Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa ti još kupuješ vent kupi taj i bok ljudi uspjevaju s pc ventovima i hps-om 150w a ti još uvjiek sumnjaš,sem što mi se čini previše para naspram ventova na koje sam naletavo po sajmovima za te pare....
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Problem su mi dimenzije (ovaj bas odgovara sto se tice dimenzija), pa gledam da ne "bacim" pare... Koliko sam vidjeo 150w HPS sa nekoliko pc ventova ljudi rade ali u vecim prostorima (moje su priblizno 63v,40d i 24s)

A nadam se da ce ovaj radit pos'o jer ce biti staklo/cooltube za sijalicu
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
gle, mislim da ti je 150W HPS daleko pre više za big tower...
vidi na temi o uzgoju koila površina to treba kakvu lampu
 
14.04.2011
3
0
0
36
Za moj indoor u spojena 2 kucista od racunara uzeo sam takodje iz racunara 4 ventilatora 2-in 2-out i posluzice za biljke nizeg rasta :D samo 2 izlazna modifikujte da jace izdvavaju :D
 

Bolt

Aktivan Član
01.10.2011
52
6
8
Death Row
Kali je napisao(la):
Po meni ventilatori moraju biti upaljeni cijelo vrijeme jer u prirodi se zrak ne prestaje gibati...

to i mene jebe...ok da upuh/ispuh i ovaj vent sta puse po biljkama rade non-stop ali treba li radit vent koji puse po lampli kad lampa ne radi? cisto me zanima da znam uzet jos jedan tajmer da ga stavim na vent od lampe,da se gasi kad i lampa prestaje radit...hvala
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Bolt je napisao(la):
to i mene jebe...ok da upuh/ispuh i ovaj vent sta puse po biljkama rade non-stop ali treba li radit vent koji puse po lampli kad lampa ne radi? cisto me zanima da znam uzet jos jedan tajmer da ga stavim na vent od lampe,da se gasi kad i lampa prestaje radit...hvala
Ne treba ti poseban timer za vent. U timer uštekaš produžni ili lupež, u njega adapter za vent od lampe i lampu. Pale se i gase zajedno.
Ja bi ipak ostavio nek radi vent na lampi non-stop. Potrošnja ventilatora na lampi je neznatna, a nekako mi je draže da se ti PC ventilatori ne zaustavljaju nikad, jer nikad ne znaš hoće li se opet pokrenuti kad se ugase. Pozdrav. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Bolt

Aktivan Član
01.10.2011
52
6
8
Death Row
puno hvala,mislio sam stavit pc vent 100mm za upuh,2 od 100mm za ispuh,80mm da glumi vjetar za biljoze i jedan od 80mm da samo puse po lampi...mislim da ce to bit ok za box 50x50x120...radi se o hps 150w kit-u..hvala jos jednom i pozz..

p.s. stavit cu tako da se taj pali i gasi zajedno s lampom,a ostali nek rokaju 24/0 :)
 
13.09.2013
21
7
3
Pozdrav svima

Imam pitanje vezano za temp. i ventilatore, znaci temp u prostoriji oko 25, ali u boxu (60x80x110) 30ak cm od cooltubea mi je nekih 35 celzijanera i neznam kak da spustim jos bar tih 5 stepeni
Dva obicna wc vent, jedan upuh, drugi ispuh... pc vent 12cm oko 100m3/h zakacen za cooltube(za 250w hps) pa cijev do izlaza di je tek tolko neki pc 9cm vent jeftilen------ovaj 12cm vent koji puse u ct uzima zrak iz boxa dakle nema svoj ulaz zraka
vent za cirkulaciju jos trebam nabavit..
iii da :knockknock: postavio sam airflow na ct-u kak pise dakle vent puse zapravo velikim dijelom u grlo (mislio sam napravit da vent puse sa smjera zarulje prema grlu al reko kak pise tak cu napravit :/ al eto temp. me zeznula)

kak spustit temp? jaci vent za ct ili za izlaz... ili napravit rupu za ulaz za ct..ili samo postavit jos male pc vente da pusu u ct?
 
13.09.2013
21
7
3
oce mozda pomoc jeftinija solucija sa jos jednim kupaonskim? ...ili jednostavno nejde bez tt solucije?
tj. ako mora tt moze li on onda biti jedini ispuh? da sav zrak iz boxa cirkulira kroz ct
kako sam retardiran mogo sam vec upiknut jedan posteni tt i pasivan upuh imat a ne tandrkanje s ovim kupaonskim -.- eee ko muha bez glave
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zendramax
16.09.2013
4
0
0
Box - 0.5m x 0.7m = 0.35m2 x 120 = 42m3/h

Sta se ne cini to premalo? Jer sam mislila uzeti jedan kupaonski 100mm, 95m3/h, 35Pa i jedan slabiji PC vent za ispuh plus jos jedan Pc dolje za upuh.
Za 250W HPS bez CT u nesto hladnijoj prostoriji po zimi... kako bi bilo najbolje izvesti? Thx.