Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma di?

"Policija u Bijeljini zaplijenila je šest grama marihuane od lica čiji su inicijali T.Đ, a od početka godine do kraja aprila na području Centra javne bezbjednosti /CJB/ Bijeljina zaplijenjeno je 310 grama ove opojne droge. Marihuana je zaplijenjena juče."
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Ocajno, stvarno sramota. Al jos vec je sramota sto sami korisnici, pa cak i clanovi ovog foruma misle slicno, pa svako malo vidim neki post u kojem se spominje magicni "skank"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JackBlack

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ova mora da pusi taj sinteticki skunk​
28s24og.jpg
 
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
Iako je opasnija od heroina, ljekari zagovaraju upotrebu marihuane u medicinske svrhe
in AKTUELNO, VIJESTI jun 4, 2013 @ 20:48 0


marihuana-300x200.jpg
Foto: Ilustracija

Anketa uglednog naučnog časopisa “New England Journal of Medicine” otkrila je kako čak tri od četiri doktora preporučuju upotrebu marihuane za ublažavanje bolova kod pacijentica s uznapredovalim rakom dojke. U anketi je sudjelovalo 1446 liječnika iz 72 svjetskih zemalja te 56 država i provincija Sjeverne Amerike.
“Bili smo uistinu iznenađeni rezultatima ankete, koji su pokazali da čak 76 posto doktora podržava upotrebu marihuane u medicinske svrhe, iako je njezina upotreba u većini zemalja svijeta još uvijek zabranjena”, kažu autori ankete.
Marihuana je u SAD-u na razini federacije ilegalna, a američke vlasti tvrde da nema nikakvih pozitivnih medicinskih učinaka te da je čak opasnija od heroina i LSD-a. Ipak, već je 19 zemalja legaliziralo kanabis za medicinske svrhe, a opće je poznato da marihuana ima blagotvoran utjecaj u slučaju mučnina, bolova ili nesanice, koji su česti simptomi raka dojke.
Većina ispitanika svoje mišljenje obrazlaže djelovanjem marihuane na ublažavanje simptoma kod žena oboljelih od karcinoma dojke. Ipak, naglašava se kako se marihuana ne može koristiti baš u svakom slučaju i kod svake žene oboljele od karcinoma te kako bi se, ukoliko je to moguće, prvo trebale iskušati “tradicionalne” metode liječenja.
Američka Administracija za hranu i lijekove (FDA) je već odobrila uporabu dvaju lijekova čije se djelovanje temelji na kanabinoidima iz marihuane. Ovi lijekovi ne izazivaju ovisnost, ali ne djeluju tako brzo kao marihuana koja se puši.



http://www.znamo.ba/iako-je-opasnija-od-heroina-ljekari-zagovaraju-upotrebu-marihuane-u-medicinske-svrhe/
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
24.10.2012
22
18
3
33
s0va je napisao(la):
a sta kazu? opojna droga "skank"! Jel to neka nova droga? :knockknock:
Tipican primjer uplitanja drzave u privatnu incijativu i radinost.
..nekad sam zelio da obidjem svijet , a danas zviznem motu I svijet obilazi oko mene.. ;-)
Eto nam drzave, umjesto da daju ljudima poticaj oni ih jos hapse
Covjek je fino trazio podsticaj od Lijana/ministra i dobio prvi milion za plastenicku proizvodnju ,a sto povrce nije prolazilo na trzistu seljak se okrenuo onome sto se moze prodati
KUPUJMO DOMACE !!!
VUTRA MADE IN BIH !!!
NO MORE SKANK FROM ALBANIA !!!
uzese covjeku kruh iz ruku sram ih bilo
Zabranjuju marihuanu ,koja ima ljekovita svojstva...dokazano.
Dozvoljavaju duhan i alkohol...ubice...dokazano.
kakim vam se u izraz opojna droga. a pogotovo opojna droga skank. provincijo!
Nema NISTA smijesnije nego termin "OPOJNA DROGA SKANK"... hahahaaha
Pa majku vam neupucenu, neobrazovanu! Nema boljeg, zdravijeg i lijekotvornijeg bilja od cannabisa!
Legalize it! ...a ja se pitam sto je vuva poskupila..pfff ITD.........
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons