Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
DEDE je napisao(la):
Pozz gargamel..

ma ne kazem ja da je netko diler jer je imao 150g trave...
ali cinjenica da su dobili nalog govori da vjeojatno ima nesto vise u igri.
neznam zasto bi se netko usro u stanici zbog 0.3g, vece su sanse da je netko druko.
sve je moguce, pitaj boga sta je bilo.
a uostalom, i da je diler, pa sta sad, nije zato jadranka...



on nije imao domacicu vec homegrown skunk...
malo too much stardusta?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
stardust je napisao(la):
zato ljudovi ako sadite ne prodavajte!!! nego imajte za sebe i frendove najblize.ja sav visak podijelim..jedne lipe nisam uzeo niti necu jer mrzim dilere!!!
Ubuduče ne govori ni da dijeliš. Najbolje nitko, radi sebe.
Dakle, kojim slučajom vas uhvate i slučajno znaju da ste tu na forumu, znaju koji nick imate i šta pišete. Ja vjerujem da bi drukčije gledali nekog tko spominje da puši SAM jer je bolestan, opuštaga da ne misli na teže droge, pomaže u borbi protiv nesanice, pomaže za otvaranje apetita......................
A kad pišete da dijelite dobrim frendovima, sucu je slobodno pomisliti da prodaju frendovi iako je on uvjeren da samo puše. I javi se netko "pod pritiskom" koga je frend počastio....Nisam ni počeo a pogledaj koliko sjebanih opcija. Sucu je laše po PS-u opaliti 3-5 godina da se ne misli previše. A još je nemoguče znati kakve je volje sudac...
Mnogo je opcija, onda je bolje imati neki alibi. Misliti prije nego se napiše ili uradi nešto.
Evo i pljuga je pri kraju:)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ma ok je datum ,bitno da nema nekih skroz starih prožvakanih vijesti.

A kako slatko izvađen naslov iz konteksta
Ovo je rečeno:
" ističe da su svi ovisnici o teškim drogama počeli s marihuanom, premda to ne znači i da će svatko od njih postati teški ovisnik."
A ovo je naslov:
" svi su ovisnici o teškim drogama počeli s marihuanom":assshaking:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Globalna komisija o politici prema drogama, u kojoj je 19 aktualnih ili bivših šefova država ili vlada, bivši glavni tajnik UN-a i drugi uglednici, pozvala je na nov pristup ograničenju zlouporabe droga kako bi se sadašnja strategija strogog kriminaliziranja droga i zatvaranja konzumenata zamijenila s borbom protiv kriminalnih kartela koji kontroliraju trgovinu drogom.

'Globalni rat protiv droge nije uspio, posljedice su razorne za pojedince i društva diljem svijeta', navodi se u izvješću koje je objavila Komisija u četvrtak.

Studija poziva na 'eksperimentiranje vlada s modelima zakonskog reguliranja droge' te dodaje: 'Ova preporuka se posebno odnosi na marihuanu, ali mi također ohrabrujemo druge eksperimente u dekriminalizaciji i zakonskoj regulaciji'.

U svijetu ima 250 milijuna korisnika nedopuštenih droga, a manje od desetine njih uvrštava se u korisnike, dok su milijuni uključeni u uzgoj, proizvodnju i distribuciju, prema procjenama UN-a citiranim u izvješću.

U studiji se ističe da inicijative za dekriminalizaciju ne dovode do znatnijeg povećanja uporabe droga.

'Sada je vrijeme da se razbije tabu na raspravu o svim opcijama politike prema drogama, uključujući alternative zabrani droga', rekao je bivši kolumbijski predsjednik Cesar Gaviria.

Među 19 članova komisije su aktualni grčki premijer George Papandreou i bivši predsjednici država, bivši glavni tajnik UN-a Kofi Annan, britanski poduzetnik Richard Branson i bivši američki državni tajnik George Shultz.

Komisija zaključuje da su u nacionalnim i globalnim politikama kontrole droga hitno potrebne korjenite reforme.

