Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.03.2016
18
19
3
@eldorado7 pozdrav druže, fali mi još par poruka da ti mogu odgovorit pa evo ovdje ću.
ja sam taj infinity (t4, najmanji) uzeo s ebaya il amazona iz US&A pa sam platio i masan shipping i carinu par sto kuna, ukupno oko 170$, bez filtera i cijevi. nisam nigdje našao jeftinije, a htio sam tihu, kvalitetnu turbinu koja će mi trajat neko vrijeme. nadam se da nisam pogriješio iako sam je preplatio ::listomahanje::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: eldorado7

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Turbine s vremenom postaju sve glsnije, nisam jos imao slucaj da prestane radit, moguce i to ali imaju dug vjek trajanja, jedino mozes lezaje promjenit kroz 4-5 growa. Ovako jedan grow si miran 100% s fliterom, a za drugi vec pripremi drugi filter ili ugljen ako ti miris bas smeta.
 
01.04.2020
70
130
33
30
Cek filter koliko znam kosta 30-40 eura cijelog ga promijenit drugi grow ili? i sta kako se taj ugljen mijenja i gdje on bude ?
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jučer sam umjesto kartonske kutije punjene sa vunom, napravio osb kutiju, sa svake strane od rubova ventilatora ima oko 20 cm prostora za ispunu.
Natrpao sam staklene vune, kamene vune, punjenje od jastuka...I nista, stisao sam mozda 10% vise nego kartonska kutija, no kako sam pojacao vent - na isto dode.

Jedinu buku stvara na izlaznoj strani kod venta, i od tamo se cuje.
S tim da je jos sa svake strane spojeno 1m izo cijevi.
Pretpostavljam da tu vise nista ne mogu,ocito je tako dimenzioniran i zato se cuje.
Mogu probat da ga pomaknem u kutiji skroz na kontra stranu gdje je ulazna cijev, pa da izlazna strana ima vise vune.Ili je kriva obicna vuna.
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Jučer sam umjesto kartonske kutije punjene sa vunom, napravio osb kutiju, sa svake strane od rubova ventilatora ima oko 20 cm prostora za ispunu.
Natrpao sam staklene vune, kamene vune, punjenje od jastuka...I nista, stisao sam mozda 10% vise nego kartonska kutija, no kako sam pojacao vent - na isto dode.

Jedinu buku stvara na izlaznoj strani kod venta, i od tamo se cuje.
S tim da je jos sa svake strane spojeno 1m izo cijevi.
Pretpostavljam da tu vise nista ne mogu,ocito je tako dimenzioniran i zato se cuje.
Mogu probat da ga pomaknem u kutiji skroz na kontra stranu gdje je ulazna cijev, pa da izlazna strana ima vise vune.Ili je kriva obicna vuna.
Bravo Trulyo! Ekstra DIY "silence box "si to napravil, da bi ga još samo usliko, bilo bi lakše nekom da razume, o cemu se radi. :thumb: :respect:Tako sam i sam imao problema, sa bukom VK125.ce ,piše kao 50 i kusur dcb .,al čuje se taj WhOOOO..
Dobro SI ga složil!!
I slažem se,da kod izlazne rupe, pojacas il crijevo, combi il ona dupla alu. cjev,sa izolac. vunom . ,da je pridružiš skroz do izlaza iz prostorije, jer(barem kod mene),je rad uzalud, ako nije kako treba.
jesam platio 17-25e,za alu duplu cjev, al je od venta, pa skroz do izlaza. Kutiju sam isto ovako složil, samo što si ti kreativniji, pa si iz OSBjki složil oko venta box.meni kutija jest, al,samo malo smanjila buku (kartonska bila, sa izolacijom za studie, ona pjena stubičasta..onda sam skonto, da je do out take-a!..moje skromno mišljenje.
Svaka čast, pa i ti slažeš, sta stigne :D:D

