Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
a pazi zadnju recenicu majko mila :

Zbog štetnog dejstva na centralni nervni sistem ovu drogu nazivaju još i "otrovom razuma".


nebulozen ja
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Nije mi jasno kako ih policija samo pronađe, piše kao pretragom doma, za ovog kolegu jednog člana našeg foruma.... Što se mene tiče nije uopće upitno dali treba kažnjavati nekoga tko ima 134 biljke u vrtu. Treba, naravno da treba, ali također treba povući jasnu liniju između komercijalnih growera i onih koji gaje par biljčica radi frule iza posla.

Znam da je ova debata već uzduž i popreko prepričama, ali me svaki put opet naživcira.

Gledam te članke i čitam, i moram priznati da me ponekad uhvati jebena paranoja, naručujemo preko nekih webshopova, stvaramo kod kuće idealne uvijete za rast marice, posjedujemo maricu, duvamo je i ne gledamo sebe kao neke kiminalce, međutim zakon to sve vidi drugačije.

Naša fikus ministrica je definitvno napravila totalni paradoks u sustavu kažnjavanja, minimalno 3 godine radi posjedovanja. Ljudi to su tri godine zatvora, tri godine naših života ona stavlja na kocku, tri godine u kojima se toliko toga može napraviti, stvoriti zaraditi, doživjeti.... Tri godine je definitivno brojka koja meni svaku noć kad legnem u krevet prođe kroz glavu....

Po mom mišljenju treba povući crtu i reći, da u hrvatskoj postoji određeni broj konzumenata marice, i na temelju toga treba reći da se sve količine do primjerice 5 grama smatraju neznatnim količinama radi kojih se neće pokretati kaznena prijava.

Opisati nas kao narkomane, preprodavače, ovakve onakve je za mene uvreda.

Uredno obavljam svoj posao, plaćam poreze, borim se sa istim problemima kao i ostali hrvati današnjice, imam kredite, odgajam djecu i jedina razlika između mene i ostalih hrvata je ta da nakon posla, kad djeca odu spavati, da nakon roštiljade u prirodi ili neke druge aktivnosti jednostavno volim zapaliti svoju frulu, opustiti se, nasmijati i uživati.

Ovakav inkvizicijski pristup svemu tome definitivno stvara više problema i oduzima više novaca ovoj državi, nego da se skupi 50, 100, 200 stručnjaka i već jednom progovori o svemu tome i kaže jasno i glasno, da u nama konzumentima nije problem...

Pozdrav svima
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
sta kaze tportal:
Jedno selo od marihuane zaradi 60 milijuna eura Selo Lazarat, poznato kao središte proizvodnje marihuane u Albaniji, ove godine od uzgoja nekoliko vrsta nizozemskog kanabisa očekuje prihod od 60 milijuna eura
spacer.gif
(+ Kliknite na sliku za uvećanje )
spacer.gif
List Gazeta Shqiptare otkriva da su ove godine zasađene površine veće nego ikad, a mještani su u organizirani uzgoj uložili poprilične sume novca.

Mještani su organizirani i kada je u pitanju zaštita od policije – iako je u proljeće, vrijeme sadnje, upriličeno nekoliko susreta predstavnika lokalne vlasti i policije, uzgajivači ne namjeravaju odustati od biznisa u koji su investirali.

Već ranije je bilo slučajeva da su mještani svoje plantaže štitili i oružjem, no vjeruju da do obračuna s organima vlasti ove godine neće doći.

Prije dva tjedna albanska je policija u predgrađu Gjirokastra, grada na jugu zemlje, uništila 8200 sadnica kanabisa vrijednih oko četiri milijuna eura. Ipak, list procjenjuje da će ta regija i ovoga ljeta biti posve izvan nadzora države i zakona.
spacer.gif
B.S.
srijeda, 13.8.2008.
moj comentar je DUGO ZIVILA ALBANIJA!
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
 

niksvutraman

Banned
Banovan
16.08.2008
10
0
0
33
Lucifer je napisao(la):
Nije mi jasno kako ih policija samo pronađe, piše kao pretragom doma, za ovog kolegu jednog člana našeg foruma.... Što se mene tiče nije uopće upitno dali treba kažnjavati nekoga tko ima 134 biljke u vrtu. Treba, naravno da treba, ali također treba povući jasnu liniju između komercijalnih growera i onih koji gaje par biljčica radi frule iza posla.

