer on nagriza).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@trubabuba kakvi su benefiti ozoniranja? palim ljeti klimu, ima ionozator pa i to palim ali ništa ne primmječujem ni kod sebe, žene ni biljaka da se nešto drugačije dešava.
Lijeni mačore, sat vremena pimplanja i stvar gotova, nerp zamota vent u deku i stiša buku. Kod Vega boksa ostavio sam premalo mjesta (13cm) za izo cijev i pritišče stranice, sunon koji je tih 24V vent + potenciometar i vibracija cijevi na boks čini ga glasnim, ko stari komp samo dublji tonovi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ovo sa stiroporom bi mogo oko venta napravit. za sljedeci grow.

sto se tice ozoniranja, nije to ono ioniziranje i statijaznam. to su gluposti. treba imat prazni ozon generator. imas 2 vrste, onaj sa UV lampama koji je po meni bezveze i imas prave generatore ozona sa onim elektricnim izbojem preko keramickih plocica. i jedne i druge mozes kupit, ali su cjene mnogo prevelike. ima i industrijskih ozon generatora vani.
ovo sta ja imam je goli generator kupljen na ebaju iz kine. znaci 2 plocice + napajanje. mislim da je 7g. nekih 200ak kn cinimise. koristim ga i za u kupatilu svakotoliko za prevenciju da pobije mogucu pljesan i gljive prije neg se stvore :sun2:.
samo ukucat ozon generator u ebaj i nace odma. nemojte kupovat one sto lepo zgledaju kao sa kucistem i sta ja znam jer je to preslabo kolko znam.
kupis ovakav 1 ili 2 i u box i u teoriji mora satrat sve zive mirise i gamad ukljucujuci i jaja crvenog spajdera za sta sam najvise to i uzeo za prevenciju. samo dobro izolirat box dok je to ukljuceno i ne boravit unutra dok to ide (navodno opasno za pluca, al tu se jos uvjek nije nacistu koliko vidim).
nekih 30ak minuta kad se iskljuci treba da sav ozon prede nazad. i nemojte to radit sa biljkama il necim drugim zivim u boxu jer koliko znam unistit ce sve ili bar ostetit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and 1310

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
Utiša kutija motor venta ali huk vjetra ostaje, ali da se i to srediti. Puno je sve tiše kad se potenciometrom smanji. Ali u mom boxu posebni vent izbacuje van boxa pa za uklanjanje mirisa radi ok smanjeno, netko kome mora izbacivati van možda smanjeno neće raditi dovoljno dobro. Još je najbolje kad svira mjuza di je box, onda se ne čuju ventovi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310