✌by Lovetogrow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma imam 1m izo cijevi sto ide od boksa do kutije i 1m od kutije na van, ukupno 2m.Jucer sam pojacao vent na 90 posto, nemogu vjerovat ali vent se sad manje cuje hahah.Ocito se to prenose vibracije preko vune na osb, a sad kako vent jace radi - manje vibrira.
Mislio sam uzeti stirodur, ali neda mi se vise kemijati za iducih mjeses i pol, pitanje jel bi sta dobio sa stirodurom umjesto osb.
Ako ce biti potrebno, preselit cu vent na tavan, iznad boksa, onda sam 100 posto miran za tisinu, samo sto sigurno gubim jacine.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
ja sam morao utisavati vent od 27dB, mogu misliti sta je 50dB, inace sve pomaze jako malo, jedino kombinacojiom, silent boxa, izolacijskih cjevi i silencera, se dobije 30-40%, jedino ako bi se napravio veci silent box 60x60x60,jer 10cm vune nije bog zna sta, 20 cm bi vec moglo dobro utisati, medjutim najbolji utisavac je vent, 3-4 puta jaci od potrebnog i da radi na 25-30%,i uz kombinaciju dobrog silent boxa od bar 20cm vune, kamene ili akusticne koja ide u pregradne zidove, izo cjevi, i sinecera od minimum 60cm pa do 1msa akusticnom pjenom kojom se oblazu muzicki studiji, mozete dobiti pravu tisinu, mada, ilibjos bolja opcija silent vent, jes duplo skuplji, i smanjenje na barem 50 q, i obavezno silencer, ce rjesiti stvar.
Kod mene se vise cuju ventilatori u boxu nego turbina, 100mm, 100cbm/h vent sa 27db,sam stavio odmah posle filtera, izmedju silikonski dihtung, i onda sam izo cjev navukao preko venta sktos do filtera jer vent je vanjskog promjera 100mm,i onda sam sve tri venta, smanjio na rregleru, na 30%,jer sad nema temperatura, sta vise nemogu je dici preko 25, inace imam 3 boxa 60x60,,inace imam puno iskustva iz akustike, elektronike i diy projekata, ako imate nekih dilema slobodno pitajte.
Pozdrav za moje vutrase.
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Ma imam 1m izo cijevi sto ide od boksa do kutije i 1m od kutije na van, ukupno 2m.Jucer sam pojacao vent na 90 posto, nemogu vjerovat ali vent se sad manje cuje hahah.Ocito se to prenose vibracije preko vune na osb, a sad kako vent jace radi - manje vibrira.
Mislio sam uzeti stirodur, ali neda mi se vise kemijati za iducih mjeses i pol, pitanje jel bi sta dobio sa stirodurom umjesto osb.
Ako ce biti potrebno, preselit cu vent na tavan, iznad boksa, onda sam 100 posto miran za tisinu, samo sto sigurno gubim jacine.
Pa ako možes na tavan, što da ne.ne gubi se puno, izvlaci, pogotovo dobar, ili solidan ex.vent.VK,il nešto u stilu Blauberg motora...i još, ako budes stavljao na tavan, može i možda malo jaci vent, ako je bas daleko od boxa , >4m..
:thumb: :respect:
✌by Lovetogrow
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Trulyo
vibracija je cudo, uzmi dve one dve gume ali nove za auto kad kacis nesto na pak treger, znas na sta mislim, sa kukama na obe strane, i okaci turbinu na plafon silent boxa da turbina bude u centru boxa, onda ispuni vuunom, takodjje ako je vuna bila nova iz pakovanja, nemoj nikada nabijati, jer ona se jos dodatno siri, i onda vise prenosi viibracije, a nista neces dobiti na utisanju, jer zvicni izolator je vazduh koji se ne krece, u sto vise komora, a ako je pre nabiijeno, istisnes vazduh.
Takodje ti je problem izo cjevi da su 20 metara, zvuk curi na tih prvih metar ne iz kutiije, jjer cjev jos pojacava zvuk, jesi ikad ko djete urlikao kroz neku plasticnu cjev, haha.
Ako imas tavan tto ti je najbolje rjesenje, ali kad budes pravio silent box pravi ga izduzenog, recimo 2 m duzine, x0.5x0.5m, da stirodurom si trebao ici umjesto osb, osb nije nikakav zvucni izolator, stirodur minimum 5cm,ako imas para kupi i deblji, i stavi vunu i okaci na gume ventb, moze i na unutrasnje gume od bicikla, vent mora biti na gumama, i sam sinskontao da na manjim brzinama proizvodi vise vibracija, to jest isto vibracija, ali sa manje herza.
Ako mozes doci do materijala dzabe ili jeftino, onda pravi, ako ne, bolje ulozi odma u dobar vent, silent, plus da je jaci pa ga smanjis,
i za tavan svakako moras stavitii jak vent, koji ce jos vise hucati, opet ces morati praviti silencere i boxove, jer duzina cjevi ubija protok.
I napravi silencer ako nemas, on je najbitniji od svega, jer ubija onaj huk, i zvuk koji dolazi kroz cjev, jer kroz cj3v taj zvuk odjekuje, i djaba tti i silent box i izo cjevi.
Koliko ti je box inace, i jel koristis led, koliko sam skontao da.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ljudi ako vam je zvuk problem, kao sta je i meni jer mi je šator u spavaćoj sobi kraj kreveta, nemojte koristiti aluminijsko crijevo za spajanje na glavni vent, nego kupite u bauhausu ono kao od tkanine nekakve bijelo.

