Vermikulit & Perlit mix only grow iskustva ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2014
153
236
43
Koliko sam razumeo od jednog poznanika iz usa rekao mi je da moze da se gaji sa ovim mixom 75% parlit i 25% vermikulit samo i to je to plus ( dobro adekvatno djubrivo naravno ) pa sam hteo da pitam da li je ovde to neko probao ?

Navodno kada se biljka obere taj mix moze da se opere u vreloj vodi i ispira par puta i moze opet da se koristi sto bi prakticno znacilo da zemlja nije potrebna vec taj mix moze stalno da se koristi zvuci vise nego primamljivo definitivno je zanimljivo bar meni.

( da taj mix navodno zameni zemlju u normalnoj saksiji nije dwc sistem ) sta mislite ? jedini nacin je da se proba :) meni se mota po glavi.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Moze se i to funkcionira i vise nego dobro. Soilless grow nema zemlju. Uz ovo sto si napisao se inace jos dodaje kokos i eventualno sterilni treset. Moze se koristiti ponovo ali vrela voda nece bit dovoljna da skine korijenje. Postoji tekucina za to koja razgradi korjenje i mos opet sadit.
Moj sljedeci grow ce najverojatnije bit soilless
 
02.12.2014
153
236
43
I moj :) vec planiram nesto novo, u poslednjih par dana mozak mi se prepunio novim informacijama tako da planiram u ovaj sog sto sledi mozda na pola puta ili krajem novi sog uz taj bas sa tim gore mix-om.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Vermikulit i perlit u mixu način uzgoja zove se Hempy Bucket.Može se koristit i coco + perlit.To je jedan od najjednostavnijih načina uzgoja.Gnojiva moraju biti za hydro jer je Hempyu u biti pasivna hidroponija.Rezultati su veći nego zemlja i malo manji nego npr. Dwc.Uglavnom može se uzgojiti monstrum u 10l kanti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TheWriter
02.12.2014
153
236
43
Ja sam vise mislio sog u manjim tipa 2l gledao sam neke rezultate deluju vise nego impresivno od komsije u usa, tako jedna biljka u gore navedenom mix-u daje u proseku 15g suvog a zahteva ultra malo prostore 10x10 cm ili 12x12cm, i to sve od klona na 12/12 posle samo par dana vegetacija, a koriscena je 3-delna flora komplet od gh druga 2 za cvetanje i micro + magenzijum i kalcijum suplment.
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Htio bi napraviti kloner za lovorvisnje i aronije.Prvo sam mislio koristiti pijesak kao podlogu ali sam onda nasao jeftino perlit navodno 100l ispod 30kn.Moze li biti problema ako perlit nije "poljoprivredni" nego gradevinski?Prodavac ne zna/ne zeli reci?
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Na slici je perlit bio kao granule a ja sam dobio prah:poop: i puno manje nego je bilo deklarirano
To vjerovato nema funkciju drenaze kao kad je u granulama?Ikakve koristi od njega?
 
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Kad se vec pisalo o tome, ajde da i ja pitam nesto.
Ove godine Planiram growaT Black D.O.G od Humb.
Planirao sam u 70l, outdoor je u pitanju.
Sto se mene tice, zemlja je nepravazidjena, iz prostog razloga, prirodno staniste, okruzenje za koren.
Smatram da ne treba dirati ono sto je priroda sama preodredila tako kako jeste, bez obzira na sve.
Medjutim, posto planiram samo jednu biljku, jednu ali vrednu, zelim da postignem maksimum maksimuma, jer citam da daje neverovatne rezultate.
Pitam se..sta bi mi Vi predlozili staviti u te rupe. Koja kombinacija, u kom odnosu itd.
Ja sam licno mislio pomesati pola Florabele i pola PotH. Uz dodatak Vermakulita 1-2kg.
I da, u slucaju da je SoilLess, ako budem radio, Koje djubrivo takodje preporucujete??
Hvala unapred svima.
Zelim puno srece i uspeha u predstojecoj sezoni.:wave:
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Jeli iko probao ovu vermikulit&perlit kombinaciju ?
Ja sam već par godina na kombimaciji 50% coco , 50% perlit i sve je ok ali problem mi je nabavljanje coco supstrata jer ga u Hercegovini nema a vermikulit ima kupiti u istoj prodavnici gdje kupujem perlit
Problem je u tome što je vreća od 100 litara pa mi glupo kupovati toliku vreću samo za probu