Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ventilator za cirkuliranje u boxu - dakle, kod mene pc vent.Jel pametno njega ukljuciti vec nakon 14 dana vegetacije? Mislim nije prejak,ali dovoljno da ih lagani vibrira.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa pitam bzvz,moje su 14 dana stare,pa ne koristim jos...Domaje sam tek nakon 20 dana dobre vegetacije ukljucio...
 
03.03.2016
18
19
3
jel mogu koristit ovo za reguliranje brzine venta spojenog na filter (neka mala Prima klima promjera 125mm): "Kit regulator svjetla, okretaja motora itd.. K8026" iz čipoteke?
1591727404081.png
OPIS
Due to its small size, this small dimmer easily replaces an existing switch, permitting you to vary the brightness of a light or group of lights.
The dimmer may also be used to adjust the speed of a motor, vacuum cleaner, or any other motor with carbon brushes.
A mains suppresser is provided eliminating undesirable RFI. It is not suitable for halogen lamps.

Specifications

protected against induction voltage peaks
load: 3.5A (750W at 230V and 380W at 110V)
suppressed according to EN55015
PCB dimensions: 60 x 60mm
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Ne znam jel najbolja tema, ali ajmo probati:
Jel ima netko iskustva s Carbon bull filterom, 100mm je promjer i trebalo bi do 200m3/h propusnost biti. Stavio sam direktno na njega Vents TT na nižoj brzini (145 m3/h) i full ubije protok zraka? Box je 60x60x160. Prije je bio vidno negativni pristisak u boksu, ali sad se bas osjeca da ne radi posao, a po svim specifikacijama bi trebao hmm..

Screenshot 2020-06-10 at 17.20.11.jpg
Screenshot 2020-06-10 at 17.10.11.jpg

Edit: navlaka za prasinu je grm u kom lezi zec!
 
Poslednja izmena:

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
jel mogu koristit ovo za reguliranje brzine venta spojenog na filter (neka mala Prima klima promjera 125mm): "Kit regulator svjetla, okretaja motora itd.. K8026" iz čipoteke?
Pogledajte prilog 343420
OPIS
Due to its small size, this small dimmer easily replaces an existing switch, permitting you to vary the brightness of a light or group of lights.
The dimmer may also be used to adjust the speed of a motor, vacuum cleaner, or any other motor with carbon brushes.
A mains suppresser is provided eliminating undesirable RFI. It is not suitable for halogen lamps.

Specifications

protected against induction voltage peaks
load: 3.5A (750W at 230V and 380W at 110V)
suppressed according to EN55015
PCB dimensions: 60 x 60mm
mislim da ne, osim ako motor venta nema cetkice.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Izgleda da mi je crkla turbina, Dospel 125. Radila je normalno kad sam neku noć skidao biljku, sad krenuo da je uključim da spustim vlagu jer sušim u boksu, ona stenje, jedva se okreće. Ima li neko pojma šta bi moglo biti?
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
Proveri timer i ostale kablove, ako si sta jos skidao ;)
WD40 ce samo ubrzati proces buke i habanja ukoliko ga koristite za podmazivanje, jer on nije za to ! Moze za uklanjanje prljavstine i vlage i ciscenje ponekih kontakata, koje posle opet treba oprati alkoholom!
Za podmazivanje je i najeftinija mast bolja ili bilo koje motorno ulje!
Postoji sansa i da je prespojio na kontaktima, pa nit radi nit ne radi, jer dobija 2 faze, pa mozes i to proveriti ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
WD40 ce samo ubrzati proces buke i habanja ukoliko ga koristite za podmazivanje, jer on nije za to !
U potpunosti se NE slazem s tobom u vezi ovoga. Mislim i na sluzbenoj stranici wd40 ti pise: WD-40 Multi-Use Product protects metal from rust and corrosion, penetrates stuck parts, displaces moisture and lubricates almost anything.
Ja iz osobnog iskustva mogu posvjedocit tome. Znaci nova novcata turbina je pocela stekat kao kolegi iznad nakon 6 mjeseci rada, zapekla prasina. Tada sam ju rastavio komplet do zadnjeg serafa, pocistio, naspricao sa wd40, sastavio nazad i evo skoro 2 godine nakon toga ona radi bolje nego kad je iz tvornice izasla. Isto tako mi je od secret jardina oscilirajuci vent doslovno zaiskrio i umro, stao radit. Ja se pomirio s tim da je pokojan i ostavio ga sastrane u kutiji misleci bum ga bacio. Dobro da nisam jer nakon par mjeseci mi je zatrebao a nisam bio pri lovi da kupim drugi pa sam i njega uzeo rastavit i napravit ko sa turbinom i sta da ti kazem...evo ga u boxu vrti i radi bolje nego.
Nemoj protiv wd40 ako nisi probao...to ko da mi protiv brata pises :D:rasta:

