Vertical grow par pitanjaca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Pozdrav

Zbog nedostatka visine nisam u mogucnosti napraviti box visine vise od 120cm i pao mi je na pamet eksperiment sa vertical scrogom. I zamislio slijedeće dxšxv 80x80x100, imam hps-icu 150w sa prigusnicom i starterom na koji moze i MH koju bi koristio u veg fazi. Za ventilaciju su zasluzni CT 125x400 na koji sam mislio spojiti wc vent 125mm sa protokom 155m2/h koji bi puhao zrak iz boxa kroz CT i hladio zarulju. Također sam mislio kupiti kontroler brzine venta zbog buke, regulacije protoka i vlage te kontroler temperature za paljenje venta. Upuh sam mislio pasivni i light trap i tu nastaje problem, ako stavim dolje taj pasivni upuh onda ce mi zrak cirkulirati uglavnom donjim dijelom boxa jer je vent ispod CT-a. Sad hocu li ga staviti mozda na gornju stranu boxa na dvije suprotne strane i eventualno neki pc za mjesanje zraka?

Kakav mi je odnos prostora i osvjetljenja, mozda je premal 150w?
Moja racunica je bila da stavim zicu u krug od 60cm,12cm mi oduzme CT i ostane sa svake strane po cca 9cm za vrhove i 15cm za razmak između žarulje i vrhova, dali je to ok, nisam nasao bas previše informacija na internetu, pa me zanima vaše mišljenje

Hvala
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
tako nešto sam planirao samo baš vertical, kupit cu jos jedan cjevni vent i staviti ga na za ispuh, kupio sam raćvu za odvod kanalizacije 125mm i planiram gore spojiti jedan cjevni vent, sa strane jedan WC vent da kupi zrak sa vrha boxa i dolje CT kroz koji ce prolaziti zrak iz boxa i hladiti zarulju
 

Prilozi

  • Bez naslova.jpg
    Bez naslova.jpg
    33,3 KB · Pregleda: 14