Ventilatori

• Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko web plejera. Slušamo se!
Hempatia Canna iGrow Mills Nutrients
01.05.2017
87
40
18
37
Prvi put mi je i neznam pa da pitam ...

Imam 2 problema sa ventilacijom...

1. U 80x80 imam 125 quiet line ventilator i stvarno se jako slabo cuje...ali zujanje zraka na izlazu aluminijske cijevi je veliki problem...znaci vent mi je skoro besuman ali zrak se jako cuje...mislio sam kupiti one izloriane cijevi ali ne vidim svrhu jer se ovo cuje na izlazu iz cijevi...

2.Kad potpuno zatvorim box on mi se skuplja i vakumira od ventilatora...
jednostavno mi prozorcic sa strane boxa di je ona mrezica mora biti otvoren da box ostane kakav bi trebao a ne vakumiran kao space- bag
e i kad je prozorcic otvoren kroz dan-dva se skupi prasina toliko da skoro pa vise nemogu ni vidjet unutra...tako da sigurno dosta i te prasine zavrsi unutra...

i jos samo jedno pitanje..
kad kupujem karbonski filter...protok zraka karbonskog filtera ne smije biti manji od protoka ventilatora? jel tako?
znaci vent od 197 m³/h bi radio bez problema na karbonskom filteru od 240 m³/h bez da unistavam ventilator...
jesam to dobro sve shvatio ?

molim vas pomoc i hvala puno

03.05.2018
80
161
33
bunar
možeš taj šum zraka relatino jednostavno utišati bitno je "razbiti" tok zraka, uzmeš par štapića za ražnjiče i pozabijaš ih kroz cijev, svaki sljedeći zakosiš 10 - 15 stupnjeva u odnosu na prethodni tako da čine neku vrstu spirale i stavljaš ih u razmaku cca 2 cm, kad gledaš od naprid izgleda tako nekako Untitled.png možeš i dodatno malo krpice ili spužve postaviti na štapiće, na sličan način funkcionira i izo cijev sa staklenom vunom, na unutarnjoj stjenci imaš puno malih rupica koje "upijaju" zvuk, za ovi drugi problem rješenje može biti fina gaza ili sintetski filter za napu, možda ženska najlonka ili tako nešto, za treće hebat ga filter ne koristim ali brijem da si u pravu, bolje da je filter i većeg protoka ili tako nešto

01.05.2017
87
40
18
37
hulahopka na kraju alu cijevi je pomogla dosta ali da li tako unistavam motor ventilatora, tako jer preko ruke osjetim da na izlazu nije ista kolicina zraka kad je hulahopka na cijevi ili kad nije ...
da li bi rijesio kompletno pitanje besumnosti protoka zraka ako bi kupio prima klimu sa potenciometrima ili slican high quality ventilator ili bi se protok zraka i dalje cuo na kraju cijevi ?

03.05.2018
80
161
33
bunar
protok ćeš uvijek čuti, bez obzira na vent a da li pomaže vent sa potenciometrom neznam jer takav nemam, doduše planiram nabaviti neki sa sondom i potenciometrom, bez obzira na to obavezno bar 0,5-1 m izo cijevi na izlazu i ja miran, boks u spavaćoj sobi jedva čujem i to samo u mrkloj noći kad je vani tišina,

Sviđa im se: 420Florist