Vertical SCROG; Super Critical Auto Fem by Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
S ovim postom se oprastam od kuje i od dnevnika. Smoke report eventualno, ali nisam neki od rijeci. Ne obecajem nista. Ukupno 49 g u ovoj turi. Prva tura ( onda jedna grana tko se sjeca ) 5g znaci 54 g sveukupno. Ako uzmemo u obzir da je cijeli zivotni ciklus bila na prozoru na maks 9 sati sunca ( vrijednost se smanjivala kako je i vrijeme odmical ) ja sam zadovoljan. Izvrsnu zimnicu sam dobio vec sada, odlicna ce biti jesen. Dok pisem ove rececenice ispred odlucio sam ipak da cu napisati osvrt na dnevnik i nacin na koji sam gnojio biljku. S postovanjem, odlicna ste zajednica!

ps. Grane su za paljenje šiše, a tegla je od 2 litre. U manjoj je trim i popcorn hedovi od kojih ce ici kolac neki, cemo jos da vidimo neka se kjura :p

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
 
Poslednja izmena:

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Oprah legendo čestitam ti od srca na uspješno završenom growu i naravno hvala ti što si se potrudio sve lijepo poslikati i predstaviti na forumu da svi vidimo i naučimo nešto. Može se reći da je tvoj dnevnik, pored zanimljivog scroga i dužeg cvjetanja automatika, obilježilo i obilato ispiranje medija.
Oprah je napisao(la):
DSC00903.jpg
DSC00905.jpg
Ovako po slikama bi rekao da si pomalo "utapao" korijen, odnosno korijenu ti je falilo kisika - zdravi korijen bi trebao bit snježno bijele boje, gotovo poput stiropora, a tvoj (barem po slikama) je smeđ.
Kad smo kod stiropora - znaš da je njegova uloga najznačajnija na samom dnu tegle, jer se upravo tamo s vremenom zemlja i korijen nabijaju - u slijedećem growu svakako vodi računa da više stiropora umiksaš ravnomjerno sa zemljom (više pri dnu tegle, sve manje ili ništa pri vrhu).
Ako u slijedećem growu planiraš flushati u toj mjeri, definitivno razmisli o dodavanju hidrogena na zadnjih par litara flusha da udijeli tu molekulu kisika korijenu koji se "utapa" na dnu.
Sad je sve više nego dobro prošlo, ali pod umjetnim svjetlom bi mogao imat više problema, jer Sunce je jedno i jedino - barem u našem planetnom sustavu ;)

Pišem ovo jer sam siguran da shvaćaš ove moje savjete dobronamjerno, U interesu mi je da od tebe i u budućnosti dobijem što kvalitetniji dnevnik, sa što manje cimanja

ps kad se sve skjura odvoji i spremi negdje jedan mali mali topić - sakrij ga od sebe...kad spušiš kompletno ljepoticu, napravi pauzu od nekoliko dana, te zatim zapali taj topić i napiši smoke report...ako budeš u stanju :)))) Još jednom respect.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Da, svjestan sam da nisam odradio "drenazu" kako spada. Isto tako i mjesanje stiropora. Hvala na opaskama. Ono sto mogu reci je da necu koristiti hidrogen sigurno niti u sljedecih growowima, nego cu jos samo intezivnije flushati. Korjena je opcenito bilo barem tri puta manje nego sto sam ja ocekivao. Stvarno hvala na opaskama dobro ce mi doci prije nego krenem sa novim dnevnikom.

Hvala svima na repovima i lajkovima :) !

edit: nakon cijelonoćne analize vlastitog dnevnika, dosao sam do zakljucka da nisam dovoljno dugo vremena ostavljao suhu zemlju nakom svih flusheva. U ovom slucaju idealno bi bilo zaliti 4 dana nakon flusha.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Evo smoke reporta dragi vutraši, čast je bila na rano jutro skuhat kavu i odvojit vremena pretočiti ove dojmove u tekst.

od jednog malog masnog hedića količine 0.35 smotana pljuga,
zapaljena i pljugana do pola, zatim slijedi pauza u kojoj ovo pišem.

Dim je gust, napunjen tako reći lijepom strukturom okusa.
Definitivno se osjeti esencija kvalitete i osobno mi je vrlo ukusno, ako mi vjerujete.
Kinez je pao u očima, čelo pod fejsliftingom a na licu osmijeh, jer složio bi se sam sa sobom
da ova sorta dominira radom, osjetim body high, glava bistra, ali zato oči zasjaju ko led diode,
podosta osjetim rad na facu, masira mi čelo i obraze i uspijeva izvući onaj blagoteleći osmijeh.
Dojam je takav, ali ogledalo kaže drugačije, 3 slojni podočnjak ispod oba oka. karamba! :D
Gigles smijeh me drži. hi hi hi

Stoga ocijene padaju sljedeće, ako mi vjerujete:

Okus: 7
Osebujan na svoj način, ali opet nemogu definirati na čega me podsjeća, ako u drugoj pljugi skužim dodat ću opis.
Zasada bi rekao težak minty okus. Ako odstoji još u staklenci, mogao bi se još dosta promijeniti.

Rad: 8.0
Da sviđa mi se, nije stonjara ali nije ni daleko od toga. Upravo i kako je ciljana mikroskopskim postotkom 50%-50%
Ubacuje me u raspoloženje, pozitivna vibra.Malo je frka što razvlači facu, ali šta sad,
kritično mora bit u nekom pogledu. Opravdava svoje ime.

Miris: 8.5
vuče mi na blago vočkast miris egzotičnog voća kao što je mango. Podsjeća na juicy fruit žvakaće gume točnije.

Munchies: DA, pozitivno otvara apetit na sve.
ako su grickalice pri ruci, kviki gric recimo trenutno trpam u sebe...

Utječe trenutno na mene u smislu, don't give a fuck about all, nije bitno koliko je sati i koji je dan,
jer već traje sat i pol i drži me u svom filmu dominatnom, neiskusniji bi mogli udarit u plafon glavom ako
nebudu spremni na Critical. Sa lakoćom jedne pljuge hajnira vrlo visok dojam. Očekivao sam žestoko, i potvrdilo se tako.
Kritično udari, pljugu sam dokraja reporta uspio tek riješit. Pjesme me uzimaju, čujem nekim drugim boljim ušima.
Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan sortom Critical. Oprah sve čestitke i pozdravi! hehe


Men at Work - Down Under - Official Music Video - YouTube
 

Prilozi

  • P9160552.jpg
    P9160552.jpg
    204,8 KB · Pregleda: 77

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Hvala frende!Tako se to pise smoke report. Uglavnom vjerujte mu meni je isto tako. Jedno sto bi ja nadodao je da ne preporucam pljuganje nikako preko dana.Odnosno ako morate nesto raditi ili obavljati, bolje nemojte zapalit! Ovaj dnevnik je sada potpun ali nije zavrsen. Dugujem i ja smoke report ali cekam da odstoji malo u teglici. Ovo sto je dellboy pusio je 3 dana u tegli provelo jbg :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Recept ala Oprah

Prije svega slika svih sastojaka grupno i pojedinačno

Grupno

image.jpg


Pojedinačno

Cirka 4 grama hedovine i kompletan trim od biljke. Cirka 15 grama


2_11.jpg



Close up


image.jpg



Kolač je pravljen za posebnu prigodu, radi toga i toliko sastojaka.Varijabilan je u svakom pogledu. Naime možete odraditi samo dio sa mlijekom i grizom, te dodati malo čokolade ili cimeta u smjesu ili na vrh.Umjesto keksa možete koristiti sto god imate kod kuce pri ruci.Uglavnom po željama i kriteriju tko šta voli! Šečerenje po vlasitoj želji u svim elementima. Šečer ide i u griz i u puding. Ja sam koristio Melasu umjesto šečera. Konačni ishod je bio laganije sladak, odnosno na ljestvici od 1 do 10 recimo 3. Pojeli smo po komad svatko i nakon sat vremena se osjetio rad. Cirka 2 sata. Totalno drugaciji osjecam u usporedbi sa pljuganjem. Ovisno o kolicina hedovine i trima si i dozirajte količinu kolača.


Petit keks, 5.99 kn


image.jpg



Mlijeko 2.8 % mm, 2 litre, 9.50 kn


image.jpg



Griz pakiranje od pola kile, korišteno 200 grama, 8.99 kn


image.jpg



Puding od vanilije Standard pakiranje od 3 komada, 4.99 kn


image.jpg



Čoksa, 5 kn


image.jpg



Bademi Standard 100 g, 10.99 kn


image.jpg



Napolitanke Kraš, Pakiranje od kg, korišteno 100 grama cca,


image.jpg



Ukupno 4 jaja


image.jpg



Stavite 0.7 deci mlijeka u posudu. Kuhate ga dok ne prokljuca. Kad prokljuca dodate Vutru. Konstantno mješanje 20 - 25 minuta.


image.jpg



Nakon sto ste završili sa kuhanjem mlijeka ocjedite masu na obicno cjedilo. Ocjeđeno mlijeko ponovno zagrijte i dodajte smjesu griza i badema


image.jpg



U medjuvremenu u tepsiju složite petit keks i natopite ga sa odprilike 2 deci mlijeka.


DSC00952.jpg



Odvojite bjelanjke od zumanjaka. Bjelanjke dodajete grizu pred kraj kuhanja.


DSC00963.jpg



Na blender narežete bademe na komadiće


DSC00964.jpg



Pomješate bademe i griz. Na svakom grizu pisu upute koliko griza treba staviti na koju kolicinu mlijeka. U ovom slucaju 200 g.


DSC00965.jpg



Narežete Čoksu na kockice kao što vidite na slici.


DSC00970.jpg



Žumanjke,puding i 2 kašike melase umješte u blenderu dok mlijeko zavrije i onda dodate smjesu. Kad puding pocne dobivati gustoču dodate narezane napolitanke u smjesu. Gadjajte pred kraj.


DSC00971.jpg



Kolač je gotov. Na petit keks sam izlio griz i razvukao na veličinu tepsije. Na griz stavite puding, a na puding u blenderu smiksate napolitanke + petit keks i pospete zajedno sa čoksom po vrhu kolača.


DSC00972.jpg



Prije nego kolač planirate poslužiti preporuka je minimalno 3 sata u zamrzivaču ili 12 sati u hladnjaku.


DSC00973.jpg



Kada je kolac spreman za rezanje, narežete komade kako Vam odgovara. ( ovisno o kolicini i gramazi vutre )


DSC00977.jpg



Sve preporuke za blender. Kupljen u konzumu, placen 65 kn


image.jpg
 
15.06.2012
42
15
8
33
uuuu kolac mi deluje jako ukusno:bale:bale:bale ,a mene zanima da li ima neki rad ....??? Imam strasnu zelju da ga smuckam ,pa ono da znam sta da ocekujem :ridinghorse:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Radi i to fino. Pocinje djelovati nakon sat vremena na nacin da osjetis tlak u ocima. 15 najstak minuta nakon prvih simpotoma pocinju trnci koji prolaze kroz cijelo tijelo. Doslovno od glave do pete...Cirka 20-30 minuta. Nakon toga je vodilo na smijeh. Mozes ga kontrolirati ali ako si recimo sa frendom i nema nikoga pokraj a i on je jeo, e onda ce biti urlanje doslovno. Nisam pojeo dovoljno da bi šljakalo duže od 2,2.5 sata ali eno stoji pola kolača u frižideru, kontam degustaciju opet pa onda malo detaljnije opisem situaciju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Still Dre
15.06.2012
42
15
8
33
Oprah je napisao(la):
Radi i to fino. Pocinje djelovati nakon sat vremena na nacin da osjetis tlak u ocima. 15 najstak minuta nakon prvih simpotoma pocinju trnci koji prolaze kroz cijelo tijelo. Doslovno od glave do pete...Cirka 20-30 minuta. Nakon toga je vodilo na smijeh. Mozes ga kontrolirati ali ako si recimo sa frendom i nema nikoga pokraj a i on je jeo, e onda ce biti urlanje doslovno. Nisam pojeo dovoljno da bi šljakalo duže od 2,2.5 sata ali eno stoji pola kolača u frižideru, kontam degustaciju opet pa onda malo detaljnije opisem situaciju :)
Hahahahaha :icon_lol::icon_lol::icon_lol: .... nemas pojma koliko si me obradovao :happy031:
tnx na odgovoru i uzivaj u ostaloj polovini :thumb:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Aktivator THC-a možeš naručit preko ebaya, imaš ih i u kineskim dućanima, mogu se jeftino nabavit. Ima čak i sa daljinskim upravljanjem, preko bluetootha!

Zbilja čudim se pitanju, krivo je postavljeno. Odnosno što si ti htjeo pitati je kolko sam skužio, kako si ''zadržao'' thc da ga neuništiš temperaturom?

Kroz masnoću, kroz mlijeko, margarin. Inače dinsta se smjesa sa margarinom i vodom, te se zatim procijedi od krupnog, i stavi na hlađenje, kako bi se odvojila voda od masnoće. Postoje varijacije na recept, ima ih mnogo, ali u principu nije znanstvena fantastika i nepostoji tzv. aktivator THC-a.
Margarin miješaš u tijesto, te pečeš na nižoj temperaturi, kako nebi thc uništio.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ili kao sto sam napisao iznad, uzmes litru mlijeka ili vec koliko mislis da ti je potrebno, odnosno koliko ti treba ili koliko planiras popiti i stavis vutru unutra. Kuhas po vlastitom navodjenju ali odprilike 30 minuta UZ KONSTANTNO MJEŠANJE!
 
21.06.2012
31
1
8
32
ekipa sorry na pitanju nisam vidio ostatak posta gdje pise mlijeko i kuhanje, znam da treba zivotinjske masti pa mi nije bilo jasno, a tapatalk aplikacija mi je sakrila taj dio vaseg posta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.