Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Tako nesto sam i mislio_Ovi iz vecih kuca nemaju muda da objave takvo sta.A ministrica vam je...mislim...loodilo.Kad bi morao da biram izmedju nje i ovog naseg trafikanta,tacno ne znam koga bi izabrao.Katastrofa totales.

Ali jos jednom svaka cast onome ko je tekst napisao i onom ko ga je objavio.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
18.10.2006.

Beogradska policija zaplenila je 16. oktobra ove godine 31 kilogram marihuane i istražnom sudiji privela lice osumnjièeno za neovlašæenu proizvodnju, držanje i stavljanje u promet opojne droge.

Na punktu u Lipovaèkoj šumi zaustavljen je automobil marke “folksvagen”, model “pasat” podgorièkih registarskih oznaka.

Prilikom pretresa automobila, u specijalno prepravljenom rezervoaru za gorivo i u šupljini prednjeg dela, pronaðena su 32 paketa oblepljena braon selotejpom, u kojima se nalazilo 31 kilogram opojne droge marihuane.



Tom prilikom je uhapšen EDIN O. (37) iz Podgorice, koji je danas priveden istražnom sudiji.

Pretresom stana, koji je Edin O. iznajmio u Beogradu, pronaðena je manja kolièina marihuane i pištolj marke “CZ” M70, kalibra 7,65mm.

Protiv Edina O. je podneta i krivièna prijava zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materijala iz èlana 348 KZ-a.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38


Izvor: Jutarnji List (CRO)

Gamad se tu hvali kako uspješno pronalazi zasaðenu "drogu", umjesto da traže mafijaše sa heroinom i sl.
 
28.09.2006
3
3
0
42
:( hej, samo nabrzaka da se javim... oprostite na neprevoðenju i neposjeæivanju, isprièavam se i žao mi je, ali trenutno stvarno imam gužvu na poslu i totalni kaos u privatnom životu. Ne ljutite se, ja stižem èim uspijem malo prorijediti raspored... do tada, budite mi lijepi, pametni i naduvani... i za mene :wink: :maryjane:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
bronèana djevojko ne frkiraj se zbog neprevoðenja samo opušteno kolko ide, ide.
cannebosanac je napravio dobar dio prijevoda al nikako da instaliram word da ga mal uljapšam sa hebrejskim slovima, i ušminkam sa nekim pojašnjenima..
totalno mi žao tvog frenda
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Nije iz novina, ali je sa Tv (jutarnji program B92). Parafraziram:
Na sinoænjem koncertu (06.11.) 50 Cent-a ljudi iz prvih redova su na binu bacali ciagrete, a Cent i ekipa su ih zdušno palili iako je u BG Areni najstrože zabranjeno pušenje. :twisted:
Mislio sam da ovi na B92 malo bolje kapiraju neke stvari.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
"Danas"



Pazi ludilo!Nasli skoro 4 grama.Ne znam da li je smesno ili zalosno.A kilogrami drogetine im pod nosom prolaze svakodnevno...bruka...Eh zivote,varalice stara. :x
 
Izostavit????
Èovjek je izgubio 75 kila i ti bi to izostavio? Ma kako neki ljudi ne cijene...ma pustimo sad to.
Što više èitam tih novosti o legalizaciji to sam sve više sigurniji u sljedeæu tezu: OSTALO JE SAMO PITANJE VREMENA BRAÈO, SAMO PITANJE VREMENA!
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Danas sam procitao u Vecernjim novostima u naslovu sex u osnovnoj skoli kako klinci svasta rade a izmedju ostalog i puse vutru...
Pa se navodi da koriste lake droge uz konzumiranje alkohola da bi pojacali dejstvo...
E sad se ja pitam sta je ovde droga ako se predstavlja cannabis kao droga a alkohol nije ali udara zesce ?

ajde ako ima neko novine od 10.12.'06 neka okaci text ovde
 
10.08.2006
23
2
0
http://www.net.hr/webcafe/page/2006/12/25/0205006.html

Potencijalni uzgajivaèi kanabisa dobili su neobièan božiæni dar od grèke policije - savjete kako ga uzgojiti, kako postiæi što bolju kvalitetu i veæu cijenu... Kirine, što se èeka?
Iz izvještaja se može nauèiti da se kanabis sije u veljaèi i ožujku, a žanje tri mjeseca poslije. Tekst obiluje savjetima o sušenju, prosijavanju i prešanju listova.

