Vertical SCROG; Super Critical Auto Fem by Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pozdrav Vutro!

Nekim poznat, nekima manje poznat nije ni bitno. Prica ide ovako! Datum registracije na forumu je ujedno i prva godina kada sam se ja prvi puta sreo sa ovom dragoj mi/nam biljkom. Prve godine dramaturgija, potroseni zivci, lova i sve sto ide skupa s tim fkors :) Nakon toga vise manje uspjesno uz minimalna eksperimentiranja. Paranoje su kod mene na maximalnoj razini, medjutim u zadnje vrijeme mi apsolutno puca ku**c za sustav opcenito. Zasto ovaj nacin koji cu Vam predstaviti u daljnjem tekstu? Jednostavnije ne moze kontam, naime, od 1.1.2012. sam se selio 3 puta. Znaci ovo mi je treci stan u koji sam uselio prije cirka 15 dana. Jednako kako sam popusio stanove odnosno kako se odvijala ta situacija, slicna je bila i na poslu. Ostao sam i bez posla. Ne pisem ovo da Vam bude zao mene nego cisto da se opravdam zasto ove godine nema mene u šumi, te zašto cu samo da se igram :)

Nadalje, vec neko vrijeme citam dnevnike u detalje i spajam sebi neke detalje u glavu. I tako sam i spojio nesto sto do sada jos nisam vidjeo da je ovdje netko probao. Necu koristiti niti box, niti umjetno osvjetljenje niti bilo sta drugo osim PH metra kojeg imam od prosle ili predprosle godine iako sam se vec pravo ispraksao sa lakmusom i limunom. Stan je perverzija po pitanju prirodnog osvjetljenja. Nalazim se na dovoljnoj visini da u krugu 2 km tocno ( kupio na njuskalu mjerac udaljenosti) nema ociju koje bi me gledale. Jednako tako sam napravio improvizirani balkon unutar stana jer stan ima samo izbocenu ogradu.

Sve sto cete dalje vidjeti na slikama je cista improvizacija. Znaci sve sto imam je PH metar i nadam se kvalitetno sjeme (prvi puta iz ove ruke kupljeno). O sjemenu necu ovdje duziti koga zanima neka malo googla, ali uglavnom High ovo ono :)

Dosadasnje iskustvo mi nalaze da izricito napomenem da nista osim Teramagme kod mene kad je grow u pitanju ne dolazi u obzir

1.JPG

Proslu zimu sam sušio neki jastuk u dvoristu na stalku za susenje veša i padne mi snijeg sa krova na njega i totalno ga iskrivi. Nemam sliku stalka ali imam sliku onoga sto je ostalo od stalka. Naime, sve poprecne zice i dvije sa strane koje su drzale konstrukciju

02aparaturazascrog.jpg

Prije nego sto sam bilo sta poceo raditi sa zicama, odradio sam pripremu tegle u kojoj ce se radnja odvijati. Nakon obrade ona je izgledala ovako...

03pripremljenategla.jpg

Nakon sto sam izbusio rupe za drenazu i sve ostale koje ce mi mozda trebati, glave "zice" sam postavio ovako u samu teglu. Napominjem da su sve zice aluminijske tako da mi nece mjenjati svojstva zemlje!

04teglasaglavnimsipkama.jpg

Naime, rupe kroz koje idu te zice su sigurno 1 mm uze tako da sam silom nagurao unutra. Slika kako to izgleda ispod ( namjerno vire cirka 3 mm radi nagiba koji mi je potreban na prozoru )

05sasipkamaodozdo.jpg

Sljedeca slika je nakon montaze glavnih zica dok tegla stoji uspravno

06bezmreze.jpg

Sa poprecnim zicama

08sazemljom.jpg

Nakon toga sam dodao zemlju u teglu jer okomite zice koje dolaze na sljedecoj slici se ne vezu niti bilo sta drugo, nego se petljaju izmedju vodoravnih te ulaze u zemlju. Na taj nacin sam dobio perfektnu cvrstinu cijele konstrukcije

08sazemljom.jpg


Sljedeca slika prikazuje gotovu mrežu

09gotovamreza.jpg

Dvije sjemenke su stavljene na klijanje jutros, ocekujem ih sutra navecer da se otvore. Najkasnije preksutra idu u teglu. Planiram koristiti i neka Hesi gnojiva no o njima cu u kasnijim postovima jer sigurno sljedecih tri tjedna do mjesec dana nece biti govora o ikakvom gnojenju.



Planiram tu i tamo updejtat dnevnik. Namjera mi je ovdje bila prikazati nesto novo, nesto sto nije standardno, nesto iz cega svatko mozda moze ponesto nauciti. U svakom slucaju rispekt svima i do tipkanja :)

edit: uklonjena zadnja slika
 

Prilozi

  • 06bezmreze (1).jpg
    06bezmreze (1).jpg
    159,5 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Svaka čast, podržavam grow i pratim! :)

Sviđa mi se report zbog noviteta & ideje, e sad nadajmo se najboljem ishodu...
SCROG možda postane malen na pola puta, ali kako god može se lako produžit i dodat još mjesta za motanje grana,
u principu vjerujem da bi metoda trebala imati uspjeha. Sretno! ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nadam se da nece postati malen na pola puta. Mozda se i ne cini toliko velik, nisam napisao u postu gore tegla je 9 l. Mjerio sam maloprije mreza je cirka 1m2 tako da i ako bude viska onda ce da bude nesto hibridno :D Btw ne zaboravi da je automatik :)
Drago mi da ces pratit :D
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Srećno drug. Ne mogu na osnovu viđenog skontati gdje planiraš da saksija bude. Na prozoru ili...? I da, koliko sati direktnog sunca?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Sretno druže, iskustva imaš, znanja imaš, bit će zanimljivo pratit ovaj dnevnik
Paranaja neka bude na minimumu, pažnja i pamet na maksimumu i sve će biti OK

sretno i želim ti puno puno :sun2:
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Super sve izgleda, odlicna je ideja za sve..

Sada savjet, a taj je da ukonis ovu sliku gdje se vidi pogled s prozora jer mislim da odprilike znam gdje se nalazis.. neznam, mozda je nekome bitnije od mene da dozna isto ;)

ipak, to sam samo ja ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Uklonjena zadnja slika. Naime sunca ima prosjecno 12 sati dnevno ( mjereno zadnja 4 dana ). Napominjem jos jednom, ne planiram ovdje odraditi nesto pro odnosno nista sto ce biti po psu po pitanju dobivenog, nije mi to bitno. Bitno mi je isprobati ovu shemu vertikalnog scroga jer na taj nacin je onda moguce u boxu standardne velicine odraditi 4 komada sa perverzijama od rezultata sa 400 hpsicom ili necim slicnim. Zahvaljujem na najboljim zeljama :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ja imam jeben balkon ali nema sunca cijelo prijepodne mamu mu j....ovo kod tebe je jebena zanimacija cijelo ljeto-outdoor ali pod potpunom kontrolom, bez rizika,zavidim ti;)pratim u stopu:thumb:
 
  • Love
Reactions: Bizzzo
05.03.2012
19
12
0
32
to je to :)
svaka cast na trudu i zelji za ovako necim..nadam se da ce biti vise ovakvih grow-ova.. :)
znas sta radis,i nema greske,tako da su primedbe i zamerke nepotrebne..
pozdrav.. i srecno! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Malo o strainu

Strain: Critical Mass Auto-Flowering
Genetics: Critical Mass X reversed Big Buddhas' Automatic
Mostly 60% Indica 40% Autoflower
Flowering Period: From seed = 65 - 80 days
Height: 40-80cm
Yield: 800g/m2
THC Content: 15% +
Characteristics: Super Stoned, Long Lasting with a sharp sweet and classic undertone with a spicy hash and dark fruitiness in the taste.

Description:

Critical Mass X Big Buddha’s Automatic

Super fast, big yielding auto flowering strain, Created by 'Team Big Buddha' in Spain. The Critical Mas is a favourite plant of many growers looking for a huge yielding potent strong plant. We crossed the 'Critical' with our 'Automatic' pollen resulting in a super fast auto flowering strain. Expect a big plant with great yields in a time that is suitable for all!
The Critical Mass Automatic grows easily and will surprise you with great yields...a super fast potent plant!

Ima tko iskustvo sa sjemenom? Ono sto sam ja citao do sada je to da je strain relativno novi, te da je zahvalan...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
09.04.2012
43
13
8
53
Meni je ova ideja strava..... bit će jako zanimljivo....
e sad ... moram te pitat... dva automatika u 9 litara zemlje ... meni je to malo.... jupolova kanta od 20 litara bi bila idealna....
dali su sjemenke ubodene na istoj strani žice ili je svaka sjemenka na svojoj strani? ... jer ako su svaka sa svoje strane morat ćeš okretat vazu prema suncu....
i treće ..sorry na davljenju ali me zanima... mislim da bi dvije sative automatic veće narasle od 80 cm....
inače ideja je super... još nije kasno za outdoor automatik da se plete uz ogradu na balkonu....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Stavio sam dvije sjemenke na klijanje cisto da budem siguran da ce jedna proklijati. Ide samo jedna u tu teglu, a ako proklijaju obe onda ce ova druga biti u drugoj tegli pokraj dok ne pusti 3 ili 4 node i ide negdje van. Nju ne planiram dirati uopce dok ne dodje vrijeme za diranje :) ... Btw jos nije proklijala niti jedna cekam :) I da, ako ce ici preko 80 iako sumnjam ima mjesta na zici koliko treba, kao sto si mogao vidjeti ove poprecne zice su duze od ovih " glavnih ". Ne znam kako ti se cini ali jucer mjerih zica je blizu m2 tako da se stvarno ne sekiram oko toga :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Peti dan danas i jos nije nista isklijalo. Sjemenke su samo pocrnile i stoje. Doslovno provociraju. Ostavaljam jos dan ili dva i stavljam nove :/
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Ajde ajde, strpi se malo, znaju nekada i do 3 dana cekat ..samo polako ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.