Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.08.2006
0
15
0
45
E ovako,poshto nema nigde posebna tema za vesti iz novina ili sa tv-a a koje se tichu marihuane onda koristim ovu priliku da otvorim jednu press rubriku u kojoj su svi dobrodoshli da chitaju i pishu o novostima iz sveta i njihove okoline a koje se tichu uzgajanja marihuane :!:
Dobro doshli... :wink:

Albanija - zemlja kanabisa!
U oblasti Fijera "travu" uzgajali predsednik opstine, ucitelj i inspektor.

LAZARAT - Mnogo sunca i vode, ali i siromastvo, anarhija, nepristupacna brda - ucinili su da postkomunisticka Albanija postane jedan od najvecih uzgajivaca i izvoznika kanabisa u Evropi.
Bivsi sef policije Dzavit Salja naglasava da se politika i droga ponekad preplicu u, kako se u Albaniji kaze, "kanabis politiku" i da su politicari cesto ignorisali problem proizvodnje droge jer je to moglo da ih kosta glasova.
Salja navodi primer oblasti Fijera, gde su kanabis uzgajali predsednik opstine, ucitelj, pa cak i policijski inspektor.
Vlasti su, kako navodi Rojters, ipak shvatile da je borba protiv uzgajanja kanabisa nacin da zadobiju ugled u medjunarodnoj zajednici, a premijer Sajli Berisa je pocetkom ove godine izjavio da ce "iskoreniti" tu biljku.
Mesto Lazarat na jugu Albanije bilo je srediste trgovine drogom i dugi niz godina zona u koju policija nije zalazila.
Mestani Lazarata su 2004. godine pucali na helikopter italijanskih specijalaca koji su iz vazduha fotografisali polja kanabisa. Jedan posmatrac koji je na proslogodisnjem izborima rasporedjen u Lazaratu izjavio je da je tamo "bilo vise kanabisa nego vinove loze".
Uprkos Berisinoj najavi, stanovnici Lazarata mislili su da ce ove godine njihov posao "cvetati" kao i obicno i da to sto pocetkom leta nije bilo akcija policije znaci da ce im vlasti opet progledati kroz prste i ignorisati njihove "useve".
Sada je, medjutim, policija unistila vecinu plantaza, a stanovnici Lazarata tvrde da je njihovo mesto izabrano da bi posluzilo kao zrtveni jarac.
-Sprovodimo akcije u ovom selu do kraja septembra. Ne mogu da kazem da cemo iskoreniti svaku biljku ali 90 odsto ce biti unisteno - rekao je regionalni sef policije Dasnor Kaja, posle trece racije u toj oblasti u poslednjih deset dana.
Ministar untrasnjih posova Sokolj Oljdasi ponovio je da vlati vise nece toleristati uzgajanje kanabisa, pa su u oblasti Lazarata uhapseni i neki funkcioneri zbog posedovanja 100 kilograma marihuane.

Izvor: Dnevne novine "Press".

Gajio marihuanu

LAZAREVAC - Policija je u Velikim Crljenima kod Lazarevca u sredu zatekla Vukadina S. (57) sa sedam sveznjeva marihuane koja se nalazila u kanalu u neposrednoj blizini njegove kuce. Stabljike marihuane posecene su sa parcele od oko jednog ara, gde je uzgajana na iskrcenom zemljistu.
U navedenih sedam sveznjeva bilo je 107 stabljika marihuane, koja bi, po proceni, u suvom stanju trebalo da bude oko 5 kilograma. Protiv Vukadina S. policija ce podneti krivicnu prijavu zbog postojanja sumnje da je proizvodio i prodavao drogu.

Izvor: Dnevne novine "Press".

Uzgajivaci droge na slobodi

PIROT - Milodrad Cucuz (25) i njegov brat Zarko (23), kao i Dragan Lilic (23), studenti medicine, ekonomije i biologije kojima je pre osam dana odredjen pritvor zbog sumnje da su proizvodili i prodavali drogu, juce su pusteni iz pritvora i branice se sa slobode.
Braca Cucuz i Lilic uhapseni su posto je na imanju njihovog rodjaka u selu Poganova kraj Pirota zaplenila 85 kilograma sirove marihuane koju su uzgajali.

Izvor: Dnevne novine "Press".
 