edit. ako se ne varam prvotna namjena wda i je podmazivanje a ovo sto si ti nabrojao ciscenje i to, to je tek naknadno doslo
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
@crnicar sta ja znam, ja sam samo zavrsio masinsku i imam samo 20tak god prakse u mehanici, tako da odatle ovo pricam, a protiv WDa nemam nista ako se pravilno koristi ;)
a sad sto ja nekad ne umem il me nekad mrzi da detaljno objasnjavam kako i zasto, je jer sam malo nekad tup tup ding ding i tako to, al je jbg :D , al ne volim nikad da pricam i nekom solim pamet napamet i ako nisam upucen u isto ;)
Sledeci put uradi isto, kad zavrsis sa WDom, mesta koja se habaju prebrisi i uzmi ulje, mast, sprej, sta vec, i opet testiraj ;) nes ga dirati vise nikad :D

@Fapo delimo misljenje, ja sam motorno ulje i obicnu mast naveo kao primer do kog mogu svi lako doci. E sad ako neko hoce da izdvoji 10tak e i kupi kvalitetan sprej za podmazivanje, tim jos bolje i podrzavam takodje.

@Slavol Žižek moze biti zajebano, al bas, ako se koristi u pogresne svrhe, vidi samo da nije jako retka, da ne bi li procurila ili da se ne razbaca od inercije pre vremena ;)

PS A to sto pise. . . kazu i na tarabi pise. . . al necemo o tome.
 
Poslednja izmena:

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Sledeci put uradi isto, kad zavrsis sa WDom, mesta koja se habaju prebrisi i uzmi ulje, mast, sprej, sta vec, i opet testiraj ;) nes ga dirati vise nikad :D
Poanta i je da ga ne obrises te tada radi kao lubrikant. Znaci ja sam svoju bio rastavio, naspricao, ostavio par minuta, pocistio, naspricao opet i bas di je curilo sam obrisao i sastavio turbinu nazad i evo idem ka tome da ju vise nikad necu trebat rastavljat. Ako i budem, opet cu koristit wd na isti nacin jer funkcionira i ne moze me nitko uvjerit u drugacije jer na svoje oci vidim da radi.
Znam ljude koji lanac od motora ciste i podmazuju wdom i nikad nikakvih pucanja lanca niti ikakvih drugih problema nije bilo pa ako je dobro za lanac sto ne bi za turbinu.
Mozda ti vec godinama koristis neki fake WD :D
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
da je wd tako dobar za podmazivanja nebi postojala cela industrija/nauka o sredstvima za podmazivanje.
ako se uzme da jedna dobra mast za odredenu namenu kosta max 50ak kn u manjim kolicinama, neznam zasto o tome tolko diskusije. zdrav razum mi kaze da je wd dosta tekuc i nema sanse da se zadrzi i podmaze dugorocno kao jedna kvalitetna mast.
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Decki ja sam svoje rekao. Turbina je namazana WDom i od onda je proslo 2 godine bez ikakvih zastoja ili problema... I'm out :thumb: :wave:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
mozda turbina nije idealan primjer demonstracije lubrikanata jer realno nema neko opterecenje na njima.
tako da ce radit i na suhom lezaju, a di nece na wd-u. vertikalni oni npr ni nemaju lezaj nego samo gumeno sjediste.
wd definitivno nije rjesenje al moze mozda rijesit problem.

ja sam svog blauberga125 raskopo prije svakog growa. na proste faktore i oistio ga da se sjaji.
odvojio rotor i stator i zajedno za lezajevima oprao sa nekim otapalom. nakon toga unutarnji dio statora premazao sa litijevom masti (to imam pri ruci) i rotor takodjer, cisto da ne oksidira i ako zakaci stator da se manje rotor pohaba. (posto je to najcesci uzrok prirodne smrti takvih motora)
...i nakon ispiranja (zatvorenih) lezaja sam injekcijom ubacio litijeve masti u lezajeve. isto nije bas dobro rjesenje posto ima dosta veliki otpor al je bolje nego nista.
turbina radi vec cca 5-6 godina 0-24.

sad imam blauberg turbo 150 i ne mogu ga rastavit
ako netko zna kako da skinem propeler bio bi mu zahvalan. imam i radaptciger al cu prije polomit peraje nego sto cu ga iscupat sa osovine.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Turbina očišćena, radi besprijekorno. Inače Dospel nije nimalo loša sprava, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je jeftin. Jedina pritužba odnosi se na malo veću razinu buke, ali s druge strane nisam se baš ni potrudio oko izolacije.