Veoma čudno molim pročitajte!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imam jedan reflektor 150 watta hps da budem točan,ali jučer sam ga bio rastavljao i u njemu ima balast 150 watta i neka prigušnica i još jedan dodatak sličan prigušnici ali na njemu piše:compatible for 150/250/400w i onda sam lijepo ošo i donjeo jednu lampu od 250 watta nije hps več ona bijela s javne rasvjete i spojio ju i radi bez problema...?pa me zanima jel onda mogu na nju stavit i recimo 400 wattnu lampu ili šta i da odma pitam jel za vegetaciju dobra ta lampa s ulične rasvjjete mislim da je to živina ako se nevaram?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastafarian12

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
gle nemoj se igrati sa strujom moja preporuka uvijek odgovarajuca prigusnica sa starterom za tu i tu žarulju i nema kemijanja sve kemije dovode do materijalne štete požara ili slično . radi sve po ps-u i izbjegavaj kemije kako nebi stradao ...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Mene muči što je to državni reflektor od tep-a i koliko sam čuo malo su napredniji ti reflektori pa me zanima šta je ta okrugla stvar na kojoj piše pogodno za 150/250/400watt
a kad sam spojio lampu od 250 watta radila je bez problema i sasvim normalno isto ko ona od 150 watta...Pa mi je malo čudno
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
prigusnica uvijek salje istu oznacenu snagu a zarulje natrijeve opcenito cini mi se visokotlacne nemaju nikakav limitator koliko primaju snage znači ti ces upogoniti sa jacom prigusnicom manju lampu no ona ce eventuali puknut od prevelike topline jer će se zagrijavat usljedom prejake struje koja joj dolazi bar sam se ja otprilike tako nekako informirao molim da me netko stručniji ispravi ako griješim no cini mi se da sam se točno izrazio ...