Poslednja izmena od urednika:

Vor

23.11.2005
13
3
0
Ljubitelji opere preferiraju 'magiène gljive'

Znanstvenici sa Sveuèilišta u Leicesteru odluèili su se pozabaviti glazbenim ukusima ljudi i naèinom života koji glazbeni ukus nosi sa sobom. Zakljuèak je vrlo interesantan.


Bilo da se radi o klasiènoj glazbi, operi, rocku ili popu, droga je prisutna u svim tim glazbenim pravcima, tvrde znanstvenici. Obožavatelji svih glazbenih pravaca probali su droge, no u tome ipak prednjaèe oni koji najviše vole elektronsku glazbu i odlazak u klubove u kojima DJ pušta upravo takvu glazbu.

Više od èetvrtine ispitanika s kojima su znanstvenici radili, a koji vole klasiènu glazbu probalo je marihuanu, dok ljubitelji opere preferiraju "magiène gljive".

Studija je raðena na uzorku od 2.500 ljudi, a objavljena je u znanstvenom èasopisu Psychology of Music.

"Ljubitelji mjuzikla u ovom su se istraživanju istaknuli kao grupa s najboljim manirama, najmanjim postotkom konzumiranja droga i kriminalnih radnji, za razliku od ljubitelja hip-hopa i plesne glazbe, za koje se pokazalo da su u posljednjih pet godina imali i više seksualnih partnera odjednom te su meðu najveæim konzumentima droga", istaknuo je dr. Adrian North, voditelj ovoga istraživanja. :lol: :shock: :D :)

http://www.net.hr/webcafe/page/2006/09/18/0045006.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: domini and neda
27.08.2006
0
15
0
45
Zahvaljujem se kolegi Vor-u shto se prvi (i jedini do sada) setio da dopuni ovu temu... :dobrodoshao: :respekt:
Treba svi da se ugledate na Vor-a i da napishete barem komentar na postavljenu vest... :x

@ Vor:

Chitao sam taj chlanak negde vec al' zaboravih da ga okachim na net... ali, hvala tebi josh jednom shto si se setio :D
 
27.08.2006
0
15
0
45
Pa naravno da me imate, ceo sam vash :D
E jbm mu mater, ovih dana nishta o drogi u novinama, bice valjda sledecih dana... :roll:
 
27.08.2006
0
15
0
45
Ooops... tek sam sad izvalio kako je ovo moje zvuchalo... :oops:
U pravu si kolega Petre, bolje da nema ali je opet zanimljivije chitati o tome kako se u Albaniji spaljuju polja marihuane nego kako je neku babu zgazio neki maloletni pijani lik... :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: domini

Vor

23.11.2005
13
3
0
Policija zaplijenila 2,4 tone kokaina

0007007.17.jpg

Španjolska je policija u nedjelju zaplijenila 2,4 tone kokaina skrivenog na brodu koji je plovio pod britanskom zastavom i uhitila tri osobe koje sumnjièi za krijumèarenje droge.

Droga, èija je ulièna vrijednost veæa od 200 milijuna eura, najveæa je kolièina ikada zaplijenjena na Balearima.

MINISTARSTVO POTVRDILO HAPŠENJE
Ministarstvo vanjskih poslova potvrdilo je da je Ibizi uhapšen jedan hrvatski državljanin osumnjièen za krijumèarenje droge. Veleposlanstvo je u kontaktu s policijom, sudom te s obitelji uhiæene osobe èiji identitet nije objavljen.

Ophodnja obalne straže presrela je katamaran, koji je plovio pod britanskom zastavom, u blizini Ibize.
Istražitelji su pretragom broda otkrili kokain. Krijumèari drogom su iz Hrvatske, Bugarske i Èeške, a policija vjeruje da pripadaju veæoj, meðunarodnoj mreži.

Ja mogu samo reci...puno loveee :p :p :p

http://www.net.hr/crnakronika/page/2006/09/25/0005006.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: domini
27.08.2006
0
15
0
45
Poljakinja koja je sadila marihuanu kako bi smirila zhivce svojoj kravi optuzhena je pred sudom u gradu Lobezu za uzgajanje narkotika, objavila je policija.
"Krava je bila 'prilichno divlja', jednom choveku je chak slomila ruku, sve dok mi neko nije predlozhio da joj u hranu dodam malo kanabisa", isprichala je zhena policiji. Od tada pretvorila se u jagnje, dodala je. Zhena je seme navodno kupila na pijaci, a stabljike marihuane uzgajila je do visine od tri metra.

