Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Krmelj

Banned
Banovan
21.10.2010
51
124
33
"Minimalna kazna za uzgajivače opijuma i konoplje (osnovnih derivata za proizvodnju heroina i marihuane) povećava se na godinu dana sa ranijih šest meseci. Čak i onaj koji samo drži veću količinu narkotika (dakle, ne jedan džoint) može se kazniti zatvorom od tri do 10 godina. Do sada su kazne za posedovanje narkotika bile znatno niže, a dokazivanje namere za distribuciju droge uvek je stvaralo probleme tužilaštvima. " :fuck::crazyd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
najvjerojatnije je već kažnjavan ili nešto, jer po zakonu...za ponovljanje djela kazna je od 5000 - 20000 kn, ovisi kakav je sudac/sutkinja...onda on/ona gleda tvoja novčana primanja, tj. pita i provjerava da li si zaposlen ili nezaposlen, itd., možda ima para pa mora platiti novčanu kaznu , a možda su mu i ponudili pišanja kao drugu opciju, a on hoće dimit :razvaljen:: pa je odbio testiranje i prihvatio novčanu kaznu :D
iako je naše sudstvo u banani i sve je moguće, teško da je dobio takvu kaznu za tu malu količinu i još ako mu je prvi put
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: čićo mićo

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Ja mislim da ti je kod nas još na koju je se sudac digao nogu :D .Vidim ljude koji su growali a nitko od njih nije odležao dana...:mario::
pa pročitaš nešto tako....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
To je stara vijest, portali je svaku godinu ubacuju na sajtove...odavno se zna to za Kinu... Zar nije niko procitao ovo:
https://www.pdf-archive.com/2014/09...cannabis-enciklopedija-verzija-3-7-9-2009.pdf

Ima tu još mnogo štošta... Preporuka... :D

EDIT: Citat iz iste enciklopedije:
Herbarijum kineskog cara Šen Nunga iz 2740 godine p.n.e. predstavlja prvi pisani zapis u kojemu se na konoplju referira kao biljku koja može biti delotvorna u lečenju malarije, konstipacije, reumatskih bolova, odsutnosti duha i „ženskih problema“ (menstrualnih bolova). Drugi kineski travar preporučivao je mešavinu konoplje,smole i vina kao analgetik za vreme operacije.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
he, he, cudan neki dan, evo i na b92 vest, izgleda da nas prate ovdenaka :D

Kinezi u medicinske svrhe koristi ovu biljku još pre 2.500 godina
U kineskim grobnicama na planinskom vencu Pamir otkriveni su najraniji poznati dokazi o upotrebi kanabisa.
IZVOR: TANJUG PETAK, 14.06.2019. | 11:19
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
marihuana-a3_lat.jpg


pod mac bato :rofl:
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ovećava se na godinu dana sa ranijih šest meseci.
za koju zemlju ti ovo pricas druze,u Sr je i dalje isto ,ako dodjes na osnovni sud i imas samo posedovanje i konzumiranje zatvorska kazna je predvidjenja od 6mes do 3god,a ako imas zakaceno uzgoj,prodaja-distribucija i licna upotreba i suditi se normanlno na visem sudi tu je kazna od 3-10god,pricam o marihuani.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
predloženim izmenama zakona u SR
pravilno kazes -predlozenim-,nije jos usvojeno i stavljeno u zakonik kao gotova stvar.Mediji su cista propaganda kojoj diktira drzavna vlast sta ce pisati da bi uplasili kroz mendije lerdije na ulici i ljude koje se u to upustaju.A posto trenutna vlast je svesna da polako ce doci legalizacija i kod nas to im je jebada sad usvojiti jer moraju onda opet menjati i odvajati zakonik sto se tice marihuane,za ostale narcotike treba se dici maksimlana kazna sto je veca moguca da se taj koren kriminala i trovanje nase omladine iskoreni i sasece bukvalno u korenu.
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Velike firme ulažu u pivo od kanabisa i poslastica za pse od marihuane
Velike kompanije se utrkuju za svoje parče kolača sa sve većeg tržišta kanabisa, ali rast tog tržišta bi mogao biti promenljiv, pokazuje istraživanje.


284095
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Ko donese punu kantu đubreta, dobije besplatan džoint
Internetom kruži fotografija sa Jamajke na kojoj se vidi obaveštenje, istaknuto na jednoj plaži, koje obaveštava da će svako ko iz okeana izvadi kantu smeća, u zamenu za nju dobiti jedan džoint.

285633


ne mogu ni da zamislim kako bi to kod mene u selu izgledalo, na svakom drugom, trecem cosku neka deponijica,;
koliko bi svi bili naduvani :lol:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Kanađani mogu da naruče marihuanu na kućnu adresu, a zatvorenici koji su osuđeni zbog njenog posedovanja biće pomilovani!
Nekoliko sati pre otvaranja brojnih prodavnica kanabisa u kanadskoj pokrajini Njufaundlend i Labrador, jedan savezni zvaničnik je izjavio da će Kanada pomilovati sve koji su prema starom zakonu osuđeni zbog posedovanja do 30 grama marihuane.
 

Kalpsiz

Ma hajte molim vas
15.04.2019
392
1.923
143
31
Vozdra raja evo jedne vijesti i moje teorije malo mozda. previse gledam narcose i el chapo ::banjahanje::::kauboj::::poguzi::

https://www.google.com/amp/s/amp.bl...gster-attacke-auf-mesut-oezil-id15437904.html

vjerovatno ste procitali Kolasinac otjerao dva napadaca golim sakama. A Özil uteko.
Meni to sve izgleda inscenirano jer realno gledajuci to uopste nije tesko izvodivo. a nisu nesto agresivni ni bili dosta toga se ne vidi. Ali moje misljenje je da stekne popularnosti dobar marketing ;)