Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
Na ispuh jedan taj kupaonski, upuh pasivan 2x veci promjer nego sto je rupa za ispuh( dje dodje ventilator) i unutra bar 2 pc venta 120mm ili 140mm.. kad se kaze da je upuh pasivan znaci samo rupa, bez ikakvog venta na njemu..

Eto za pocetak najjednostavnije
Kolega Herbe kako namontiras karbonski filter na taj kupaonski, i dali mi je potreban uopce filter posto sam sproveo ispuh u dimnjak(koji nije nikad koristen)?
 

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
Ne znam drug, doticni kolega je nabrojao sta ima od ventova, i ja sam mu samo rekao logican raspored:)

Nisam nikad koristio ni filter, ni kupaonski vent. Za moje micro growowe vazda pc ventovi, a kad zamirise ONA gel, osvjezivaci razni...:)
Ma upogonio bi jedan 40x40x120 pa trazim neki tihi ispuh za njega. Bit ce na kraju neka "uradi sam" shema sa kupaonskim.
 

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
U principu mislim da ti netreba filter ako di sproveo u dimljak i zivis u svojoj kuci.Ako si u zgradi ili kuce u nizu razmisli dal bi mogao netko osjetit miris.Pogotovo kad su dani sa velikim pritiskom vani kad se mirisi spustaju dole. ;)
U zgradi sam, zato i trebam neki tihi ispuh na koji mogu stavit filter. Zimi sam uglavnom jedini u zgradi ali ipak nikad se nezna, bolje sprijeciti nego camiti u sobi 2x2 neko vrijeme!!::ludak::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and 1310

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Pozdrav ekipa, evo ovo je filter koji imam, pa bi htio nesto sto je kvalitetno i dobro za moju prostoriju 250x100x250. Inace zivim u zgadi pa bi htio da nije glasan. Mozda bi bilo bolje da imam 150mm filter kako je @Stipe rekao, ali ovo sto sam kupio je 125 pa cu se morati zadovoljiti sa time sto imam. Ne znam dali je bitno napomenit da imam LED panele i da nije visoka temperatura unutra. isto tako imam i upuh ako je potrebno Unapred zahvaljujem na svim odgovorima :)

Ne znam dali bi ovo mozda bilo dobro? ako neko ima iskustva pa da me malo uputi,..
 

Prilozi

  • IMG_3070.JPG
    IMG_3070.JPG
    312,1 KB · Pregleda: 35
Poslednja izmena:
13.03.2008
28
18
3
Pozdrav.želio bi savjet od nekog ko se razumoje u ventilaciju.stvar je u tome da ja imam curice u jednoj mini sobi a ja sam u većoj konstantno dobrozagrijanoj sobi (peć na pelete koja konstantno radi),između je hodnik 3 meta dužine.znači dali je izvedivo da upuhujem topli zrak u tu malu sobicu i da pasivno izlazi kroz otvor u dimnjak,ili trba vent i za ispuh.i ta mala sobica ima neku pećicu na drva za ekstremne hladnoće ali se ugasi kad sam na poslu pa bi me ovo grijanje ventilacijom spasilo ako je izvedivo.unaprjed hvala na savjetima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
13.03.2008
28
18
3
Pozdrav.želio bi savjet od nekog ko se razumoje u ventilaciju.stvar je u tome da ja imam curice u jednoj mini sobi a ja sam u većoj konstantno dobrozagrijanoj sobi (peć na pelete koja konstantno radi),između je hodnik 3 meta dužine.znači dali je izvedivo da upuhujem topli zrak u tu malu sobicu i da pasivno izlazi kroz otvor u dimnjak,ili trba vent i za ispuh.i ta mala sobica ima neku pećicu na drva za ekstremne hladnoće ali se ugasi kad sam na poslu pa bi me ovo grijanje ventilacijom spasilo ako je izvedivo.unaprjed hvala na savjetima
Vidim da još nema pomoći,pa da dodam još koji detalj :Ta mala soba je oko 12kvadrata unutra je lampa od 600w,velika zagrijana soba je oko 30 kvadrata.I znači kad je lampa upaljena i vrata od obe sobe prema hodniku su otvorena temperatura varira oko normale,ali kad je lampa ugašena i vrata su zatvorena,bez obzira na usisni vent temperatura previše padne (ako je vani minus ).Moja ideja je bila da iz te vruće sobe u najviši položaj na vratima spojim flex cjev do doljneg djela vrata male sobe(jer topli zrak se diže)i na usisu spojio neki od jačih turbinskih ventova.i znači kad se ugasi lampa ja baš idem na posao vrata su pozatvarana ja bi onda palio turbinu a u velikoj sobi bi namjerno termostat namjestio na veću temp(oko 30 c).i sad dali bi to funkcioniralo?bliže se mrazevi pa se nadam skorom savjetu.hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
12m2 , nek je visina 2,6= 31m3 i trebat ce dosta zraka za odrzavanje temp. Neka racunica je 3 izmjene u 60 min. Cjev bi treba biti fi 150-200, vent adekvatan, 400m3 pa na vise, gledao nedavno u i.growu cana aksijallne, 70-80W cca 600kn za upuh a ispuh nesto slabiji, probat s jeftinim vko 125. A jel postoji mogucnost busenja rupe na zidu između soba ? Isti vent i bolji ucinak.
 
13.03.2008
28
18
3
12m2 , nek je visina 2,6= 31m3 i trebat ce dosta zraka za odrzavanje temp. Neka racunica je 3 izmjene u 60 min. Cjev bi treba biti fi 150-200, vent adekvatan, 400m3 pa na vise, gledao nedavno u i.growu cana aksijallne, 70-80W cca 600kn za upuh a ispuh nesto slabiji, probat s jeftinim vko 125. A jel postoji mogucnost busenja rupe na zidu između soba ? Isti vent i bolji ucinak.
Za rupe je najmanji problem(gips zidovi)znač siguran si da je bolja kombinacija za ovaj način dogrijavanja jači upuh a slabiji ispuh,nego št je savjetovo dr.Smok obrnuto(može se reć podtlakom)?iako kad mi dođe turbina (mali cjevni već imam)isprobat ću obadva savjeta
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Biljka voli podtlak, to dobijamo sa jacim ispuhom a upuh slabiji ili pasiva( kolko je zraka izvuceno toliko je i uslo.) no ti trebas najprije prebaciti veliku kolicinu toplog zraka iz jedne prostorije u drugu kroz tunel. Za sami ispuh neces trebati jaki vent, dimnjak vec sam po sebi sauga zrak. Klima je znanost, zahvat nije mali a mislim da bi se dalo dobro iskoristiti toplina paleta. Dat si malo truda i prostudirati stranice grijanja i klime, dobit ces bolji uvid i ideje. Ja sam za busenje rupa! Haha, busio vanjski 45cm debeli i fi 160!
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
@Dangerdenso ako vec nisi smislio bolje rjesenje a da ti se kemijati mogao bi probati ako imas pri ruci recimo turbinu tipa blauberga125 izvaditi onaj centralni dio sa propelerom (lako se odvoji od onih bocnih redukcija)i onda na to spojiti sa pvc cijevi 125mm na ugljni filter od nape iste velicine(nije predebel tak da vuce kroz njega bez problema samo pitanje koliko bi filter bio efektivan u zadrzavanju mirisa zbog svoje velicine ), to sve fino zadihtati spojiti na ispuh cjev i fino dimer za turbinu da ju mozes stisati da ne buci jako:D!
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pitanje za mišljenje o ovom ventilatoru: https://ventilation-system.com/product/vk-150
Namena bi bila za 1,2x1,2x2m 600W Box.
Plan je da bude nakačen tako da kroz CarbonFilter izvlači vazduh, koji će potom da izbacuje preko CoolTube-a izvan Boxa.
Rekla bih da je možda malo overkill(505 m³/h), ali kako ima potenciometar (?) (podesivu brzinu) mislim da bi mu neka brzina blizu minimalne bila adekvatna. A veća da uvek bude u rezervi.
Ima li neko mišljenje, ili možda neku drugu preporuku?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Super zamisljeno i funkcionirat ce super. Je overkill al sa potenciometrom si rijesila sve ;)
Ima li neko mišljenje
koji ce ti k cool tube? :D sa takvom ventilacijom nema potrebe imat ct posto ti je pokrivenost svjetlom ogranicena sa ct-om.
radije neki otvoreni wing reflektor. puno bolja opcija.
meni je i 125 turbina bila dovoljna za 120120 i 660w sa otvornenim reflektorom. :)