Samo pokrijete ručnikom to crijevo da ne ide svijetlo.

Više zvuka vam stvara strujanje zraka kroz alu cijev nego što ga ventilator stvara.

Govorim iz iskustva jer sam sve to prošao.

Thank me later

Evo da pokazem o cemu pricam

zvuk se prepolovio od kad to koristim, prije sam imao klasicnu alu cijev
 

Prilozi

  • 20210327_172557.jpg
    20210327_172557.jpg
    355,4 KB · Pregleda: 55
  • 20210327_172608.jpg
    20210327_172608.jpg
    206,7 KB · Pregleda: 56

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa nemam pojma, iskreno u osb kutiji sa svake strane ima oko 15-20 cm vune i filca iz jastuka,ne sjecam se tocno dimenzije.

Ali zvuk probija samo iz izlazne strane venta. Vuna nije nabita,lagano je natiskana, sta god da sam probao - tocno zvuk od tuda dolazi.

Vent je TT 110 sa regulacijom, Hempatija.

Iskreno ne smeta mi vise, ta drvena brvnara je pod kljucem i nitko ne moze unutra.
Kad ovaj grow zavrsi, probat cu vent na tavan da vidim kako funkcionira.
 

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Big L
ja imam turbinu koju ne koristim, nova, prima klima 160/280 cbm/h, na 160 turbina se cuje kad je ubacim u kutiju sa onim cudom iz jastuka, znaci bezz cjevi ii icega, cak se i tuvprotok smanji, pa se cuje zvuk turbine, umanji samo onaj huk vjetra i norrmalno i zvuk iz turbine, a to se i silencerom moze rjesiti, ili kombinacijom obadvoje jos bolje, nije losa ideja, nije mi to nikad palo na pamet, al da moze rjesiti jedno platneno crevo turbinu od 190cbm/h, kakvu mislim da ima @Trulyo ,
nema sanse, pa ja sam sve sto se moglo postaviti postavio, da bi sa 27 dB smanjio, na mozda 20,nisam nikad mjerio, a moracu bas, al po noci, jer po danu je veci zvuk okoline.
Jesi stavljao na kraj cijevi silencer.
On jje jako bitan, kao sto Big L kaze, zvuk dolazi iz cijevi, a silencer extra odradi ttaj posao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Zvijerko

Aktivan Član
01.07.2019
70
257
53
24
Zdravo drugari da li je moguce da mi neko kaze semu za racunarski ventilator 12ka da kontra duva jer sam ja indijanac spojio pogresnu stranu i sada umesto da izbacuje on ubacuje 20210526_121359.jpg
 

Zvijerko

Aktivan Član
01.07.2019
70
257
53
24
Hvala hvala nista ti ne brini unutra su 3 venta sve je isprobano vec sa 4 biljke nista se u kuci ne oseti, pitao sam da li je moguce zato sto mi je i vent i cev u fiksu trenutno