"Kvalitetan obraðeni kanabis mora se moæi mijesiti, a onaj koji nije èist lomit æe se", kaže se u policijskom izvještaju i dodaje da kanabis uzgojen u stakleniku èesto postiže cijenu i do 12 puta veæu od onoga koji je uzgojen vani.

Kanabisovo ulje, "koje se dobiva kuhanjem preraðenog kanabisa s odgovarajuæim omjerom masnoæe i vode", èesto se upotrebljava umjesto obiènoga maslaca u pripremi slatkiša .

Svi ovi korisni podaci dolaze iz najnovijega godišnjeg izvještaja odjela za narkotike grèke policije. U izvještaju je i statistika o broju uhiæenja i zapljena droge, a sve je objavljeno na internetskoj stranici ministarstva unutrašnjih poslova.

"Tekst je dobro napisan, živahan i koristan za sluèaj da cijene kanabisa naglo narastu: požurite se i proèitajte ga dok ga ne skinu s interneta", napisao je grèki dnevnik To Vima.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Apropo ovih policijskih saveta iz Grèke:
ako ljudi budu kuvali Vu u vodi zajedno s nekakvim masnoæama, baš æe dobiti hash ulje, kako da ne.
Dobra im fora da tako ljudi upropaste trud.
A i to da je ova iz staklenika 12 puta skuplja od outdoor-a - netaèno. Najjeftinija albanska puška je tamo 2 Eur pa naviše, a grèki outd. (inaèe izvanredan) je 5,6,7,8 pa i više eur, dok su indoori od 8 pa najbolji do 12 Eur.
 
01.01.2007
1
0
0
Pozdrav iz travom prekrivenih LESTANA, ja sam citao u Kuriru o nekoj babi sto ima 120 i nesto godina, iz Indije, i sto pusi travu ceo zivot, znaci zdrava je ko dren, prica bez problema, ima brdo dece i unuka....
Ljudi moramo da ubedimo druge da trava nije droga, jer ako hocemo u Evropu, moramo da pomerimo neke granice i da se osavremenimo.
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Neverovatno otkrice srpske policije
Fabrika droge u rudniku