Znam da je ova debata već uzduž i popreko prepričama, ali me svaki put opet naživcira.

Gledam te članke i čitam, i moram priznati da me ponekad uhvati jebena paranoja, naručujemo preko nekih webshopova, stvaramo kod kuće idealne uvijete za rast marice, posjedujemo maricu, duvamo je i ne gledamo sebe kao neke kiminalce, međutim zakon to sve vidi drugačije.

Naša fikus ministrica je definitvno napravila totalni paradoks u sustavu kažnjavanja, minimalno 3 godine radi posjedovanja. Ljudi to su tri godine zatvora, tri godine naših života ona stavlja na kocku, tri godine u kojima se toliko toga može napraviti, stvoriti zaraditi, doživjeti.... Tri godine je definitivno brojka koja meni svaku noć kad legnem u krevet prođe kroz glavu....

Po mom mišljenju treba povući crtu i reći, da u hrvatskoj postoji određeni broj konzumenata marice, i na temelju toga treba reći da se sve količine do primjerice 5 grama smatraju neznatnim količinama radi kojih se neće pokretati kaznena prijava.

Opisati nas kao narkomane, preprodavače, ovakve onakve je za mene uvreda.

Uredno obavljam svoj posao, plaćam poreze, borim se sa istim problemima kao i ostali hrvati današnjice, imam kredite, odgajam djecu i jedina razlika između mene i ostalih hrvata je ta da nakon posla, kad djeca odu spavati, da nakon roštiljade u prirodi ili neke druge aktivnosti jednostavno volim zapaliti svoju frulu, opustiti se, nasmijati i uživati.

Ovakav inkvizicijski pristup svemu tome definitivno stvara više problema i oduzima više novaca ovoj državi, nego da se skupi 50, 100, 200 stručnjaka i već jednom progovori o svemu tome i kaže jasno i glasno, da u nama konzumentima nije problem...

Pozdrav svima



da lucifere imas totalno pravo samo zato kaj zapalim frulu i lagano zacibam ne znaci da heroin dilam a sad ce idem navuzgati jako dobrog šita a za njih plave seljacine boli me kita.a lucifere kolko su tebi djeca stara zamisli da oni sa jedno 14 15 probaju travu ko kak sam ja probo.ali mislim da trava nije vrjedna zivota.je ona super samo kaj je ilegalna pogotovo u hrvatskoj al nekuziim zakej ako je to bog stvorijo na zemlju.ljudi su to pusili i ljecili se s travom prije puno godina a sad nas love zbog jednog jebenog gans-a.mjesto da love ubojice i silovatelje!!!!!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
da da živjela albanija ali do sjutra

mislite li vi da oni ispiraju biljke ?
mislite li vi da ne prskaju insekticidima do zadnjeg dana?

e pa grdno se varate

đubre do zadnjeg dana da bi imali više
i prskaju do zadnjeg da ih nešto ne pojede
nisu ludi da za 15 dana izgube milione da naša pluća sačuvaju

mislite o tome dok kupujete smeće
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
bas oni znaju kad i sta ce prskat, prskaju oni bespotrebno, samo da se prska i tko zna s cime. Ma fuj. Uzgajam u vrtu puno povrca za sebe i s nicim ne prskam. Bljak prskanje. U mome vrtu se samo na proljece niti ne pestiha, samo se posije, tao i biljke... Ako ce rasti, neka rastu, ako nece, sijacemo opet... :*
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
zelenikawasaki je napisao(la):
ma nebih se smjelo jel se sudi po zakonu države na čijem je teritoriju isti prekršen... ja bas pito kolegu s pravnog faksa...:postcrisis:

Ako je tako kod nas onda jbg, ali znam da neke drzave sude stracima po zakonima njihove drzave.