Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
Prvi put mi je i neznam pa da pitam ...

Imam 2 problema sa ventilacijom...

1. U 80x80 imam 125 quiet line ventilator i stvarno se jako slabo cuje...ali zujanje zraka na izlazu aluminijske cijevi je veliki problem...znaci vent mi je skoro besuman ali zrak se jako cuje...mislio sam kupiti one izloriane cijevi ali ne vidim svrhu jer se ovo cuje na izlazu iz cijevi...

2.Kad potpuno zatvorim box on mi se skuplja i vakumira od ventilatora...
jednostavno mi prozorcic sa strane boxa di je ona mrezica mora biti otvoren da box ostane kakav bi trebao a ne vakumiran kao space- bag
e i kad je prozorcic otvoren kroz dan-dva se skupi prasina toliko da skoro pa vise nemogu ni vidjet unutra...tako da sigurno dosta i te prasine zavrsi unutra...

i jos samo jedno pitanje..
kad kupujem karbonski filter...protok zraka karbonskog filtera ne smije biti manji od protoka ventilatora? jel tako?
znaci vent od 197 m³/h bi radio bez problema na karbonskom filteru od 240 m³/h bez da unistavam ventilator...
jesam to dobro sve shvatio ?

molim vas pomoc i hvala puno
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
možeš taj šum zraka relatino jednostavno utišati bitno je "razbiti" tok zraka, uzmeš par štapića za ražnjiče i pozabijaš ih kroz cijev, svaki sljedeći zakosiš 10 - 15 stupnjeva u odnosu na prethodni tako da čine neku vrstu spirale i stavljaš ih u razmaku cca 2 cm, kad gledaš od naprid izgleda tako nekako Untitled.png možeš i dodatno malo krpice ili spužve postaviti na štapiće, na sličan način funkcionira i izo cijev sa staklenom vunom, na unutarnjoj stjenci imaš puno malih rupica koje "upijaju" zvuk, za ovi drugi problem rješenje može biti fina gaza ili sintetski filter za napu, možda ženska najlonka ili tako nešto, za treće hebat ga filter ne koristim ali brijem da si u pravu, bolje da je filter i većeg protoka ili tako nešto
 

GPW

01.05.2017
95
40
18
43
hulahopka na kraju alu cijevi je pomogla dosta ali da li tako unistavam motor ventilatora, tako jer preko ruke osjetim da na izlazu nije ista kolicina zraka kad je hulahopka na cijevi ili kad nije ...
da li bi rijesio kompletno pitanje besumnosti protoka zraka ako bi kupio prima klimu sa potenciometrima ili slican high quality ventilator ili bi se protok zraka i dalje cuo na kraju cijevi ?
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
protok ćeš uvijek čuti, bez obzira na vent a da li pomaže vent sa potenciometrom neznam jer takav nemam, doduše planiram nabaviti neki sa sondom i potenciometrom, bez obzira na to obavezno bar 0,5-1 m izo cijevi na izlazu i ja miran, boks u spavaćoj sobi jedva čujem i to samo u mrkloj noći kad je vani tišina,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
kakve sad veze ima sidrenje boxa sa ispuhom i upuhom. lupus se zafrkava
u 99% slucajeva je gore turbina na ispuhu i dolje samo rupa iliti pasivan upuh. Upuh vent nije potreban.
P.S. radije se baci na proucavanje CO2 u zraku i kako povecati ga u boxu
ma nego sta. covjek ne zna upuh i ispuh a ti mu savjetujes nesto sto nitko na forumu ne prakticira jer je uzasno komplicirano i skupo.
 
18.06.2018
4
2
3
55
Izvinjavam se sto nisam iscitao sve, ali sam u zurbi jer moram danas ili sutra da napravim rupe za vent na boxu... Imam vise komp ventilatora 12v 0,3a, hteo sam da stavim 2 kom za izduv vazduha, da li je bolje staviti ih posebno na dve rupe ili zasrafiti jedan na drugi na jednoj rupi, koja od ove dve stvari ima bolji ucinak? Za struju napajanje od kompa... Kasnije bih dodao neki DIY carbon filter na to... Box mi je 80x80x180...Hvala!
 
Poslednja izmena:
03.01.2015
122
189
43
41
Nakon "dugogodisnjeg" razmisljanja konacno sam se odlucio da napravim grow box. Ideja je da ormara dimenzija 60*70*200 (DXSXV) pretvorim u grow box,planirana rasvijeta je hps 250w, interesuje me da li je dovoljna turbina jacine 200-250 m3/h za ovaj prostor. Posto sam planirao da mi cijev od turbine direktno ide u odvod za ventilaciju zgrade zanima me da li je u ovom alucaju neophodan filter ( mislim da ne treba ali ipak za svaki slucaj bi dobrodosao odgovor od iskusnijih i pametniji),takodje planiram staviti tri ventilatora od kompa da pusu a iz predhodnih postova sam zakljucio da i nije neophodan upuh svjezeg zraka ?? ( Tacno ili ne). Na drugim temama cu dalje nastaviti ( ako neko ima zivaca i nije mu mrsko moze na pm specificirati ostalu potrebnu i nepotrebnu opremu).

Nek se dimiiiiiiii......

Pozzz
 
22.01.2014
47
36
18
Pozdrav svima...zanima me preporuka nekog iskusnijeg. Imam sator 60x60x160 sa cool tubom od 250W..hocu staviti neki TIHI ventilator sa regulacijom brzine/okretaja..plus karbonski filter. Koja mi je najbolja opcija za to...da je dovoljno snazan da hladi cool tube od 250 w, prolazi kroz karbonski filter te mjenja zrak u samom satoru...a da je ujedno i tih. Cijena nije problem. Puno hvala za bilo kakav savjet.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok