Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Neće nitko moći patentirati prirodne supstance, već je njihov cilj da se sve ono što se ne može patentirati
zabrani promovirati kao lijek ukoliko se ne izvrše dugotrajna testiranja i dokažu lijekovita svojstva.
E to je već problem, iako mi smo snalažljivi po prirodi pa onda jednostavno takve stvari reklamirati pod
hranu, dok se u pozadini "zna" koja su lijekovita svojstva.

Znači problem je ušutkavanje komercijalnog alternativnog tržišta, ne toliko ova regulacija hrane i sl.
Iako i meni osobno to sve ide na ***** još od kad su ono suptilno počeli s uvođenjem standardiziranog
izgleda krastavaca, rajčica i GMO-a ... pa sreća na kraju odustali.

Ali sve je na nama, ne moramo prihvatiti ništa ako nećemo, ljudi samo trebaju prestati biti ovce.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Slažem se u potpunosti al tu priču za ljekovito bilje nisam tako shvatio.
Radi se stvarno o patentu da možeš proizvodit i stavljat u promet ljekovito bilje.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
mr.dr.Smok je napisao(la):
Al ajmo gledat malo dalje!
Nikad do sad se nisu mogle patentirat stvari koje priroda daje a sad se to mjenja.Zašto??

Novac je jedini razlog.
Moramo biti svesni toga da ta trula masinerija placa miliarde raznim pametnim ljudima da smisle kako prodati nesto. A pored toga se finansiraju razne partije koje jedino mogu da ponude cuvanje ledja. Ni slucajno dabise pomoglo ljudima jer danasnje vrednosti ( ima ih uopste osim novca ) se odnose na to ko je vise zaradio. Nikome od mocnika nije potrebno odobriti prirodme lekove jer u tom slucaju oni gube iz svog novcanika. Pa kolika masinerija stoji iza jednog leka. To su milioni radnih mesta ( to nam oni serviraju kao jedan od razloga ). EE kad bi sad izaslo u javnosta da ta i ta biljka to i to leci onda bi otisao na livadu, planinu i ubrao tu biljku il kao i mi indor. Zamisli sad od " 100.000.000 " ljudi 20 % samo da krene da se leci prirodnim putem to je 20.000.000 i koliki je gubitak to za koncerne lekova.
U vremenu kao nasem ko ima para mozemu se sve. Za njih nema zakona oni su privilegovani ( tako oni misle ). U istoriji koja se stalno ponavlja ne jedna Francuska revolucija se desila a i to je najbolje. Dotle ce nam stezati kais dok sirotinji nepukne film i na vesala sa bogatunima. Pa krenimo ispocetka, mozda i neko od nas to dozivi.
Damije znati kome je napamet palo "standardiziranog izgleda krastavaca, rajčica i GMO-a ... pa sreća na kraju odustali".
Nama sitnoj buraniji ostaje samo da se nadamo da cenam baciti koske da glodjemo, jer ako izadjemo na trgove sa transparentima da trazimo nesto dobicemo po glavi ( nemoj, nemoj druze plavi samo ne po glavi ). A kad vide mocnici da je sad previse gusto bacice nam kosku da se smirimo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ovaj podatak o smanjenju amigdale i hipokampusa je točan.
Samo su zaboravili spomenuti da je studija napravljena na osobama koje su konzumirale
Kanabis na dnevnoj bazi, i to više od 3 jointa kroz razdoblje duže od 15 godina.
Znači mogli su oni konzumirati i 10 komada dnevno zadnjih 30 godina,
bitno je da ulaze u kriterij - >3, >15, svakodnevno.

I još samo spomenuti da je rađena slična studija provedena na pušačima duhana i dobiveni
su približno isti rezultati. Pametnom dosta, ... zaključak je očigledan.
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
He-Man je napisao(la):
Neće nitko moći patentirati prirodne supstance, već je njihov cilj da se sve ono što se ne može patentirati
zabrani promovirati kao lijek ukoliko se ne izvrše dugotrajna testiranja i dokažu lijekovita svojstva.
E to je već problem, iako mi smo snalažljivi po prirodi pa onda jednostavno takve stvari reklamirati pod
hranu, dok se u pozadini "zna" koja su lijekovita svojstva.

Znači problem je ušutkavanje komercijalnog alternativnog tržišta, ne toliko ova regulacija hrane i sl.
Iako i meni osobno to sve ide na ***** još od kad su ono suptilno počeli s uvođenjem standardiziranog
izgleda krastavaca, rajčica i GMO-a ... pa sreća na kraju odustali.

Ali sve je na nama, ne moramo prihvatiti ništa ako nećemo, ljudi samo trebaju prestati biti ovce.
Ja ne vidim ništa loše u ovome i treba uvesti kontrolu "alternativne medicine" jer travari za razne svoje pripravke tvrde da lijeće sve moguće bolesti a nemaju nikakvih dokaza da stvarno lijeće a neke biljke mogu izazvati negativne reakcije u kombinaciji sa lijekovima ili drugim biljkama.

Najveća prevara tzv " alternativne medicine" je homeopatija koja se temelji na ideji da se simptomi neke bolesti mogu izliječiti tako da se tvar koja inače izaziva iste ili slične simptome jako razrijedi.

znači ako želiš izliječiti npr. nesanicu po homeopatima trebaš uzeti neku tvar koja inače izaziva nesanicu recimoneku stimulativnu drogu kofein ili amfetamin (speed) i jako ga razrijediti i tu otopinu popiti.

Evo jedan zanimljiv članak koji razotkriva prevaru homeopatije:
Homeopatija - purgativ za nov
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Ne slažem se s tobom, konačna odluka hoćeš li koristiti lijekovito bilje je na tebi samom, mnogi pripravci liječe, ali jbg ima gamadi koja nezna sto radi i glume neke travare i šamane (čitaj Luka Hodak xD) i tu dolazi do kontraidikacija, ali opet, tvoja mora biti ZADNJA ;)....
 
06.11.2010
35
6
0
121
Promijenjen zakon o posjedovanju droga, ima li tko ima vise informacija? (samo znam da je sad nama jos gore) :(
Prije je bilo kolko ja znam nesto tipa za posjedovanje droga novčana kazna ili kazna zatvora do jedne godine, a sad pise samo za posjedovanje droga kazna zatvora do 6 mjeseci.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
U nacrtu novog kaznenog zakona sve su kazne raspolovljene od starog bez obzira na krivično djelo.
Al je kvaka u tome da se kazne do godinu i pol zatvora,okrivljenike ne šalje u zatvor nego lječenje,dobrotvorni rad i novčane kazne.
To piše na kraju zakona u obrazloženju novog zakona.