VERMIKULIT I PERLIT

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
da da..ali na carini ti lijepo otvore paket, vide AHA vermiculit, sad vec i panduri znaju cemu to sluzi i odmah te krenu potraziti...to je sranje narucivati iz slo. ima u hrvatskoj da, znam da ima u Pazinu negdje u nekoj agrariji za gljive ili slicno, frend kupio prije par godina tamo jednu vrecu za 80 kn...
 
27.10.2004
1
0
0
Ja sam ga narucivao 10 puta iz Holandije, zadnji put pre 4 meseca, otvorili paket u kojem su bile spore plasticne case 20l vermikulita 20l perlita i jos par stvari, zatvorili i doslo sve normalno a paket tezak preko 10 kg.

RedSh je napisao(la):
da da..ali na carini ti lijepo otvore paket, vide AHA vermiculit, sad vec i panduri znaju cemu to sluzi i odmah te krenu potraziti......

Vermikulit je kao sto verovatno znas izolacioni materijal i tome prvenstveno sluzi:

za razna izolacijska poravnavanja
oko dimnjaka
za drenaže
za izolacijske podloge
za izradu estriha
za zvuènu izolaciju
kao protupožarnu zaštitu
za toplinsku izolaciju potkrovlja, podruma, konoba, rashladnih komora, raznih peæi . . .
za izradu lahkih izolacijskih betona ili maltera možemo ga miješati sa cementom odnosno vapnom
A koristi se i u hortikulturi. Pravis mix sa perlitom i vermikulitom za cvece.

Tako da ti panduri ne mogu apsolutno nista ako samo njega narucujes.

Aj ako mozes i ako imas vremena raspitaj se tacno za vermikulit u Hrvatskoj, skupo bre ovo iz Holandije.
 
22.09.2006
0
0
0
Moj prijatelj je pre godinu dana kupovao vermikulit preko nekog sajta i najnormalnije je sve primio, znam da treba da im posaljes pare i kad one stignu oni ti salju, e sad cujem da mogu da ti oduzmu. Pa brate zamisli dam 50 e i ono mi oduzmu, pa to da se ubijem ili da ih pobijem ko crnce. Nego ne znam ni sam kazu da ne mora kao na vermikulitu, ja pokusavam vec dugo da napravim neke gljive ali mi ne ide, licno nisam koristio vermikulit ali moj drug jeste kome takodje nije poslo za rukom.

Da li ovde nekome to polazi za rukom ili svi samo hoce da probaju da ih gaje, posto ja ne znam sta da radim da bi mi uspelo ???????????
 
05.06.2006
5
0
0
neznam kako da ti pomognem...imao sam slican problem ali sve je doslo na svoje mesto:)
tj ..tek treba...ali sada je sve na svom mestu ..i ceka!!!!
da kada sve bude gotovo izlozicu svoja iskustva ovde to je nesumnjivo ali do tada ti ne mogu nista vise reci!!1

vermikulita ovde nema....tj mozes da se mlatis danima po netu, da zoves cvecare,propale termoizolacione firme itd...i ako te usere.....svaka ti cast

ima ga u hrvatskoj,sloveniji...i po celoj evropi....pa ti je moj savet da ga narucis....!!!

Takodje svi kazu da je vermikulit neuporedivo bolji od perlita sto ja licno jos uvek neznam....al kada se uverim znacete zbog cega!!!

Hvala ljudima dobre volje koji su mi pomogli :wink:
prepoznace se
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
he he mali moj :D hvala ti

al da objasnim...vermiculit je zakon i to treba koristiti, perlit se koristi samo kod doljnjeg sloja a ne i za gornji kao sto je vermiculit. prema tome jebes perlit.

kad sam rekla da otvaraju, mislila sam...panduri sada znaju cemu sluzi vermiculit. i MOZDA se tako jedan odluci vidjeti kod koga to ide i da ti dode na vrata. Moj frend je narucivao nesto za gljive iz holandije, sve mu je stiglo, za cudo zivo. Meni npr ono sto je stiglo je stalo na carini i sve se vratilo nazad al ajde lovu su mi vratili. Ali tom istom frendu su nakon nekog vremena dosli panduri na vrata, i rekli: narucio si nesto za gljive pa smo ti dosli pretresti stan..pa sad ti vidi.
dakle hocu reci, ZNAM da je vermiculit legalan i da ga nemaju zasto uzet, ali to ih ako itko posumlja moze oprtavdanom sumljom dovest do tebe i imaju ti pravo pogledati po stanu..samo toliko. pa sad ti vidi..jel vrijedno.

DC.lsd i ti ces uskoro da djelis savjete, ko veliki :wink:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Utipkao stotinu puta perlit i vermikulit i ništa! :cry:
mislim za Hr...izgleda da ga nitko ne prodaje???
Zna netko jel ima toga u Bauhausu ili nekoj sliènoj ustanovi graðevnim materijalom?! :shock: :shock:
Ili da poènem polako drobiti stiropor..hahaha :wink:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
vi koji trazite perlit i vermiculit..trazite samo vermiculit. perlit inace koristis samo za doljnji sloj a vermiculit za gornji. medutim vermiculit moze zamjeniti perlit, a perlit nemoze mjenjati vermiculit i zato....zaboravite perlit!!!!! ima ga u hrvatskoj samo treba imati veze :D

sretno
 
24.06.2006
1
0
0
Neznam kakve su lude sreæe imali ovi neki sto pisu da su naruèili Vermikulit iz Holandije a da im to nije oduzeto.I još im je otvoreno na granici i sve ok!? Meni su oduzeli spore na granici i jos sam imala posla sa kriminalistièkom. Blago vama kada vas hoæe a ja moram muku muèiti. Ono što ja znam je da kada na granici carina skuži Vermikulit odmah salju prijavu kriminalistièkoj, jer znaju oni o èemu se radi i za kakve svrhe je naruèen. Toliko od mene za sada.
Pozdrav!
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ljudi, ja i moj prijatelj smo uspijesno uzgojili gljive..Psilocybe Cubensis(Thai Ban Hua Thanon)..
i netreba vam vermakulit, ni perlit..vjerujte samo komplicira stvari...tesko ga je nabaviti i skup je..
samo vam trebaju spore...a za to postoji http://www.fsre.nl (free spore ring)
ja narucio i dobio bez problema...
za uzgojit micelij treba vam wild bird seeds...a to imate u svakom ducano...kod mene u Splitu je to bio Mercator...
to vam je hrana za outdoor ptice...nije skupa a odlicna je i puna hranjivih stvari...
kasnije stavit micelij u stajsko gnjojivo, mi smo koristili zemlji za cvijece i uspilo je..iako obicno u zemlju za cvijece ljude stave slame da da hranjivih tvari da se gljive mogu prikladno nahraniti i narasti...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Da nije stranica već malo zastarila možda? Kad se klikne na kontakti, cjenik itd pokaže "page not existing"...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
vi još o vermulitu-kukuu

kolko vam treba tog? oko15eura ju vreča od 200l-prodaju ga 300m od moje kuče inačer ga ja koristim za uzgoj vuje.
nek dodje neko od poznate ekipe na kafu kod mene u Lj i nek tera to :)))))
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
imate vermulit kupit koliko sam vidjeo u skoro svakoj prodavaonici sa gradevnim materijalom...i kao sto slo kaze nije uopce skupo...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ovo je stara tema i ima da je sada zakljucam....o vermikulitu ima posebno topik...kraj..pa pa...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.