Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Ja bio i da vam kazem pre svega to je turisticka atrakcija , a tog tipa zabave nema nigde u svetu mozda sad u nekim americkim gradovima gde je tamo vise biznis nego neka zabave. Amsterdam je grad od milion zitelja i pre tome je idealan za grass provod posto u 2019 su otvoreni 12 novih coffeshopovi to neverujem da ima smisla zatvoriti.Ove price su stare vec 10tak godina pa svake godine dupliraju se prihodi osim ove vec minule 2020 gde su prosli malo "lose". Ja recimo sam posetio 3-4 coffeshopove i cisto svatio da bolji grass imaju manje poznati od one gde se dnevno zaradjuje i do 1milion eur recimo najveci je buldock a najlosi je. Da rezimiram u Amsterdam nikad nece da prekine ovaj biznis koji donosi zabavu pre svega manje tuce manje alkohola i pritom pune kase sto drzavne sto gradske kasiceprasice :).Pozz i svako zeleno ;)
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Koliko sam ja skužio i gledao do sada u Amsterdamu imaju veoma malo incidenata vezanih uz konzumaciju Vutre sa lokalnim stanovništvom, dapače primjetili su da broj ljudi koji konzumira Vutru pada ali im glavni problem predstavljaju turisti koji se napuše pa rade probleme. Zbog toga su oni ljuti na te turiste ali nevirujen da će zabranit konzumaciju jer im je ipak to ogromni udar na gospodarstvo grada koji praktički može živit od turizma koji je usko povezan sa Vutrom.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Istina, al navodno je vladino istraživanje pokazalo da 58 % stranih turista koji posjećuju Amsterdam dolazi uglavnom radi konzumiranja droge smiley9934
"Amsterdam je međunarodni grad i mi želimo privući turiste, ali zbog svog bogatstva, ljepote i kulturnih institucija...kazala je gradonačelnica Halsema dodajući kako je tržište kanabisa preveliko i da ima previše veza s organiziranim kriminalom. Halsema dalje pojašnjava da bi grad mogao ostati "otvoren, gostoljubiv i tolerantan", ali u isto vrijeme otežati život kriminalcima i smanjiti masovni, niskobudžetni turizam."
Slične zabrane, potkrijepljene zakonom iz 2012. godine, već postoje u gradovima poput Maastrichta i Den Boscha, koji se već dugo žale na prevelik broj posjetitelja pušača marihuane koji prelaze granice iz Belgije, Njemačke i Francuske. O jbt. pa svima smo trn u oku:razvaljen:::D
 
Poslednja izmena:

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Nismo mi trn u oku nego oni koji nisu navikli pušiti travu i kad pojedu te kolače sa visokim udjelom THC-a dožive nešto na što nisu navikli i eto problema.

Lokalni koji su navikli na to i konzumiraju umjereno nisu problem. Stvar je navike i doze, treba naći mjeru inače je sve problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stardust

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Čim ta gradonačelnica kaže "droga"...sve mi je jasno...nikada nisam bio u Amsterdamu, imao sam želju ali kad vidim ovu izjavu ne zaslužuje ni centa da joj ostavim smiley9934
Nešto me to podsjeća na Novalju...lokalni se svake sezone žale da na Zrću ima previše droge, smeta im buka, itd. a to im je ujedno glavna zarada.
Svi bi oni htjeli i ovce i novce, e neide to tako:D.
 
Poslednja izmena:

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.041
15.542
358
Slažem se, ne znam stvarno šta imaju da ponude osim tih shopova, možda koji tulipan kad turisti idu kući, nisam ni ja bila ali kaže mi prijatelj da su ti shopovi oronuli i grozni i to iz godine u godinu sve više..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Bio sam 2 puta. Oba puta sam naduvan isao u muzej voštanih figura Madame Tussauds.
A i vidio na ulici lika gdje se valja po betonu ispred jednog hotela.
Umire od smijeha na podu.
Pored njega hitna pomoć, doktorica isto imala osmijeh na licu dok ga je drzala za ruku.
Mozda je u tome trenu nekom zivot visio o koncu a hitna pomoc na terenu.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098

Na Horgošu zaplenjena mini-laboratorija za uzgoj marihuane FOTO

Carinci su kod putnika na ulasku u Srbiju na prelazu Horgoš otkrili i zaplenili mini-laboratoriju za uzgoj marihuane, saopštila je danas Uprava carina.

Turski vozač "nisan kaškaia", koji je putovao iz Amsterdama, u subotu carinicima ništa nije prijavio, a zatim su prilikom detaljnog pregleda vozila pronađene četiri velike kartonske kutije sa laboratorijom za brzo uzgajanje biljaka.
Vozač koji je zatečen u prekršaju rekao je da radi kao električar u Amsterdamu i da je mini-laboratorija, sa svom pratećom opremom i bio-preparatima, zapravo namenjena eksperimentalnom uzgoju određenih sorti voća, a ne marihuane, navodi Uprava carina.

1614612799600.png 1614612812640.png 1614612830964.png