Komisija je također preporučila zamjenu kriminalizacije i kažnjavanja ljudi koji su korisnici droga. Zemlje koje se nastave oslanjati na prisilu u provedbi zakona, trebaju se usredotočiti na organizirani kriminal i trgovce drogom.

Također se preporučaju alternativne kazne za male i početne narkodilere, jer većina tih ljudi nisu gangsteri ili organizirani kriminalci.

Ostali članovi Globalne komisije su bivši meksički predsjednik Ernesto Zedillo, bivša predsjednica Švicarske Ruth Dreifuss, bivši brazilski predsjednik Fernando Henrique Cardoso te bivši guverner američke središnje banke - Federalnih rezervi, Paul Volcker.

OBJAVIO JEDAN PORTAL U HRVATSKOJ PRIJE NEKIH 20-AK DANA
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Dali se to nesto desava sa velikm mocnicima ili je to jos jedna od tema MAZANJE ociju javnosti. Meni lici na vec proverenu formulu " dajte nesto sirotinji da nerazmislja puno ".
Da se razumemo ja sam za dekriminalizaciju marihuane, ali sam jos veci protivnik globalizacije i koncerna. Sad ako bi ovo proslo u EU i svetu sta dalje? Svi navedeni razlozi za neuspeh su tacni ( globalni rat ), iako su to skoro svi znali da nece uspeti.
Sad usvojili su to i doneli nove zakone, ko ce dobiti licencu da moze da proizvodi. U holandiji je samo jedna ustanova ima pravo da proizvodi i izvozi medicinsku marihuanu ( koliko ja znam ). Jer to znaci da cemo svi mi ostali moci samo iz holandije narucivati il ce svaka zemlja imati pravo uzgoja. Po meni je to monopol i onda nismo daleko odmakli jer ce nam oni odredjivati sta mozemo i sta ne ( moderno demokratsko uredjenje mozes a nemozes ). Tako da meni uvde nesto nemiri kako treba. Dosad su nas kljukali rat pa onda vremenske katastrofe pa rat pa nuklearna katastrofa a sad treba nesto novo smisliti da se sirotinja zabavlja sa necim a da nerazmislja. Bilo bi super da se dekriminalizuje mara ali po meni je vece pitanje kako ce to uraditi da nebi ispalo da smo kriminalcima dozvolili zakonski da rade. Mozda to pojedincima nije bitno ali za sta se mi zalazemo: 1. Dekriminilizacija medicinske marihuane ili 2. Slobodno konzumiranje marihuane na odredjenim mestima. Po meni velika razlika.
Veoma mi je drago sto se mocnici raspravljaju uvezi toga jer to znaci da se desava nesto. Da na kraju nebude da su to uradili kao paravan za koristenje kanabidola u raznim lekovima ( nemogu licencu staviti posto je to prirodno i svako ga moze kuci uzgajati i pripremiti lek, nema licence nema zarade )
U danasnjem svetu kojeg pokrece novac sve je moguce i nista nas nebi trebalo iznenaditi.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Sve to stoji al ako nisi upoznat u EU se radi na tome da se zabrani upotreba ljekovitog bilja.Ko hoče da proizvodi ljekovito bilje morat če dokazat da ta biljka raste u njegovoj zemlji več 15 god. i u nekoj drugoj zemlji članici isto 15 god.E kat to dokaže morat če biljku patentirat!
Shvati to kao prekretnicu šta se biljaka i patenata tiče.A meni osobno to smrdi da se to sve radi zbog naše biljke a ne zbog ostalog ljekovitog bilja.Tako da če močnici nači načina kako da patentiraju proizvode od naše biljke.Još ka tome da dodam da če to patentiranje biljki koštat oko 150 000$ po biljci.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Codex Alimentarius se odnosi samo ako misliš stavljati biljku na tržište za prodaju,
nitko neće braniti ljudima da sade određene biljke za svoje potrebe.

Dok "stvarnu" legalizaciju Kanabisa koče UN-ove konvencije o drogma,
koje se mijenjaju veoma teško ili nikako.