Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.05.2019
87
237
33
Vozdra raja, u potrazi sam za nečujnim odnosno što tišim ventilatorom za prostor 60x90x160 iz venta bi išla cijev nekih 2 metra do prozora, plan je i instalirat neki diy filter...
 
29.05.2019
87
237
33
Za sad najbolji rezultat daje blauber bb turbo-e 125 protok zraka 220-280 razina buke 37db, razmišljao sam i o potenciometrima za kontrolu brzine.. izgleda da to više manje uvijel završi loše, skraćuje vijek, pojačava buku... Pa se mislim da potenciometar ni ne uzimam.. zar previše zraka može biti loše.. što se tiče dodatnog umanjivanja buke razmišljam i da box koji je diy (u stvari običan ormar za robu) obložim izolacijom 2 cm iznutra. Pa ako netko ima iskustva sa maksimalnom potrebom za tišinom.. dobrodošao svaki savjet
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ovaj vent što spominješ ima 2 brzine. Na prvoj je dosta tih,tako da ti regulacija brzine ne treba. Ako želiš imati dva stupnja na raspolaganju,možeš ga vrlo jednostavno spojiti na izmjenični prekidač i tako regulirati protok.
 
29.05.2019
87
237
33
Hvala na odgovoru, s obzirom da je ovo inline ventilator, odnosno ne mora bit postavljen na kraju/početku... Jel netko možda razmišlja ili možda napravija.. ventilator recimo na pola puta, spojit ga sa filterom i da vent i filter budu u svojoj nekoj zasebnoj izoliranoj kutiji izvan boxa? Ima li to smisla
 
D

Deleted member 63729

Guest
ja sam napravio kutiju za vent i obložio ga spužvom narucio je iz kine,filter je u boksu i spojit na sono flex crijevo pa na vent i opet dalje crijevo na izlazu iz kutije pa kroz zid napolje,jos se cuje al dosta manje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Сјај

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
ja na kraju popizdio i stavvio ispuh u prostoriju al otvoren prozor, taman mi malo digne temp.. zasad je ok. al kad zatopli ne znam.. Ako stavim ispuh u prozor cuje se van a i filter vec steka jel se i osjeti.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.318
27.227
1.098
Trøndelag
Hvala na odgovoru, s obzirom da je ovo inline ventilator, odnosno ne mora bit postavljen na kraju/početku... Jel netko možda razmišlja ili možda napravija.. ventilator recimo na pola puta, spojit ga sa filterom i da vent i filter budu u svojoj nekoj zasebnoj izoliranoj kutiji izvan boxa? Ima li to smisla

samo da si malo dalje prolistao naisao bi na rijesenje, ali evo kad sam tu vec onda cu ti i pomoci :)
Ima smisla itekako ali bez potenciometra nego samo trafo igra u ovoj kombinaciji. Trafo ima 5 brzina i na svakoj je necujan na 20cm. a bolje od toga ni ne trebas. Klikni na link ispod
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ne moze pc vent i filter. Proguglaj tt turbo vent ili prima klima, neki imaju regulaciju brzine okretanja to jest protoka zraka, pa dobri su za filtere.
Da radis bez filtera kupaonski vent fi 100 ili fi 120, 10-15e i miran

Moj box bi mogao biti sličan, 45x50x155 cm.

To je 7 m3, malo.

Također sam planirao kupaonski 110mm ventilator bez filtera, jer ormar bude na tavanu. Mislim možda ću kasnije kačiti filter, iako nisam siguran zašto ne bi mogao neki manji filter složiti za kupaonski vent.

Za ulaz - jel treba uopće PC vent? Imam 120mm nekoliko ventilatora na stanju. Čak sam razmišljao da PC vent stavim kao ventilator za izlaz.

LED rasvjeta bude.
 
29.05.2019
87
237
33
samo da si malo dalje prolistao naisao bi na rijesenje, ali evo kad sam tu vec onda cu ti i pomoci :)

bia san blizu al izgleda da mi je falila još koja stranica do tebe :D
pa ovo izgleda vrhunski :D još kad bi ja zna šta je trafo, ja i struja se ne družimo baš..
super je šta je stiropor kutija.. upravo krećem u potragu za jednom..
vidim ti zavrnio cijev za 180 to mora osjetno usporit kretanje zraka ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.318
27.227
1.098
Trøndelag
To je usis sa te strane tako da nema sta da uspori, ispuh je ravno u ovu debelu izoliranu cijev phonic trap. Nije jeftina ali vrijedi svake pare, cca 12€ 1m od 100mm
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
@Tomina0309

Ako sada ulazis u grow, znas da idu vrucine i sve zavisi kakva ti je temp nna tavanu, koliko god da je led rasvjeta, kad se toplota uvuce pod krov, znas i sam kako je. Danju vrucina a nocu sparina, pa bi što bolja ventilacija bila i pravo rješenje.
Brzo bi izgorio motor na kupaonskom ventu zbog opterecenja. Meni crkne i ovako bez filtera, jedva izgura grow od pocetka do kraja, nekad crkne i prije kraja a nekad gura i 2 growa. Nisu oni preevidjeni za opterecenje, ili ja kupujem neka kineska smeca pa ne znam bas kako radi vrhunski kupaonski vent. Platim ga 10ak-15 eura fi150.

Ne treba ti na upuhu nikakav vent, samo rupa, tako je najbolje.

Sta hocu da kazem, brzo ces sjebati kupaonski vent filterom i ljeti je zajebano growati ako nemas klimu u stanu ili slicno.

Ili probaj, bar nisu skupi ventovi.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Budalin - da, u biti odgovor sam sebi dam, ali prebrzo razmišljam...Jučer sam očistio ormar, provjerio stanje, tip top je sve. Ipak promjena u planu, neće na tavan, tako da ovo sa sparinom neće biti problem. Ide u prostoriju koju sam ove godine trebao renovirati kao ljetnu kuhinju, ali sad je tamo 300+ PET ambalaže, stari "kredenci" itd. :D U prostoriji ima jako malo prirodnog svjetla, tj jedan mali prozorčić 50x70cm na 20m2 prostoriju - mrak.

Hmm, ali PC ventovi inače rade jako dobro - ako pričamo bez filtera. Doslovce može gurati danima online klanje igrice gdje radi na puno većim okretajima nego inače.

Eventualno da stavim 2 PC venta 120mm gore - naravno prije toga provjerim jel imaju barem 7m3 izmjenu...

Također sve od Kineza kupujem, cijeli život sam "kinez", ima dugotrajnih stvari, ima jako loših.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Izvinjavam se što sam dosadan, pročitao sam pola ove teme, vidim da se prije dosta brkalo pojmovi m3h i CFM. To je u globalu jedno te isto.

Naša mjera je metar kubni kroz sat, dok eng mjera stope (feet) je cubic feet kroz MINUTU. (cubic feet per minute)


I rezultat mora biti jednak, recimo ja imam prostor 1,5x0,42x0,48 = 0,30 m3, puta 20 izmjena mi daje vent od 6m3/h. (SAT)

To je isto kao i cca 3.31 CFM.

Isti moj prostor ima kubikažu od 9.95 ft3. Pomnožimo 9.95 x 20 = 199 ft3/h, ali pošto mi treba po minuti, podijelim sa 60 i dobijem 3.31 CFM.

Vjerujem da velikom dijelu ljudi će ovo biti smješno jer pišem, no čitajući forum od nekih novih članova stvarno se stvori pomutnja što je to m3h, a što je CFM.
:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Žarulja

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Glupo pitanje ali bolje spreciti nego leciti. Ispuh u aktivni dimljak? Moze li doci do nekih problema (u potkrovlju sam.)
Također zanima me koliko se moze cuti buka kroz taj dimljak u prostorije ispod mene? ako neko ima iskustva sa time molio bih za savjet. Hvala :D