Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
@nemameda mislis cm3 , kazu za 5-15min treba da promeni vazduh , u praksi ja isto imam taj , 2 komada ali drugi sad trenutno nije u funkciji , jedan obavlja sta treba , ali eto i ja sam 2 uzeo , od viska glava ne boli iskljuci se , ali ako bi pocinjao cenim mozes i sa jednim pa dodati drugi ako treba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
@nemamedapa stavis da uduvava prema klicama , al ne jako , ne direktno dok ne stasaju , kasnije ces videti sam , nije to tesko i svaki box je drugaciji.Taj toaletni vent mozes staviti i na Dimer za svetla , i sa time ga kontrolisati , moze solidno da se kontrolise . Ako je potrebno , ja zbog buke smanjim , zavisi kakav si sa elektronikom , treba povezati 4 zice, al o tom po tom
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Ispuh mora biti aktivan,ali upuh ne mora.Nije dobro da to sve iz boxa izlazi bilo gdje, kako ti kazes.
Nabrojat cu bar 5 razloga zasto !
Biljke vole podtlak,a to nikako nije u tvom slucaju.
Da skratim.
Postoje pravila kako stvoriti mikroklimu u ormaru..gotovo je to ne moguce,ali se trudimo.
Imamo napisane tutoriale..kako izgraditi box,a ti kao paraglajder..odnekud i glasno sa dezinformacijom !
Ne zamjeri :)
 
Poslednja izmena:
23.01.2017
24
23
3
I po vasem sta onda za 115x86x60?
1 veliki za upuh i 1 veliki za ispuh il sta?
Cito sam tu i ove dnevnike,ima ih previse
Pa zato pitam il kolko PC ventova za upuh i 1 veliki za ispuh?
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Aktivan ispuh jedan kupaonski dosta u tvom slucaju jer im je prosjek nekih 80m3/h uzmes si i dimer mozes i za svijetla. Kratis tako zivotni vjek venta ali ko ga hebe jeftini su a trajat ce ti sigurno godinu i po. Upuh ostavis pasivan i dobijes lagani podtlak. I neki pc vent za cirkulaciju untar boxa i to je to.
EDIT:
Eto i kolega ti je odgovorio.
Sorry na spamu nije bilo odgovora dok sam krenuo pisati.
 
23.01.2017
24
23
3
Znaci to pasivno nista od ventova samo rupa? Kako onda da rijesim mirise ako ce biti doslovno rupa samo za zrak(upuh)?
Ili nisam nesto dobro skonto....
 
23.01.2017
24
23
3
Znam ja to frende,vec nisam znao da misle na tu rupu za pasivni uoub dok vegetacija traje,a to za filter to znam da tako ide ugljeni ili karbonski

Znaci ciklus vegetacije sa pasivnim upuhom-->cvjetanje ventilator na upuh ?
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ne nikaki vent ti netreba za upuh, zaboravi to, upuh je pasivan nonstop, ispuh u vegi moze wc vent ali u cvijetanju trebas turbinu s filterom, osim ako ti nesmetaju mirisi, sve u svemu ispuh radi u cvijetanju nonstop 0-24, samo dimmas turbinu/vent dok neradi svijetlo, ako zelis, ali svako gasenje ispuha pogotovo u cvjetanju je rizicno, i tocno moras znat sta radis i kako to radis, to je moje osobno misljenje, a ti ucini kako zelis...
 
23.01.2017
24
23
3
Onda samo pasivna rupa +vent da izvlaci iz boxa?

Mislio sam i to kad cvjeta zbog mirisa stavit vent da upuhuje da se ne osjeti kroz tu rupu(ne smeta meni vec da ne bi nekom drugom) :D
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Ako ispuh 0-24 vuce zrak van, nece se kroz tu rupu osjetit gotovo nista, a ne do prvog susjeda, a i s ventom i bez ako si kraj boxa osjetit ces malo miris, to je neizbjezno, moras znat da je ovo hobby o kojem se neprica, eventualno ukucani trebaju biti upuceni u to, da nebi u panici nazvali policiju i onda sr*nje, sve u svemu, pazi sta radis, sutnja i malo gostiju ce ti pruzit miran san i uzitak u hobbyju...
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Mislio sam i to kad cvjeta zbog mirisa stavit vent da upuhuje da se ne osjeti kroz tu rupu(ne smeta meni vec da ne bi nekom drugom) :D

Mislim da bi trebo prvo upaliti box da vidis kako to sve funkcionira. A kako to sve sloziti imas napisane knjige o tome na forumu,pa onda kad slozis i upalis sve pitaj sta ti tad nije jasno :)