Izvor: Dnevne novine "Press".

Shta reci na ovo, osim, bilo bi lepo kada bi i kod nas na pijaci imalo da se kupe semenke kanabisa... :rofl:

Pola pushi, pola kravi daje... :ludaci_lol:

Pozharecachka policija uhapsila je Denisa M. (21) iz Manastirice. Pretresom njegove kuce pronadjeni su 17 stabljika kanabisa i ukradeni "jugo".

Izvor: Dnevne novine "Press".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: domini

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Nisam èitao (tj, nisam kupio te novine, a i inaèe ne kupujem više nikakve novine - poras'o mi standard, sad koristim WC papir), al' videh danas neki naslov da su na kvantaškoj pijaci u Beogradu zaplenili tonu gudre (pretpostavljam da je u pitanju Vu) koja došla iz Albanije i još pokupili nekoliko dilera pride. Zna li ko šta o tome?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
PRESS

U busu pronadjene sadnice

BEOGRAD-Na granicnom prelazu Kelebija,na ulasku u Srbiju,carinski sluzbenici otkrili su juce u autobusu "Laste" beogradske registracije,600 sadnica marihuane i kantu od 5 litara bezbojne tecnosti jakog mirisa,saopstila je uprava carina.
Sadnice marihuane pronadjene su u prtljazniku autobusa,upakovane u putne torbe,iako su svi putnici i vozac tvrdili da nemaju nista da prijave.Vozilom je upravljao L.M. iz Temerina,protiv koga pokrenut prekrsajni postupak.

"-jadne biljke...koji idiot transportuje sadnice kojima treba 15 dana da izrastu na tu velicinu-"
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Samo ne znam zašto su protiv vozača pokrenuli prekršajni postupak? :?
I nervira me ona qja u Beogradskoj hronici (tv emisija na RTS 1) što pita onog glavnog u Lasti "Šta ćete preduzeti povodom toga?", i lepo joj čovek kaže: Ništa
:p
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
znas sta je moje misljenje..mada neznam kakav je statut "Laste"..

ali 600 sadnica ne moze da stane u 3 torbe
znaci da je covek imao bar 10-15 torbi sto je malo sumljivo da neko unese u prtljaznik autobusa 10-15 torbi...
mozda po statutu Laste vozac mora da prijavi policiji ako mu je nesto sumljivo u transportu(jer bi se Lasta na taj nacin ogradjivala od ovakvih stvari)...
zato je i pokrenut prekrsajni postupak a ne krivicni..
 
27.08.2006
0
15
0
45
KANABIS I DALJE NA CRNOJ LISTI:

Marihuana ce i ubuduce biti na "crnoj listi" zabranjenih supstanci Svetske andti-doping asocijacije (WADA), odlucheno je posle burne rasprave na sastanku u Lozani.
Direktor nauchnog programa WADA Olivije Rabin rekao je da kanabis mora da ostane na listi zabranjenih supstanci jer shteti zdravlju sportista.
- Marihuana pomazhe jer njenim konzumiranjem nestaje osecaj straha, shto je vazhan chinilac za postizanje boljih rezultata. Takodje, ti sportisti su opasni po sebe i druge - kazao je Rabin.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa ubi me ako sam razumeo sta je hteo da kaze sa ovim zadnjim
Takodje, ti sportisti su opasni po sebe i druge - kazao je Rabin.

sta to znaci da ces da poludis od marihuane i da krenes redom da ubijas po ulici... :shock: :ajm_vit_stupid:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Juèe u "Dnevnom Avazu" u Crnoj Hronici izašao èlanak (što mogu da skeniram ako treba...) da je u HR kao zakon za 1 joint 3-5 god. robije (i to fino naslov "Za joint robija" ovako nešto...!!!
Jel istina to sviju vam????
 
28.09.2006
3
3
0
42
Bem te æoravog, Bezze_Sa. Pa prièamo o tome veæ danima na drugom topicu. Posjedovanje 1 jointa: 3 - 15 godina robije po novom Kaznenom Zakonu RH koji je 02. listopada stupio na snagu. :evil: :evil: :evil: :evil: