Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Ja sam kupio, prima klimu 100-tka,160/240, i to ne da ni je prebucno, pa sam posle kupio 5 komada 100-tke,sa ebaya oone jeftine po 30 eura, 27 decibela, 100 ccm3/h, smanjim reglerom na pola, medjutim svi su u ekcentru pa cuje se ona vibracija,, onda kupim 100-tku,170/240,sa silencerima sa obe strane, 166 eura, regler i temperatura poteenciometri, regler ne radi posao, ispod 70 %, stvara onaj trafo zvuk, a i on se cuje, sad pokusavam sa kompjterskim ventom od 12 cm i 126cm3/h,isprobati,nabavio sam redukciju, sa nekim 15 na 10cm,da dobro silam, vent, pa cemo vidjeti, borba je prava.
Inace box je 60x60x160,ovaj put komada jedan, i spavamo u istoj sobi.
Mjesec dana vege ide bez ikakvog venta, samo fizika.
Pozdrav za vutroljupce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
al si ga nadrobio.
100-tke,sa ebaya oone jeftine po 30 eura,
to nije jeftino. na hempatji ga dobijes za 17€ i to bez popusta i ne moras cekat iz kine
svi su u ekcentru pa cuje se ona vibracija
nisu ventovi u ekscentru nego imas krivi regulator za te ventove pa "vibrira" pwm sa regulatora.
stvara onaj trafo zvuk
to je taj zvuk
Mjesec dana vege ide bez ikakvog venta, samo fizika.
to nije preporucljivo zbog cijele hrpe razloga da sad ne objasnjavam.

borba je prava.
bome je borba al si je sam kreirao.
5 kupaonskih ventova fi100 za 60x60 box, pc ventovi, regulatori, redukcije..... kolko si novaca potrosio mogo si kupit Infinity fan i prek mobitela namjestavat sve

i ajd kad pises vec da pises, probaj se potrudit malo vise jer ja pola toga ne razumijem sta si napiso.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
Prozivanja i kritike upućene osoblju foruma se ne toleriraju! Mod. Z&N
@Stipe
Nisam ga "nadrobio", (kad to kaze jedan moderator i urednik foruma),
nego sam uspio izdvojiti malo vremena, da prenesem svoja iskustva, sto je i primarni cilj svakog foruma,
dok je sekundarni zaraditi na reklamama pregledima.
Ja to postujem kao svaki drugi posao, u tom vidjenju ja sam ti onda pomogao i previse da se tako odnosis prema meni.
Ispucavas misljenja na brzinu, a nisi ni pratio moj grow i neznas ni koliko saam imao boxova.
Takodje spominjes koliko sam para bacio, mogao sam kupiti ovo, mogao sam kupiti ono(opet jedan urednik i moderator foruma).
Ja ovo ne radim samo da bi se naduvao,
nego kao agrarnu nauku, ili ti poljoprivrednu, spajam dobro sa korisnim, istrazujem trziste,i razno razne kombinacije, i nisam ti ni duzan to objasnjavati i trositi svoje vreme.
Neznam sta nisi razumio ja ne pisem Hrvatski, jako dobro, al zaista neznam koju rijec nisi razumio.
I da, nisu to ti ventovi na kooje ti mislis, eto na hempatiji su u pola cijene u odnosu na ebay, haha,, nemoras ti meni objasnjavatti kakvi su zvukovi,, nisam ja retard, nekii,
bacio sam 3000 eura,
imam i ph metre, ec metre, co2 metre, lux metre, imam jos 3 nova panela rezerve, 5 boxova, i hiljadu jos stvari, i nista ne koristim, i jel to problem,
tvoj mi savjet gdje cu svoje pare potrositi ne treba, ima ovde na forumu puno pametnijih, i boljih ljudi,od kojim kupim fore,
a i kupe oni moje, do skora sam jedini ja koristio co 2,,
evo dve iz zatvorenog sistema, IMG_20211204_071628.jpg IMG_20211204_071742.jpg

Zapali covjece i opusti se.
Pozdrav.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, ne kužim zašto mi ventilator i filter ne riješe problem mirisa, nego stalno na izlazu iz venta se osjeti jedan dio mirisa, a u kombinaciji da mi 70% tog ispuha ostaje u prostoriji (ne ide van uz sobe) se događa da se uvijek nešto osjeti u prostoriji.

