Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hthc

Viva la revolución
02.11.2012
81
372
53
Trinidad and Tobago
Pozdrav, imam par pitanja što se tiče ventilatora u grow box jer namjeravam uskoro u prvi grow.
Dole imam dva ulaza zraka, jedan je veći otprilike nekih 15cm u dužini, a drugi je malo manji nekih 8cm, ja mislim da nema potreba da dodatno ubacujem dole vent za ubacivanje zraka, imam dva manja ventilatora, jedan će miješati zrak u boxu a jedan će simulirati vjetar za biljke.. je l' tak?
1594754553265-png.351433

@Stipe je postavio fotkicu i tako sam radio po njoj i sve sam postavio kao na ilustraciji:respect:

Sad imam pitanje za ovog majstora što izvlači zrak.. da li je ovaj ventilator koji posjedujem dovoljan za prostor 100x100x200, barem za prvi grow.. kasnije bih dodao nešto bolje vidio sam razne preporuke po forumu.. na linku ispod je ventilator o kojem pričam i njegova fotkica.
SPECIFIKACIJE - VENTS 150 VKO
thumb289_289.vko8003.png


Hvala vam puno! :wave:
 
Poslednja izmena:

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Ne. Radi se o aksijalnom ventilatoru kojem to bas nije namjena. Teoretski bi moglo raditi ako ga stavis na sam izlaz s boxa, al opet ako imas neke cijevi, a pogotovo karbobski filter, to nece raditi dobro, a i glasan je ko kombajn.
 
24.03.2010
30
154
33
40
Vidis kod mene zavrsava posao.Moj box je 1.2 x 1.2 x 2m i instalirao sam takav vent na diy filter i dobro radi za sada.Evo vec mesec dana bez problema.
Ako nemas novca za bolje, posluzice ti.Gubi na snazi sigurno nekih 30-40%(zavisi od velicine filtera) i sto kaze kolega mester bucan je ko kombajn :)
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Love
Reactions: hthc

hthc

Viva la revolución
02.11.2012
81
372
53
Trinidad and Tobago
Ako nemas novca za bolje, posluzice ti.Gubi na snazi sigurno nekih 30-40%(zavisi od velicine filtera) i sto kaze kolega mester bucan je ko kombajn :)
Hvala vam na odgovoru @exceeder & @Zlo&Naopako :) carbon filter neću stavljati za sada to sam planirao kada ubacim neki bolji vent, to što je bučan manje više.. meni to neće smetati, a vjerujem ni maci. :thumb:
Samo neka on odradi 80% svog posla za prvi put i ja sretan, zadovoljan.
 
24.03.2010
30
154
33
40
Ako ides bez filtera izvuci ce ti i bilje iz box-a :)
Salim se malo ali sam se prijatno iznenadio koliko zapravo vuce taj ventilator za relativno jeftinu cenu.Bez filtera idealna solucija sa filterom ipak treba nesto konkretnije.Samo rokaj i srecno!
 
  • Love
Reactions: hthc

hthc

Viva la revolución
02.11.2012
81
372
53
Trinidad and Tobago
Ne. Radi se o aksijalnom ventilatoru kojem to bas nije namjena. Teoretski bi moglo raditi ako ga stavis na sam izlaz s boxa, al opet ako imas neke cijevi, a pogotovo karbobski filter, to nece raditi dobro, a i glasan je ko kombajn.
Misliš na gornji otvor za ventilaciju, tu da ga postavim ili?
Trenutno nisam u mogućnosti da kupim novi, rado bih..zato sam i pitao da li barem mogu jedan grow odraditi sa njim, filter neću ubacivati jer mi ne stvara neku frku sada, živim sam tako da nije neki problem a ni prioritet.
Hvala ti na odgovoru, uvažit ću rečeno. :thumb:
 

adamgadam

Banned
Banovan
26.06.2018
24
12
3
54
Srbija
Drugari box mi je 200x200x200 ,idu 4 biljke i 4 x HPS 600 , na rastu rade dve lampe na cvetu sve cetiri, e sad neki komantari u vezi ventilatora , koliki protok vazduha, snaga .... da bi mogao da koliko toliko odrzavam normalnu temperaturu.
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
To će bit veselo. Po meni ćeš teško dobit neke konkretne odgovore bez konkretnijih podataka. Koliko je temperatura u sobi dan / noc, jesen, zima, proljeće? Mislim da ljeto mozes zaboravit, eventualno ako cool tube stavis, ali opet ovisi o standardnoj temperaturi.
 

adamgadam

Banned
Banovan
26.06.2018
24
12
3
54
Srbija
Prob lem mi je samo leto, to je tavanski prostor e leti preko dana zna da ugreje verovatno zna da bude i do 35 stepeni , noci su svezije,ali je veliki prostor preko 100 m2 , stavio bih jedan ventilator da uvlaci svez vazduh ,i na rasu hih drzao upaljeno svetlo od 18 do 12 sutradan da izbegnem najvecu vrucinu a na cvetu od 8 do 8.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.830
258
a da umesto ova dva viska HPS uzmes pratecu opremu ? tako bi mogao i leti da growas
minimalne potrebe su ti bilo kakva klima, vent 200mm 600-1000 m3/h i bar jedno 4x 30tak cm da mixaju unutra
 

adamgadam

Banned
Banovan
26.06.2018
24
12
3
54
Srbija
Nije mi problem klima nego mesto jbg, imam ven 150 mislim da je 560m3/h ,a sto se tice lampi ja stalno gruvam 1 lampa 1biljka ,1m2 i to mi daje odlicne rezultate.A ovo 4x30 mislis na ventilatore da duvaju po boxu?
 

adamgadam

Banned
Banovan
26.06.2018
24
12
3
54
Srbija
Ne ,ne iz iskustva govorim, a razmisli malo kad das prostora biljci da moze da se lepo razvije i poraste onda i ocekujes veci prinos logicno , a i citao sam barbine dnevnike stavicu slike pa ocenite sami.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

Šta ovo boldano znači?

Dakle ovaj ima mogućnost reguliranja vrtnje, to razumijem, no ne kužim ovo zadnje.

Ovo bi trebalo biti oke za prostor od cca 0,5 m3? Tj računajte oko 0,5 m2 puta visina koja zadnja bude.

Opcija: mogućnost reguliranja brzine vrtnje motora na samom ventilatoru kao i odabir vrijednosti referentne temperature prostora
 

satarush

Aktivan Član
11.07.2019
215
767
93
To ti znaci da za jos para, mozes kupit termostat i potenciometar. Linkani model ima dvije brzine na njemu samom, nema potenciometar da mozes mijenjat brzine, za to moras imat prekidac pa spajat ga. Termostat takoder nije u ovoj cijeni.
Za to oboje ukljuceno ti je ovaj model: LINK
Screenshot_20200811-131716663 (1).jpg
Evo i slika toga s tim prekidacima.
Prekidac mozes nabavit za 1€, a termostat osposobit za isto ne puno, ako tinuopce treba, pa ti procijeni vrijedi li to te razlike u cijeni
Ja imam ovaj model koji si linkao
Ako znas u kojoj brzini zelis da vozi stalno, Spajas strujni schuko kabel na njega po uputama, ja sam ga spojio na nizu brzinu tako da kad ukljucim mi je defaultno manja brzina, ako hocu visu, moro bi ga otvorit i prespojit ga na visu brzinu.