Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143

Nema na vestima - ali je vest za sve ljude koji se bore za legalizaciju.

Dragan Alargić ČE

Nema ga više , ne znam tačno od čega je umro - ali ko i svi - ne mogu da verujem . Bio je skoro uvek nasmejan ... Hapsili su ga .. Bio je na kanabis marševima, pomagao ljudima ... delio za džabe ulje ...
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
vidim u intervju prica da su njegovi iz porodice poumirali od kancera, moguce da je i on. uglavnom nisam
znao za njega ali mi ga je zao, neka pociva u miru.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Danima su ljudi na stranici Irke pitali šta se desilo ? I krenula je da raste tenzija - iako ništa više nema smisla ako neko umre ... ipak je logično da ljudi žele da znaju zbog čega je umro tako mlad čovek , zaslužan za širenje informacija o lekovitosti kanabisa.
I onda malopre konačno neko nezvanično saopštenje od njegovog druga: ( kopirala sam tekst samo bez linkova )

"Slusam danima kako se nagadja, svako iz svog razloga pita, a ja samo znam da niko od nas ko je poznavao naseg brata nema reci, zavladao je potpuni muk. Naseg prijatelja, brata, saborca nema vise medju nama. Stotinu pitanja bez smisla, coveka nema pa nema . Ljudi umiru ali dela mogu biti besmrtna. Dragan Alargic je bio covek koji se zalagao za slobodu biljke Kanabis celim svojim bicem, ulozio je sate u edukaciju, organizaciju udruzenja, pravljenje leka. U jednom momentu je bio i lisen slobode za radi toga, ne da se nije zalio vec je ponosno bio spreman da odrobija koliko god treba za radi istine. Tog kobnog 9 oktobra je resio da napravi puno CBD leka koje je nameravao da podeli obolelima, ali nesto ga je sprecilo. Praveci lek za obolele desila se eksplozija i on je nastradao, 14 .10 u vecernjim casovima je preminuo. NEKA SVIMA BUDE ZA NAUK, ULICA, ULICA I SAMO ULICA JER DA BILJKA NIJE NELEGALNA, DA LJUDI IMAJU NORMALNE USLOVE ZA UZGOJ, DA IMAJU TEHNOLOSKIH USLOVA ZA BEZBEDNO PRAVLJENJE LEKA OVAKO NESTO SE NIKADA NE BI DOGODILO- DRAGAN-CHE BI I DALJE BIO MEDJU NAMA !!!!! Naravno treba istaci da se dogodilo osobi sa ogromnim iskustvom u pravljenju leka. AKO ZELITE DA UCINITE ISTA ZA DUSU POKOJNOG BRATA HEROJA, ONDA SVI NAPOLJE SA ZAHTEVIMA ZA SLOBODNU SADNJU I ZA UVOZ MASINA ZA KUVANJE LEKA !!!! KANABIS JE LEK!!!!!!!!!!!!! DRAGAN ALARGIC 19,4.1978-14.10.2019 "


Ovo što pročitah zamrznu mi krv u žilama ... Kakva ironija sudbine , kakva tragedija za porodicu ! kakva užasna smrt ......
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ovo što pročitah zamrznu mi krv u žilama

:upiii: Kakav debilizam...

Znam da nije za uporediti, ali tolika stigmatizacija kanabisa je postala nerealna. Ja u zadnjih godinu, dvije nisam cuo da neko pada sa kolicnom heroina, kokaina, portali su puni vijesti da je neko pao sa "opojnom drogom skank" ili "materijom koja asocira na bla,bla"

Uglavnom neke mizerne kolicine, klinci sa gram dva, pa neka je i 100 grama i jos kad vidjeh da ovoga gore nabijaju na kolac samo zato sto je nosio majicu sa listom marihuane, zapitam se, jesam li ja to pao sa marsa?
Kakvi to ljudi meni kroje sudbinu? I dokle cemo šutjeti?
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.040
15.539
358
Znam da nije za uporediti, ali tolika stigmatizacija kanabisa je postala nerealna. Ja u zadnjih godinu, dvije nisam cuo da neko pada sa kolicnom heroina, kokaina, portali su puni vijesti da je neko pao sa "opojnom drogom skank" ili "materijom koja asocira na bla,bla"

Uglavnom neke mizerne kolicine, klinci sa gram dva, pa neka je i 100 grama i jos kad vidjeh da ovoga gore nabijaju na kolac samo zato sto je nosio majicu sa listom marihuane, zapitam se, jesam li ja to pao sa marsa?
Kakvi to ljudi meni kroje sudbinu? I dokle cemo šutjeti?
Da, dokle?
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Strahota. Ceo današnji dan sam mislila o tom nesrećnom momku ... ko zna u kakvim mukama je umro ...

Dokle ćemo ćutati ??? Pa zauvek ili doživotno .. jer mi mali ljudi koliko god da nas ima - smo predali svoje moći glasanjem za ove debilčine koji su na vlasti i koji nikome nisu omiljeni - čak ni međusobno jer ih drži samo tal - oni postoje na dođem ti - ja tebi ti meni i to je zatvoren krug - ko u onom vicu o sinu što ga je tata zaposlio i oženio ćerkom Bila gejtsa. Da nije tragično bilo bi smešno . Sve se spinuje i oni za sve imaju rešenje tako da ostanu tamo gde jesu i pokradu i rasprodaju ono što je ostalo na Balkanu . ista su gamad i kod vas i kod nas .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A gle,ipak su kapsule u igri. Ako se ne može više braniti,mora se nekako zaraditi.
Veliki postotak populacije konzumira alkohol. Od tog postotka,samo jedan dio su alkoholičari.
Osobno sam mišljenja da neodgovorna upotreba kanabisa nije mit,a očito je i farmacija na tom tragu.
Pare su u pitanju...
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113