U prostorijama preduzeca „Drajver farm“ iz Loznice, u selu Kostajnik kod Krupnja, pripadnici Uprave za borbu protiv
organizovanog pronašli su pre tri dana 2.000 stabljika biljke kanabis sative odnosno marihuane. Pronadena je i specijalna
oprema za uzgoj, sušenje i preradu ove droge. Juce je uhapšeno troje clanova medunarodne organizovane kriminalne grupe
- Holandanin Hendrik Lugters (50), Rus Akimov Sergej Grigorijevic (47) i Loznicanin Dragan Kosic (47),
koji su privedeni istražnom sudiji u Šapcu.
Prema saopštenju policije, ovoj grupi pripadao je i Slovenac Ljubo Graš i Dragan Micic Pikula iz Loznice,
koji je u bekstvu i za kojim je raspisana poternica MUP-a.
Informaciju o Holandaninu UBPOK je dobio od Interpola Brisela koji je za Hendrikom Lugtersom raspisao medunarodnu
poternicu kao pripadniku medunarodne kriminalne grupe koja se bavila ilegalnom trgovinom velikim kolicinama marihuane,
ciji su pojedini clanovi uhapšeni pocetkom godine, kada je belgijska policija zaplenila više od 11 tona te droge.
Skupa adaptacija
Ljuba Graš, Micic i Kosic su u januaru prošle godine sa direktorom Rudnika „Stolice“ u selu Kostajnik ugovorili zakup
rudnika, upravne zgrade i rudarskog okna, nakon cega su poceli sa adaptiranjem zgrade predvidene za proizvodnju kanabisa
(marihuane) u veštackim uslovima.
U leto prošle godine, u Kostajnik je došao i Holandanin Lugters, nakon cega su u rudnik dopremljena cetiri velika filtera
za vazduh, a zatim ventilatori i elektrooprema. Do kraja godine, dopremljene su i rolne sa folijom kojom su obloženi podovi
i zidovi u prostorijama u prizemlju upravne zgrade. Lugters je potom svakog meseca dolazio u rudnik i fotografisao objekat i opremu.
Pocetkom godine zapoceti su i radovi u upravnoj zgradi, neki zidovi su zazidani, postavljene plasticne folije i ventilatori,
a radove su izvodili elektricari i limari. U februaru je u objekat dopremljeno oko 2.000 saksija i 360 džakova sa zemljom
za cvece. Nakon završetka radova Lugters je zamenio sve katance i brave na vratima i zadržao kljuceve kod sebe,
pa su od tada pristup u adaptirane prostorije imali samo on, Kosic, Graš i Akimov.
Pocetkom aprila zapoceta je proizvodnja marihuane. Semenke marihuane su stavljane u sundere za klijanje, a u prostorijama
je raspršivacima održavana vlažnost, temperatura je postizana jakim sijalicama, a ventilacioni sistem je omogucavao
strujanje vazduha. Sistemom za zalivanje preko kapljica vode, biljkama su dodavana dubriva i drugi stimulansi za rast.
Kada su biljke dostigle visinu od 10 centimetara, presadivane su u velike saksije, a sa biljaka je potom ubiran cvet i sušen
u veštackim uslovima, meren i pakovan u kese za distribuciju. Ovakvom proizvodnjom u jednoj godini bilo je moguce izvršiti
pet do šest berbi marihuane, dok bi u prirodnim uslovima bila moguca samo jedna berba godišnje.
Poslove oko zasadivanja biljaka, kontrole temperature, vlažnosti, osvetljenja, zalivanja, dubrenja, branja cvetova i pripreme
za prodaju obavljali su Lugters, Kosic i Akimov, saopštila je policija.
Otkrivanje najsavremenijeg pogona za proizvodnju marihuane, kakvog, kako tvrdi ovdašnja policija, „nema do Kolumbije“ ne prestaje
da bude tema broj jedan u Krupnju.
Posle prvog šoka meštana, mnogi se sada prisecaju detalja koji su im bili „cudni“.
- Jeste, bili su tu neki stranci sa nekim našima iz Loznice. Trošili su kamare para po kafanama, džekirali se.
Govorilo se da u rudniku proizvode šampinjone i da sve izvoze - kaže stalni gost kafane u neposrednoj blizini rudnika.
Opštinari saznali iz novina
Ni celnici opštine nisu želeli da govore za novine jer su za „ceo slucaj saznali od novinara“. Iznajmljivanje upravne zgrade rudnika, naime, bilo je objašnjeno namerom da se tu gaje šampinjoni, ali je nikao savremeni pogon za proizvodnju marihuane u kome je samo jedna sijalica koštala 300 evra. U prostorije se ulazilo u belim odelima, sa rukavicama i cizmama, a u takvim uslovima konoplja je sazrevala za 25 dana. Mnogi se sada pitaju kako je sve ovo moglo da ostane neprimeceno.
- Kako je moguce da niko od silnih inspekcijskih službi ne ode u kontrolu u rudnik. Pa u moju radnjicu svaki cas dolaze razni inspektori. Kako je moguce da opštinarima „promakne“ da niko nije prijavio radnju ili preduzece, a svi su znali da se u rudniku radi. Gde je sad Poreska uprava - ogorceno prica vlasnik ducana u Krupnju.
- Zakupci rudnika su mesecno struju placali i po 600.000 dinara. I to nikom nije bilo sumnjivo. Nekome ce tek leteti perje zbog toga - rekao je celnik jedne stranke u Krupnju.
P.S.Nadam se da ce oprema da bude na rasprodaji. ;)
RADE69

Izvor:Blic
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Pa nisam video da je neko o njoj pisao ili mozda ja gresim, nebitno ako skodi sto sam je izbacio ja se izvinjavam. :?:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Medozar