Ventilator je TT 100, maks protok 187 m3/h.
Cijev od filtera do venta je pod kutem cca 45, a od venta do izlaza ide dva puta po 45 (odokativno).
Filter je DIY, unutra ima oko 1.2kg aktivnog ugljena, debljina stjenke je oko 2cm, a dužina filtera oko 18cm.
Boks je 0,45*1,6*1,6= 1,15 m3.

Pretpostavljam da su povezana dva problema:
1 - preslabi filter, tj filter je rađen po dimenziji najjeftinijeg filtera sa Hempatie ali ide za ovaj vent TT100. Možda da debljinu stjenke (gdje je ugljen) povećam na 4cm. Ali opet me strah da filter neće moći vuči kroz tako debele stijenke.
Doslovno uzmem cijev od venta, stavim ispred glave i osjeti se lagani miris iz ormara.

2 - preslabi izlazni ventilator, pa ne stigne na vrijeme sve očistiti iz boksa i miris pobjegne kroz vrata?

Ugl - jel vaši filteri stvarno filtriraju 100% mirisa ili je normalno da uvijek malo pobjegne?
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.318
6.966
258
Pre ce biti da je filter pre slab za turbinu i da ti je potrebna veca povrsina uglja, jer sada vazduh pola proleti kroz filter pola uspe da se isfiltrira. Uvek veci protok filtera prema turbini treba uzeti/napraviti
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Meni se znalo desiti kad mi vent vuce kroz filter i onda tera kroz crijevo da valjda crijevo ima mikrooštecenja i flisa gdje ne treba. Od tada mi je vent uvijek na kraju i gura kroz filter. Podtlak ne dozvoljava da ista iscuri prije nego prodje kroz filter.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Dobra zamisao, a jel to tak smije biti i na ovim slabijim ventovima ili si to mozete priustiti samo vi sa boljom opremom? smiley9934
Mogu probati, ideja nije losa.Crijevo mi nema rupe.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Rupe o kojim ja pričam ne možeš vidjeti najčešće golim okom. Ne vidim sto ne bi probao. Ne vidim kakve veze ima skuplja/jeftinija oprema. Nije da stavljaš 1200W na jednu biljku. Samo okrećeš smjer ventilatora :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo and sone1

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Trulyo
Kao sto @sone1 rece te dimenzije su male te dimenzije su oko 100 cm3/h, skracujes radni vjek turbine.
Kao sto @Bizzzo rece, ona aluminijska crijeva imaju jebene rupice, stavi neko jako svjetlo unutra ali u mraku pa ces vidjeti, disko kuglu,.
Ja sam to rjesio alu+pvc crrijevo, i alu-vuna-alu,, sad vidim da ima platno-akusticna vuna-pvc,
ali je paprena cijena.
Bizzz ti je dao odlican predlog..

I samo mi reci ako si previo home made filter nisi valjda pravio, u obliku valjka, kao ove sto se prodaju,, jer je puno komlikovanije puno.
filter od 240cm3/h je duzine oko 35 cm, i precnika 20cm,da imas neki orijentir.
Napravi ovako filter box, i ubacujes ladice kao saca u kosnici, a kao sto biz rece okrenes tubina da duva u njega i nemas brige, evo slika. Screenshot_20211213_225704.jpg
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Zanimljiv dizajn, imat ću to na umu, hvala na savjetu!


Cijevi su mi alu+vuna, čist lako moguće da negdje ima rupu koju nevidim.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
50,% da pusta negdje uz samo kopcanje, cime stezes selnom, ili zalijepis alu trakom, tako ja uradim, najaca je traka ona to zasila.
50 % da je to malo ugljena, jer i ove bay filtere lose rade jedno je can, prima klima, jardin i tako, dok ovi,
no name i meni pustaju, ojsjeti se ipak, jos je 240cm3, i turbima samo 100 cm3/h,
sto znaci da je stvarno moguce da to jebeno crijevo pusta, dao sam 35 eura za 10 m, a izgleda jee smece.

Ssad si me prosvjetlio kolega,
Hvala.
P. S zato volim ovaj forum, i zdravu konverzaciju, ziv bio.
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
@imam lud da sam papir

Za vikend cu raditi ovakav filter, ali od osb-a jer ga imam doma.
Samo ladice cu napraviti od lima i mrezice.

Ako ti imas ovakav filter, koliki je promjer tih ladica?
Na slici bih rekao da je samo u srednjoj ladici ugljen,i da je promjera oko 20mm.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Jel zna neko kako bi mogao da popravim vent ,neće da duva samo se rešetka okrece .Imam ovakav vent,
IMG_20211226_181749.jpg
Nov je a gretoha da ga bacim ,otvorio sam ga očistio od prašine,pogledao da neka žica nije ispala , rasklopio motor i ne deluje da je izgorio niti slično .Šta bi moglo biti jel postoji neka dijagnostika tu ?
Recimo ako je motor crko sa kupim neki kineski i povežem kao što je bilo ili bateriju pošto ispod motora sam video nešto što liči na neku bateriju ?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.502
358
Ima timer,koji gasi ventilator,(donji okretač). On je meni radio problem, pa sam ga maknuo i več 5,6.godinu,radi i to na prvoj brzini.
Kako bi ti na ventilatoru od 199kn,promjenio motor? Jedino, da imaš neki stari, koji nekim čudom, paše, inače bi se čuo kao traktor!
Još jedna stvar, on kad se prevne, stane sa radom, a ti si ga objesio?!
Taj dio koji ga gasi, vjerojatno je pregorio ili tako nešto. Probaj ga upalit, dok je na nožicama, koje idu iz njega!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Nije moja slika skinuo sam je sa nekog dnevnika,evo kako ovde kako je kod mene ,kada je tajmer uključen okreće se rešetka ali ove elipse ne .Probao sam razne kombinacije elipse neće da se pokrenenu ,samo rešetka kada je tajmer uključen
Sve pokrece jedan motor nema šta drugo da bude ,ili je motor polu crko pa samo može rešetku da okreće hahaah ne znam
IMG_20211227_131822.jpg IMG_20211227_131757.jpg
Ovo je maljda motor
IMG_20211227_133606.jpg
Ma bilo kako bilo ide u kantu ,uzeću 2 manja ili jedan veliki za 120x120 i nema nerviranja :D
 
Poslednja izmena:

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
Nije moja slika skinuo sam je sa nekog dnevnika,evo kako ovde kako je kod mene ,kada je tajmer uključen okreće se rešetka ali ove elipse ne .Probao sam razne kombinacije elipse neće da se pokrenenu ,samo rešetka kada je tajmer uključen
Sve pokrece jedan motor nema šta drugo da bude ,ili je motor polu crko pa samo može rešetku da okreće hahaah ne znam
Pogledajte prilog 425552Pogledajte prilog 425553
Ovo je maljda motor
Pogledajte prilog 425554
Ma bilo kako bilo ide u kantu ,uzeću 2 manja ili jedan veliki za 120x120 i nema nerviranja :D
Frende ja cu ti rec samo jedno, tu imas prekidac 1/0, imas potenciometar za brzinu i timer, e sad ako ti imalo ide elektronika (da bi znao to prespojit, onda naj jednostavnije raspojis to sve, fazu kabela dovedena do prekidaca 1/0, te ju proslijedis sa prekidaca na motor, a nulu samo proslijedis do motora, e na taj nacin imas samo jednu brzinu (onu maksimalnu) ali se uvjeris jel motor radi ili ne, tj jel vrti elipsu, e sad ako tako radi, a zelis brzine probas si spojit potenciometar od brzina, ako radi radi, ako ne skini baci, kupi obican potenciometar za svjetlo i spoji preko njega (funkcionira za slabe motore samo) i tjt frende, ako neradi nikako, onda pravac kanta smece i kupi drugi, nadam se da sam ti pomogao, zivio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21 and Bizzzo

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
Zanimljiv dizajn, imat ću to na umu, hvala na savjetu!


Cijevi su mi alu+vuna, čist lako moguće da negdje ima rupu koju nevidim.
Imas ovo crevo da kupis, ja sam prezadovoljan.
Plus smanji buku od strujanja vazduha.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo